Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MİLLETVEKİLİ BANKOĞLU HEMA'DA İŞÇİLERLE GÖRÜŞTÜ

...

Okunma: 8393

06.10.2018 14:13

aysu bankoğlu, milletvekili, milletvekili bankoğlu, chp bartın milletvekili, hema, hattat, işçi, bartın, amasra, eylem, kule, santral, termik santral, bartın haberleri, amasra haberleri, madenci haberleri, hema haberleri
Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu HEMA A.Ş. tarafından işten çıkarılmalarına karşın 51 gülük maaş alacakları ve tazminatlarını alamadıkları için kuleye çıkarak eylem başlatan işçileri ziyaret etti.

 

Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu kulede eylemlerini sürdüren işçilerle görüştükten sonra basın mensuplarına da açıklamalarda bulundu.

 

Bakanlıkta duruma ortak olmuş vaziyette

 

Milletvekili Bankoğlu açıklamasında, “Bülent ve Serdar kardeşlerimiz dün sabah 06:30’dan beri eylem yapıyorlar. HEMA maden şirketinin yaklaşık 209 çalışanı 21 Eylül tarihinde işten çıkarılmıştı. Kendileri şu anda 51 günlük alacaklarını ve bayram alacaklarını talep ediyorlar. Ayrıca kıdem ve ihbar tazminatları ödenmedikleri için 55 metre yükseklikteki kule de eylem yapıyorlar. Bu arkadaşlarımız Enerji Bakanlığı ile görüşme de gerçekleştirmişlerdi. Enerji Bakanlığı da bu duruma ortak olmuş vaziyette. Enerji Bakanlığından şirketin işçi alacaklarını ödeme sözü verdiği  belirtildi. Buradan hem Enerji Bakanlığına hem de şirkete çağrı yapıyorum. Emekçilerin, madencilerin, işçi kardeşlerimizin yanında olmaları için, gerekli adımları atmaları için buradan kendilerine çağrıda bulunuyorum. Ben Bartın Milletvekili olarak ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin temsilcisi olarak her zaman işçinin ve emekçinin yanında olduğumuzu bir daha dile getiriyorum. Tüm madenci kardeşlerimizin sesi olmak adına onların yanında olduğumu huzurlarınızda belirtmek istiyorum.” dedi.

 

Bakalım onlar mı ben mi önce olacağız?

 

Madencilerin sıkıntılarını ve eylemlerini TBMM’de gündeme getireceğini de kaydeden Milletvekili Bankoğlu, “Belki benim dile getirmeme gerek kalmadan Hattat’tan bir cevap gelir. Bakalım onlar mı ben mi önce olacağız, görelim. Bu arada eylem yapan madenci arkadaşlarımız direnenin kendileri değil patronları olduğunu söyledi. Bunu da ifade etmek isterim.” dedi.

 

İşçiler daha fazla mağdur edilmemeli

 

Milletvekili Bankoğlu sosyal medya paylaşımıyla da işçi eylemini gündeme getirerek, “Uzun zamandır bir türlü üretime geçemeyen HEMA Elektrik Üretim A.Ş.’de çalışmakta olan 209 işçimiz, ekonomik gerekçeler ileri sürülerek 21 Eylül’de işten çıkartıldı! Bu durum karşısında da işçiler, yasal hakları olan tazminatları ile ödenmemiş ücretlerinin verilmesi amacıyla eyleme başlamışlardır. Taleplerle ilgili olarak gerek Şirket gerekse de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkililerinin verdiği ödeme sözlerinin gerçekçi bir takvime bağlanarak en kısa zamanda ödenmesini istiyoruz. Yalnızca yasal haklarını talep eden işçilerimiz, daha fazla mağdur edilmemeli, oyalanmamalıdır.” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler: aysu bankoğlu, milletvekili, milletvekili bankoğlu, chp bartın milletvekili, hema, hattat, işçi, bartın, amasra, eylem, kule, santral, termik santral, bartın haberleri, amasra haberleri, madenci haberleri, hema haberleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.1196
0.119912020-05-25 08:43:20