Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MİLLETVEKİLİ TUNÇ: “BARTIN’DA 3 BARAJ 1 GÖLET İNŞAATI BİRDEN DEVAM EDİYOR”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız ve Kışla Barajı inşaatlarında incelemelerde bulundu...

Okunma: 88742

28.09.2016 18:20

yılmaz tunç, baraj, hasankadı imam hatip,
Facebook'ta Paylaş

Kozcağız ve Kışla Barajı inşaatlarında incelemelerde bulun AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç,  Bartın’da inşaat safhasında 3 adet baraj ve 1 gölet inşaatının olduğunu belirtirken; Kozcağız, Kışla, Kirazlıköprü barajı ile Ulus Eldeş gölet inşaatlarının taahhüt edilen tarihlerde tamamlanması için çalışmaların titizlikle sürdüğünü, Bartın için çok önemli olan bu dev yatırımları Bartın'a kazandırmak için gerekli hassasiyeti gösterdiklerini söyledi.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç beraberinde Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, AK Parti Bartın İl Başkanı Av Hüseyin Manav ile birlikte Kozcağız ve Kışla Barajı inşaatlarında incelemelerde bulundu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun iştiraki ile 9 Temmuz 2014 günü temeli atılarak yapımına başlanan Kozcağız Barajı ile Kışla Barajı şantiyelerini ziyaret ederek, çalışmalar hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Milletvekili Tunç, Kozcağız ve Kışla baraj inşaatlarında incelemelerde bulunarak çalışanlara da kolaylıklar diledi. Milletvekili Tunç, Bartın’da inşaat safhasında 3 adet baraj ve 1 gölet inşaatının olduğunu belirterek, Kozcağız, Kışla, Kirazlıköprü barajı ile Ulus Eldeş Gölet inşaatlarının taahhüt edilen tarihlerde tamamlanması için çalışmaların titizlikle sürdüğünü, Bartın için çok önemli olan bu dev yatırımları Bartın'a kazandırmak için gerekli hassasiyeti gösterdiklerini söyledi.

Kozcağız Barajı ile 24.600 dekar zirai arazi sulanacak

Kozcağız ve Kışla barajları hakında bilgi veren Milletvekili Tunç, Bartın Irmağı’nın kolu olan Kozcağız çayı üzerine inşa edilen Kozcağız Barajı’nın depolama hacmi 38,62 milyon m3 olacağını, Barajın sulama ve taşkın koruma maksatlı olup, baraj sayesinde 24.600 dekar zirai arazinin sulanacak kapasitede olup, milli ekonomimize 24 milyon gelir artışı sağlayacağını söyledi.

Bartın şehir merkezini taşkınlardan koruyacak

Hasankadı Beldesinden gelen Kozcağız sınırları içerisinde bulunan Güney Dere üzerine inşa edilen Kışla Barajının da 12,24 milyon3 depolama hacmine sahip olup, Bartın şehir merkezini taşkınlardan koruyacak olup inşaat çalışmalarının %60 tamamlandığını söyledi.

Milletvekili Tunç Hasankadı’da incelemelerde bulundu

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti Bartın İl başkanı Av Hüseyin Manav ile birlikte; Hasankadı İmam Hatip Ortaokulu inşaatında da incelemelerde bulunarak çalışanlara kolaylıklar diledi.

27 Nisan 2016 tarihinde Bartın İl Özel İdaresince yapım ihalesi gerçekleştirilen ve inşaat çalışmaları hızla devam eden Hasankadı İmam Hatip Ortaokulu inşaatında incelemelerde bulunan Milletvekili Tunç, 1606 metrekare büyüklüğünde Hasankadı Beldesinde inşa edilecek okulun  beldenin önemli bir ihtiyacı karşılayacağını söyledi.

Hasankadı İmam Hatip Ortaokulu inşaatının 7 ay içerisinde tamamlanacağını söyleyen Milletvekili Tunç, Bartın’a hükümetleri dönemlerinde 37 yeni okul kazandırdıklarını, Bartın'da her alanda büyük yatırımlara imza attıklarını belirterek Eğitim alanında  gerekli altyapı hizmetlerinin ve fiziki imkanların artırılması için gerekli çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini söyledi.

 

Etiketler: yılmaz tunç, baraj, hasankadı imam hatip,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00801
0.008542024-05-26 08:49:54