Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MİLLETVEKİLİ TUNÇ: “EKSİĞİMİZ MERKEZ BELEDİYESİ”

...

Okunma: 3404

29.09.2017 17:23

ak parti, bartın belediyesi, yılmaz tunç, eksiğimiz merkez belediyesi,  il başkanı, turhan kalaycı, hüseyin manav, devir teslim, il başkanlığı devir teslim töreni
Facebook'ta Paylaş

 

Hüseyin Manav’ın İl Başkanlığı görevini Turhan Kalaycı’ya teslim ettiği törende konuşan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Merkez Belediyesini de AK Parti ile iktidar partisi ile buluşturacağız. Merkezi hükümetin AK Parti’nin avantajlarını yerel yönetimde de Bartın halkına yaşatacağız.” diyerek yeni İl Başkanı Kalaycı ve oluşturacağı yönetime hedef gösterdi.

 

AK Parti eski İl Başkanı Hüseyin Manav’ın kongrede yeniden aday olmayacağını ve genel merkezin uygun göreceği bir isme görevi devretmeye hazır olduğuna yönelik açıklamalarının ardından Bartın’da gözler yeni İl Başkanının kim olacağına çevrilmişti.

 

Temayül yoklamaları ve ardından Genel Merkez mülakatlarında İl Başkanlığı görevi Turhan Kalaycı’ya verildi. Kalaycı, Manav’dan görevi törenle devraldı. Törene katılan Milletvekili Tunç ise konuşmasında yeni İl Başkanı ve yönetimine adeta hedefi işaret ederek, “Merkez Belediyesini de AK Parti ile iktidar partisi ile buluşturacağız. Merkezi hükümetin AK Parti’nin avantajlarını yerel yönetimde de Bartın halkına yaşatacağız.” dedi.

 

3 katı büyük Türkiye var

 

Milletvekili Tunç konuşmasında AK Parti’nin 16 yıllık bir parti olduğunu ve 15 yıldır da iktidarda olduğunu söyleyerek,   AK Parti’nin iktidara geldiği 15 yıl önceki Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu ve bugün ki geldiği noktayı kıyas bile kabul etmez. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde devam eden bir kalkınma süreci, ülkenin gelişme süreci hız kesmeden devam ediyor. 81 vilayetimizin en ücra yerlerinde dahi AK Parti’nin icraatları konuşuluyor. Tüm seçimlerin tamamında AK Parti tartışmasız açık ara birinci parti oldu. İktidar partileri belli bir süre sonra yıpratıcı bir sürece girer. Ancak AK Parti’de böyle bir şey olmadı. Her girdiği seçimde 34’le başladı. Yüzde 50’ye kadar çıktı. İnşallah daha da yukarılara taşıyacağız. Ülkemizi her alanda geliştirmeye devam edeceğiz. 15 yıl önceki bir Türkiye’nin 3 katı büyük Türkiye var şu anda. Hem ekonomik hem fiziki kalkınma ve hem de hak ile özgürlükler anlamında gelişmeler var. Tabii bu gelişmeyi hazmedemeyen içte ve dıştaki şer güçler ortaya çıkmaya devam etti. İşte 15 Temmuz’da da bunun en belirgin örneğini gördük. Hain bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık. Bunun öncesinde ki engellemeler de var. Önümüze ne kadar taş koymak isteseler de milletimiz o taşları tek tek AK Parti’nin önünden attı. AK Parti’nin yolunu açtı. Milletimize şükran borçluyuz. Milletimiz AK Parti’nin kaderiyle Türkiye’nin kaderinin aynı olduğunu biliyor. Dolaysıyla AK Parti’ye bir şey olursa Türkiye’ye de bir şey olur. Sadece Türkiye’de de değil. Dünya siyasetinde bile sıkıntılar meydana gelir. O nedenle bu bilinç içerisinde her daim AK Parti’ye ve Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktı. Biz de milletimizin bu güvenine layık olabilmek için gerek hükümetimiz gerekse teşkilatımız ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Göstermeye de devam edeceğiz.” dedi.

