Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MİLLETVEKİLİ TUNÇ PALYATİF MERKEZİNDE

...

Okunma: 2020

09.08.2017 16:55

bartın, palyatif merkezi, yılmaz tunç, osman açıkgöz, musa soyvural, bartın, devlet hastanesi
Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç beraberinde, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun ile birlikte Bartın Devlet Hastanesinde hizmete giren Palyatif Bakım Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Tedavi gören hastalara da acil şifalar dileklerini iletti.

 

Bartın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Osman Açıkgöz, Başhekim Dr. Musa Soyvural’ın eşlik ettiği ziyarette Milletvekili Tunç Bartın Devlet Hastanesin yoğun bakım, fizik tedavi, acil ünitelerinin kapasitelerinin artırılması ve tıbbi cihazların teknolojik gelişime uygun revize edilmesi ile ilgili olarak önemli çalışmalar gerçekleştirildiğini belirterek, Bartın’da sağlık alanında önemli bir ihtiyaca cevap verecek Palyatif Bakım Merkezi halkımızın hizmetine sunduklarını söyledi.

 

Bartın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Bartın Devlet Hastanesi bünyesinde Bartın İl Özel İdare'sinin katkılarıyla 620 bin liraya malolan merkezin 10 hasta odası, 1 girişim ve muayene odası, hasta yakınlarının kullanımı için 1 mutfak, 2 adet tuvalet banyo, çok amaçlı salon, depo ve çalışanlar için ekip odası mevcuttur. Merkezde 1 uzman hekim, 10 hemşire ile 6 hasta bakım ve temizlik personeli daimi olarak görev alırken  diyetisyen, fizyoterapist,Psikiyatrist / psikolog, Sosyal çalışmacı ise kısmi zamanlı olarak hizmet sunulmakta.

 

Palyatif Bakım Merkezi kapsamlı bir değerlendirme ve tedaviyle hastalar tarafından yaşanan fiziksel psikososyal ve manevi semptomların giderilmesini, aynı zamanda ailenin ve bakım verenin desteklenmesi ile acılarının hafifletilmesini amaçlar..

 

Merkezde, Terminal dönem kanser hastaları, Terminal dönem olmasa dahi kronik ağrısı olan kanser hastaları, Beslenme yetersizliği olan hastalar, Evinde ya da hastanede NIV kullanan ,akut problemi olmayan KOAH hastaları, Nörolojik hastalıklar (demans, post resustasyon ve CVO ya bağlı kronik bakım hastaları), ALS, MS, parkinson vd nöromuskuler hastalığı olan bakım hastaları, Bilinci açık quadriplejik trakeostomili ya da değil bakım hastaları, Protein enerji alımı çeşitli nedenlerle malnutrisyonda olan hastalar, Trakeostomisi ya da PEG i değişecek ya da kapatılacak hastalar, basınç yarası açılmış hastalar kabul edilmektedir.
 

Etiketler: bartın, palyatif merkezi, yılmaz tunç, osman açıkgöz, musa soyvural, bartın, devlet hastanesi
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.0411
0.04142020-05-25 08:46:18