Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MİLLETVEKİLİ BANKOĞLU ADALET BAKANINA SORDU...

MİLLETVEKİLİ BANKOĞLU ADALET BAKANINA SORDU.

Okunma: 768

21.12.2018 10:30

Facebook'ta Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi ("CHP") Bartın Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, gerek Bartın'ımızı gerekse de ülkemizin bütününü ilgilendiren hususlarda, Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit Gül'ün yanıtlaması talebiyle yazılı soru önergeleri sundu.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda, 2019 yılı Bütçe görüşmelerinin yoğun bir biçimde devam ettiği ve uzun maratonun sonuna gelinen şu günlerde CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, hem yerel manada, hem de ulusal düzeyde çok önemli konularda, Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit Gül'den yazılı soru önergeleri vasıtasıyla bilgi ve açıklama talebinde bulundu.

 

Yapılan son değişikliklerin ardından Meclis çatısı içerisinde "sözlü soru" sorma imkânının kalmadığını ve esasında böyle bir uygulamanın Meclis'in en önemli işlevlerinden olan "denetim" fonksiyonu üzerinde büyük tahribata yol açtığını belirten Bankoğlu, her türlü olumsuz duruma karşın ana muhalefet partisinin en genç mensubu olarak üzerine düşen görevleri yerine getirmek gayesiyle canla başla çalıştığını ifade etti.

 

Sunduğu farklı soru önergelerinde, ilk olarak inşaatı sürdüğü ifade edilen "Bartın Adliyesi"nin son durumu hakkında bilgi ve açıklama talebinde bulunan CHP Bartın Milletvekili, bahse konu inşaat işlerinin yakın bir gelecekte tamamlanıp tamamlanamayacağı hususunda "öngörülebilir" bir yanıt aradığını ifade etti.

 

İnşaat işlerini devam ettirmekte olan şirket ile de ilgili olarak "konkordato" bağlamında birtakım sorunların dile getirildiğini belirten Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, özellikle Adliye binasının içine yönelik çalışmalardaki aksamaların bu gibi problemlerden kaynaklanabileceğini vurguladı.

 

Vermiş olduğu soru önergesiyle bağlantılı olarak ilave açıklamalarda da bulunan Bankoğlu, tüm bu yaşanan sürecin esas itibarıyla AKP tarafından ısrarla inkar edilmek istenen "ekonomik kriz"in ve onun artçı etkilerinin de, Bartın özelinde, en önemli göstergelerinden biri olduğunu kayıt altına aldı.

 

Şehrimizi ilgilendiren bu mühim sorun ve durumun yanı sıra Türkiye genelinde de "avukatlık sınavı"nın getirilmesi gerektiğine vurgu yapan Bankoğlu, her ne kadar bu hususta Sayın Adalet Bakanı tarafından dile getirilen olumlu düşünce ve niyet beyanları olsa da "somut ve çerçevesi çizilmiş" bir takvimin ortaya konulması gerektiğine, zira ancak bu durumda, "gerçekçi" bir yaklaşımın sergilenebileceğine işaret etti.

 

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Bankoğlu, sunmuş olduğu Yazılı Soru Önergeleri hakkındaki sözlerini sonlandırırken şu değerlendirmede bulundu: "Her ne kadar söz konusu iki önemli husus hakkında da 2019 Yılı Bütçesi'nin Plan ve Bütçe Komisyonu nezdindeki görüşmeleri esnasında Sayın Adalet Bakanı'na sorular yöneltmiş olsam da henüz kendilerinden resmi ve yazılı bir cevap tarafımıza ulaşmadı. Bu bağlamda, güzel şehrimizi temsil eden bir Milletvekili olarak TBMM'nin tanıdığı "denetim" yetkisi çerçevesinde bahse konu sorularımızı bir kez de yazılı biçimde sunmak istedik. Herkesin milletvekili olarak hem Bartın'ın hem de ülkemizin güncel sorunlarını, bulunup yer aldığım her platformda dile getirme konusundaki kararlılığımı her zaman sürdüreceğim."

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04622
0.046622020-02-29 11:43:45