Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MİLLETVEKİLİ BANKOĞLU'NDAN TBMM'DE THY ÇAĞRISI...

MİLLETVEKİLİ BANKOĞLU'NDAN TBMM'DE THY ÇAĞRISI.

Okunma: 689

07.02.2019 15:11

Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu TBMM’de yaptığı konuşma ile Türk Hava Yollarının Saltukova Havalimanından yurtiçi ve yurtdışı uçuşlara başlaması talebini gündeme getirdi.

 

Geçtiğimiz günlerde Almanya’dan Saltukova Havalimanına uçuşlar gerçekleştiren Germania firmasının iflas ettiği öğrenilmişti.

 

Almanya’dan Zonguldak, Karabük ve Bartın’a direk uçuş sağlayan binlerce gurbetçi bu haberle büyük üzüntü yaşamıştı.

 

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu TBMM’de partisinin bölge Milletvekilleri adına konuşarak Türk Hava Yollarının Saltukova Havalimanından yurtiçi ve yurtdışı uçuşlara başlaması talebini gündeme getirdi.

 

Milletvekili Bankoğlu konuşmasında, “Bölgemizden yaklaşık 700 bin gurbetçinin Almanya’da yaşadığını hesaba katarak bu soruna ilişkin bizim önerimiz nettir. Milli ve yerli havayolu şirketimiz Türk Hava Yollarının yurt içi ve yurt dışı uçuşlarına derhal başlamasını ve havaalanının aktif hale getirilmesini Cumhuriyet Halk Partisi’nin Zonguldak, Karabük ve Bartın bölge vekilleri olarak buradan bir kez daha talep ediyoruz. Böylece vatandaşlarımızın da mağduriyetinin önleneceğini düşünüyorum.” dedi.

 

 
  •  

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.07901
0.079442020-02-29 11:57:47