Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MİLLETVEKİLİ TUNÇ: KURUCAŞİLE’Yİ AHŞAP TEKNE VE YAT İMALATINDA MARKA YAPIYORUZ

...

Okunma: 824

30.07.2019 12:39

Facebook'ta Paylaş

Kurucaşile Belediyesi’nin düzenlediği 17. Ahşap tekne ve yat festivali AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un katılımı ile Kurucaşile sahilinde yoğun ilgi ile gerçekleştirildi.

 

Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın’ın açış konuşması ile başlayan festivalde, saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’ta festivalde yaptığı konuşmada Kurucaşile’de Osmanlı’dan bu yana 400 yıllık gelenek olan ahşap tekne ve yat imalatının tanıtımını sağlayan festivalin 17.sinin hayırlı olmasını diledi. Festival’de emeği geçen başta Kurucaşile Belediye Başkanı olmak üzere İlçe Kaymakamı ve katkı veren herkese teşekkür eden Milletvekili Tunç, “Kurucaşile’de ahşap tekne ve yat imalatını geleneksel olarak sürdüren ustalarımıza destek vermeye devam edeceğiz, Kurucaşile Tekkeönü’ünde ahşap tekne ve yat imalatı sanayi sitesi için çalışmalarımız devam ediyor, Kurucaşile’ye yüksek  okul açtık ve yüksekokul’un bölümleri arasında yat işletmeciliği, tekne ve gemi imalatı bölümleri açarak, ülkemizin her yöresinden gençlerimiz Kurucaşile’de bu alanda eğitim alıyorlar, uygulamasını da tecrübeli ustalarımızdan görüyorlar. Kurucaşile’de ahşap tekne ve imalatını daha da geliştireceğiz, bu konuda Kurucaşile’ye marka yapmak için çalışıyoruz” Dedi.

 

Kurucaşile için dev yatırımlara imza attıklarını belirten Milletvekili  Tunç,  “İlçe merkezinde alt yapı ve üst yapı çalışmaları, dere ıslahları, spor salonu, ilçe stadyumu tüm bunları Kurucaşile’mize kazandırdık, Kurucaşile-Bartın arası 60 kilometrelik yolu 46 kilometreye düşürüyoruz. 5 adet tünel, iki büyük viyadük, 10 köprü toplamda 1,5 milyar liralık bir yatırımla, Bartın-Kurucaşile arasını 20 dakikaya düşürüyoruz. Bu büyük yatırımların Kurucaşile’ye kazandırılmasını sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımıza,  Bakanlarımıza, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum, Kamulaştırma davaları ile yol çalışmaları gecikmesin diye Bakanlar Kurulu Kurucaşile için acele kamulaştırma kararı aldı. Bu bile Kurucaşile’ye ne kadar önem verdiğimizin göstergesidir. Çakraz tünelini ulaşıma açtık, Cumayanı tüneli tamam, Cumuyanı viyadüğü tamam, Dizlermezeci tünelinde inşaat devam ediyor, son yapılan ihale ile Karaman tünelinin ve Tekkeönü tünellerinin de inşaatına başladık, 13 kilometresi tünel olan gidiş dönüş 26 kilometre tüneli Kurucaşile için yapan bir Türkiye var, AK Parti’den önce 3,5 kilometrelik Bolu tünelini 20 hükümet açamamıştı, aradaki farkı gördükten sonra böyle bir Türkiye ile gurur duymak onur duymak gerekir” dedi.

 

Milletvekili Tunç konuşmasının devamında; “Geçmişte sadece Kurucaşile için yapılan yatırım kadar bir parayı emekliye ve memuruna maaş ödeyebilmek için IMF kapılarında el pençe divan duran bir Türkiye’den bu gün küresel güçlerin kıskandığı güçlü bir ülke haline getirdik, bu ülkenin huzurunu bozdurmayacağız, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmeye devam edeceğiz, 15 temmuzda ülkemizin üzerine bombalar yağdıran küresel güçlerin taşeronu FETÖ’den de PKK’dan da diğer terör örgütlerinden de hesap soruyoruz, sormaya devam edeceğiz, ülkemiz insanlarının daha huzurlu olması, çocuklarımızın daha güvenli bir ülkede yaşaması için gösterdiğimiz gayreti kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Kurucaşile’lilerin yoğun ilgi gösterdiği 17. Ahşap tekne ve yat festivali, konuşmaların ardından yöresel sanatçıların konseri ve ödül törenleri ile devam etti. Festivale Milletvekili Tunç’un yanısıra, ilçe protokolü ile ahşap tekne ve yat ustaları katıldı.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.0173
0.018672021-04-12 15:41:36