Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MİLLETVEKİLİ BANKOĞLU ABDİPAŞA'DA SÖZ VERDİ...

MİLLETVEKİLİ BANKOĞLU ABDİPAŞA'DA SÖZ VERDİ.

Okunma: 1119

28.02.2019 09:51

Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu partisinin Abdipaşa seçim koordinasyon merkezi açılışında yaptığı konuşmada, “Eğer Abdipaşa’da bir eve 2 bin 900 TL’nin altında para giriyorsa o evin elektriğini de, suyunu da belediye ödeyecek. Abdipaşa göç veren bir belde ve Abdipaşa Belediye Başkan Adayımız Yaşar Alkız kardeşimin birçok projesi var. Ben buradan söz veriyorum, Yaşar Alkız Başkanımızın arkasında olacağım. İstihdam yaratacak projeleri sağlamak için Ankara’dan elimden geleni yapacağım.” dedi.

 

CHP Abdipaşa Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı Milletvekili Bankoğlu ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış için düzenlenen törene CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun yanı sıra CHP İl Başkanı Selim Karakaş, Abdipaşa Belediye Başkan Adayı Yaşar Alkız, Ulus Belediye Başkan Adayı Çetin Selçuk Arslan, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. İYİ Parti Bartın İl Başkanı Mehmet Kasapoğlu'da Yaşar Alkız'a destek amacıyla açılışa katılanlar arasındaydı.

 

Açılış töreninde konuşan Milletvekili Bankoğlu, “Eğer Abdipaşa’da bir eve 2 bin 900 TL’nin altında bir para giriyorsa evin elektriğini de, suyunu da belediye ödeyecek. Abdipaşa göç veren bir belde ve Abdipaşa Belediye Başkan Adayımız Yaşar Alkız kardeşimin birçok projesi var. Ben buradan söz veriyorum Yaşar Alkız Başkanımızın arkasında olacağım. İstihdam yaratacak projeleri sağlamak için Ankara’dan elimden geleni yapacağım.” dedi.

 

https://www.facebook.com/bartintv/videos/2218252548425897/

 

Bankoğlu: “Asgari ücret 2 bin 200 TL olacak”

 

AK Parti iktidarının 18 yıldır ülkeyi açlık ve yoksullukla yönettiğini kaydeden Milletvekili Bankoğlu, “Türkiye’ye baharı sizlerinde desteğiyle Bartın’dan başlayarak getireceğiz. Abdipaşa Belediye Başkan Adayımız Yaşar Alkız dürüst, genç bir kardeşimiz. Abdipaşa’ya Yaşar Alkız’la birlikte dürüstlük gelecek.  Yandaşı için değil vatandaşı için hizmet eden belediyecilik gelecek. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Biz zoru başarmayı severiz. CHP olarak Abdipaşa’dan Bartın’a ve Türkiye’ye 31 Mart’ta yerelde iktidarı başlatacağız. Yerel belediyecilik CHP’ye göre nedir bunu hatırlatmak isterim. Örneğin adayımız Yaşar Alkız Abdipaşa Belediyesini aldığında neler olacak?  İlk önce asgari ücretli kardeşlerime bir müjde vermek isterim. Asgari ücretli kardeşlerime buradan Genel Başkanımızın selamlarıyla söz veriyoruz. Ve diyoruz ki CHP’li belediyelerde asgari ücret 2 bin 200 TL olacak. 18 yıldır ülkeyi açlıkla, yoksullukla yönetiyorlar. CHP’li belediyelerde hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek.” dedi.

 

“Temel ihtiyaçları belediye karşılayacak”

 

Bir eve 2 bin 900 TL’nin altında maaş giriyorsa o evin su ve elektrik gibi temel ihtiyaçlarının belediye tarafından karşılanacağını da sözlerine ekleyen Milletvekili Bankoğlu, “Açlık sınırı şu anda 2 bin 900 TL. Eğer Abdipaşa’da bir eve 2 bin 900 TL’nin altında bir para giriyorsa evin elektriğini de, suyunu da belediye ödeyecek. Tüm temel ihtiyaçlarının karşılanması sağlanacak. O evde çocuklar okula giderken servisle gidecekler ve bunu belediyelerimiz sağlayacak.” şeklinde konuştu.

 

“Alkız Başkanımızın arkasında olacağım”

 

Abdipaşa’da istihdam yaratılması gerekliliğine vurgu yapan ve bu konuda Başkan Adayı Alkız’ın arkasında olduğunu ifade ederek konuşmasını sürdüren Milletvekili Bankoğlu, “Yaşar Alkız kardeşimin birçok projesi var. Abdipaşa göç veren bir belde. Gençlerimiz buradan İstanbul’a, Ankara’ya gidiyorlar. Halbuki belediyemiz istihdam sağlayacak projeler yapsa ve gençlerimiz, evlatlarımız burada kalsalar istemez miyiz? Hepiniz istersiniz. Bizim projelerimiz Ulus’tan Abdipaşa’ya gelen kaçak fabrika projeleri gibi olmayacak. Ulus’ta da fabrikamız olsun Abdipaşa’ya da fabrikalar kurulsun. Ben buradan söz veriyorum Yaşar Alkız Başkanımızın arkasında olacağım. İstihdam yaratacak projeleri sağlamak için Ankara’dan elimden geleni yapacağım. Ve biz buraya sizlerin çocukları için istihdam yaratacak şirketleri de projeleri de hep birlikte getireceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın buradan hepinize söz veriyoruz. Gülen yüzlü bir başkan adayımız var. Gülen yüzlü bir Türkiye’ye uyanmak için hepinizin desteğine ihtiyacımız var. Sandığa giderken sadece kendiniz değil yanınızdaki bir kişinin de desteğiyle gitmenizi istiyorum sizlerden. Yanınıza komşunuzu ya da bir arkadaşınızı alıp gitmenizi istiyorum. Ve böylelikle Abdipaşa’dan güneşi doğuracağız.” dedi.

 

Alkız: “Daha hızlı ve üretici çalışacağız”

 

Abdipaşa Belediye Başkan Adayı Yaşar Alkız’da konuşmasında Abdipaşa’nın son yıllarda yorgun bir beldeye dönüştüğünü ifade edip, “Abdipaşa 15 yıldır yorulan, üretimin bittiği, işsizliğin her geçen gün arttığı bir belde. Abdipaşa’mızın tekrar genç, dinamik, çalışkan ve üretimin başladığı bir belde olması için elimizi taşın altına koyarak sizlerin huzuruna gelmiş bulunmaktayım. Abdipaşa’da aşı olmayan bir ev kalmayıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Artık Abdipaşa yalnız ve ümitsiz değil. Tencerelerin kaynadığı, üretimi destekleyen, işsizlik sorununu ortadan kaldıran bir Abdipaşa için geliyoruz. Tüm projelerimiz Abdipaşa halkının yararı gözetilerek hazırlandı. Sizlere layık olmak için, gece gündüz demeden hizmet etmek için bu göreve talip olduk. Bugüne kadar Abdipaşa için her kim ne yaptıysa herkese teşekkür ediyoruz. Mart’ın sonu inşallah bahar olacak. Bizler daha hızlı ve daha üretici çalışacağımızın da sözünü veriyoruz.” dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.59941
0.599852020-05-28 15:39:00