 

Herkes gözünü 2019’a dikmiş durumda

 

Milletin her daim AK Parti’ye sahip çıktığını ifade ederek konuşmasını sürdüren Milletvekili Tunç, “Bizde milletimizin bu güvenine layık olabilmek için gerek hükümetimiz gerek teşkilatlarımız milletvekillerimiz yerel yöneticilerimiz herkes milletimizin bu güvenini boşa çıkarmamak için elimizden gelen gayreti gösterdik göstermeye devam edeceğiz. 2019 seçimleri hem Cumhurbaşkanlığı seçimleri, hem Milletvekilliği seçimleri hem de Belediye Başkanlığı seçimlerinin olacağı çok önemli bir tarih. Şimdi herkes 2019’a gözünü dikmiş durumda. Muhalefet partileri ‘Acaba birleşsek mi? Nasıl AK Parti’yi iktidardan düşürebiliriz?’ diyorlar. Bakın, 15 yıllık bir parti hala %50’nin üzerindeyse muhalefetin şapkasını şöyle bir önüne koyup düşünmesi lazım. Bu millet niye her sandıkta oylarını yükselterek AK Parti’ye yöneliyor. Bunu hala idrak edebilmiş değiller. Milletimiz gibi düşünürseniz, milletimizin hissiyatına tercüman olursanı,z millete hizmet ederseniz milletimiz baş tacı yapar ama siz milletin değerleri ile savaşıp dalga geçerseniz, o millet sizi hiç bir zaman iktidara getirmez. İnşallah hep milletimizle birlikte düşünmeye yürümeye devam edeceğiz. Onlara en güzel hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Bartın’ımız AK Parti iktidarı ile çok gelişti. Bir hükümet binası bile olmayan her şeyi ile bir kasaba görüntüsünden Bartın’ı artık kabuğunu kıran bir şehre çevirdik. Büyük yatırımlar yapıyoruz. Katrilyonluk yatırımlar. Yatırımlarımızı süratle tamamlayarak Bartın’ımızı Karadeniz’in bir yıldızı yapacağız inşallah.” dedi.

 

“Eksiğimiz var o da Merkez Belediyesi”

 

Tunç Bartın’da eksikliğin Merkez Belediyesi olduğunu kaydederek sürdürdüğü konuşmasında, “Bir eksiğimiz var o da Merkez Belediyesi. Merkez belediyesini de AK Parti ile iktidar partisi ile buluşturacağız. Merkezi hükümetin, AK Parti’nin avantajlarını yerel yönetimde de Bartın halkına yaşatacağız. Bugüne kadar yüzde 28 ile başladığımız Bartın’da yüzde 54’e kadar çıktık. Referandumda yüzde 56. Bu başarıda her birinizin emeği var. Her seçimde 10 puan üzerine koyduk. İşte şimdi hedefimiz 10 puan koyacaksak yüzde 64 ve yüzde 74’lere tırmanmak. Çünkü bayrağı devralan İl Başkanımız bayrağı devraldığı kişiden sonra 10 puan üzerine koymuş. Bu şekilde ki bayrak yarışında bayrağı devralan daha hızlı koşmaya başlamış. Bugüne kadar görev yapan tüm İl Başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Siyaset zor iştir, fedakarlık işidir. Bu anlamda zor ve meşakkatli görevi üstlenen tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Kongreler yeniden bir güç kazanma vesilesidir. İnşallah kongrelerimiz gerek ilçelerimiz için gerekse de il teşkilatımız için yeniden bir hız kazanmaya vesile olsun.”dedi.

 

 

 

Etiketler: ak parti, bartın belediyesi, yılmaz tunç, eksiğimiz merkez belediyesi, il başkanı, turhan kalaycı, hüseyin manav, devir teslim, il başkanlığı devir teslim töreni
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.13812
0.140572020-02-28 08:35:37