Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MİLLETVEKİLİ TUNÇ'TAN TOKİ AÇIKLAMASI

...

Okunma: 2343

07.08.2018 18:48

ak parti, yılmaz tunç, toki, toki konutları, toki konut, toki tunç, bartın toki, bartın toki haberi
Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, beraberinde Bartın Belediye Meclis Üyesi İlker Camcı ile birlikte Türkiye Emekliler Derneği Bartın Şubesini ziyaret ederek, şube Başkanı Ali Kalaycı ve yönetim kurulu üyeleri ile sohbet etti.

 

Dernek çalışmaları hakkında görüş alışverişinin bulunulduğu ziyarette konuşan Milletvekili Tunç, "Emeklilerimiz bizim her zaman baş tacımız, her daim deneyimlerinden ve tecrübelerinden faydalanmamız gerekir. Emeklilerimizin sosyal yaşantılarını kolaylaştırmak için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 26 Haziran tarihinde ihalesi yapılan Bartın'ın Merkez ilçesi Dallıca Köyü'nde inşa edilecek 423 emekli konutun inşaatına yakında başlanacak" dedi.

 

Milletvekili Tunç, konutların Bartın yöresel mimarisine uygun konsepte inşa edileceğini de aktardı.

 

Yaşam alanı olacak

 

Milletvekili Tunç, emeklilere toplu konut yapımı ile ilgili verdikleri sözü yerine getirdiklerini belirterek TOKİ'nin Bartın Merkez'deki Dallıca Köyü'nde emekliler için inşa edeceği 423 konutun ihalesinin 26 Haziran'da gerçekleştirildiğini, ihalenin değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından konutların inşaatına başlanacağını söyledi. Milletvekili Tunç,  İhale kapsamında ayrıca 16 derslikli ilköğretim okulu, ticaret merkezi, cami ile altyapı ve çevre düzenlemesinin de yapılacağını söyledi.

 

Modernize edilecek

 

42'si 1+1, 298'i 2+1 ve 83'ü 3+1 planında inşa edilecek konutların yükseklikleri zemin üzerine 3 kat şeklinde planlandığını belirten Milletvekili Tunç, "Bartın'ın mimari dokusu dikkate alınarak tasarlanan projede; zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler, kat silmeleri ve söve gibi özellikler modernize edilerek uygulanacak. Yöresel ve yatay mimari tarzda inşa edilecek projeyle hayata geçirilecek mahallede konseptli yerleşim alanı; okulu, dükkânları, camisi, parkı, peyzajı, oyun ve spor alanlarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda kente değer katan yeni bir yaşam merkezine dönüşecek." dedi.

 

Hassas davranıyoruz

 

Milletvekili Tunç, Emekliler Derneği Başkanı Ali Kalaycı'ya bu konuda dernek olarak konunun takibinde hassas davrandıkları ve emeklilere rehberlik ettikleri için teşekkür etti. Türkiye Emekliler Derneği Bartın Şubesi Başkanı Ali Kalaycı ve dernek yönetim kurulu üyeleri de, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç'a konunun takipçisi olduğu ve Bartın'da emeklilerin konut edinmesi için gösterdiği çabaya teşekkür ettiler.

Etiketler: ak parti, yılmaz tunç, toki, toki konutları, toki konut, toki tunç, bartın toki, bartın toki haberi
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.05711
0.057522020-05-29 20:27:26