Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MİLLETVEKİLİ TUNÇ MİLLETVEKİLİ BANKOĞLU'NA BÖYLE SESLENDİ...

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun Almanya’da yaptığı konuşmasından dolayı özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Okunma: 677

13.03.2019 11:53

Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun Almanya’da yaptığı konuşmasından dolayı özür dilemesi gerektiğini söyledi.

 

Milletvekili Tunç'un açıklaması şu şekilde; "CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun Almanya’da yaptığı bir konuşmada “biz CHP olarak PKK’lıların da oyuna talibiz” şeklindeki açıklamaları son derece esef vericidir.

 

CHP’nin bazı belediye başkan adayları ve milletvekilleri zaman zaman bu kirli ittifakı açığa vuran açıklamalarda bulunuyorlardı. HDP’liler de zaten başından beri bu ittifakı hiç gizlememişlerdi.

 

Şimdi buna CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu’nun da katıldığını görüyoruz. Dil sürçmesi olmadığı açık. Açıklamaları yaparken yanında da CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı da var, dinliyor fakat bir düzeltme ihtiyacında bile bulunmuyor, adeta söylenenlere kabul ediyor.

 

Türkiye’yi ve aziz milletimizi, ve Kürt kökenli vatandaşlarımızı 40 yıldan buyana huzursuz eden, ülkemizi bölmeye çalışan pkk terör örgütü mensuplarının oylarına talip olduğunu söylemek büyük bir talihsizliktir.

 

Türkiye Cumhuriyetinin bir milletvekili terör örgütünün oylarına talip olamaz, biz zillet ittifakı derken boşuna demiyoruz. 31 Mart Seçimleri Türkiye’nin bekası ile doğrudan ilgilidir derken boşuna söylemiyoruz.

 

Terör örgütü PKK’nın sözcülüğünü yapan HDP’liler başından beri bu kirli ittifakı gözlemiyorlardı. "Batıda AK Parti’ye kaybettireceğiz, CHP’ye kazandıracağız, doğuda da biz kazanacağız" diyorlardı. CHP’liler ise başlangıçta ittifakı gizlemeye çalışsalar da artık gizlemiyorlar, bazen mikrofon açık kalınca PKK ile nasıl ittifak yaptıkları açığa çıkıyor, bazen de mikrofon açıkken de açık açık kirli ittifakı haykırabiliyorlar.

 

Son olarak ta CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu “biz PKK’lıların da oyuna talibiz” diyerek yeni bir skandala imza attı. Ben öncelikle Bartın’ın milletvekili olarak CHP milletvekilinin bu ifadelerini şiddetle kınıyorum.

 

Bu ifadeler, vatanını, bayrağını, milletini çok seven Bartınlı hemşehrilerimin kabul edemeyeceği ifadelerdir ve şiddetle reddedeceği ifadelerdir. Bartın halkı bunun cevabını 31 mart’ta sandıkta verecektir.

 

CHP Milletvekili Bankoğlu'nun öncelikle Bartınlılardan ve aziz milletimizden özür dilemesi gerekir, "bir hata yaptım, düzeltiyorum" demesi gerekir."

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.85566
0.855992020-02-24 14:39:15