Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MİLLETVEKİLİ TUNÇ AÇIKLADI 9 MİLYON TL AKTARILDI

...

Okunma: 4105

16.05.2017 18:18

ak parti, bartın, yılmaz tunç, bartın ulupınar su hattı, bartın su hattı, bartın su isale hattı, kirazlık köprü barajı, kirazlık barajı
Facebook'ta Paylaş

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın İçme Suyu İsale Hattının Kirazlıköprü Barajı altında kalacak olan 8,5 kilometre uzunluğundaki bölümünün yeniden yapılması ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirterek, DSİ 23.Bölge müdürlüğünce 13 Temmuz 2015 tarihinde 9 milyon liraya ihale edilen içme suyu isale hattının yapım işinin Kasım ayına kadar tamamlanacağını söyledi.

 

Bartın kent merkezine içme suyu sağlayan Ulupınar suyunun Kirazlıköprü barajı içerisinden geçen 8.645 metre uzunluğundaki kesiminde bu güne kadar 5,5 milyon lira harcama ile işin büyük bir kısmının tamamlandığını belirten Milletvekili Tunç, 3.5 milyon lira tutarında yapılacak harcama ile de geriye kalan kısmın tamamlanacağını söyledi.

 

Mevcut hattın 60 cm. çapındaki  asbestli borulardan oluştuğunu söyleyen Milletvekili Tunç, yeni yapılan isale hattının ise 91,4 cm. çapında çelik borulardan oluşacağını ve sağlığa daha uygun hale getirilmiş olacağını belirtti.

 

Milletvekili Tunç, DSİ’nin Bartın’da gerçekleştirdiği, barajlar, taşkın koruma çalışmaları ve Bartın içme suyu isale hattı çalışmalarına destekleri için Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’na ve DSİ yetkililerine teşekkür ediyorum dedi. 

Etiketler: ak parti, bartın, yılmaz tunç, bartın ulupınar su hattı, bartın su hattı, bartın su isale hattı, kirazlık köprü barajı, kirazlık barajı
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.08217
0.09772019-09-23 11:01:11