Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Milletvekili Tunç TFF ile görüştü

Milletvekili Tunç, ASKF Başkanı TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez ile görüştü.

Okunma: 157

19.04.2022 14:23

Facebook'ta Paylaş

Bartınspor’un Deplasmanlı Bölgesel Amatör Lig 5. Bölge 2. Grupta şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından 5. Bölge şampiyonları arasında oynanacak 3. LİG Play-Off maçları için Kayseri şehrinin seçilmesi Bartın’da şok etkisi yarattı.

Bartınspor’un play-off maçlarındaki rakipleri 5. Bölge 1. Grup Şampiyonu Amasya 1968 ve 5. Bölge 3. Grup Şampiyonu Ankara TKİ takımları oldu.
Bartınspor, Amasya 1968 ve Ankara TKİ takımları arasında oynanacak play-off maçlarının adresi ise Kayseri olarak açıklandı.

 

Kayseri şehri Ankara’ya 348 KM, Amasya’ya ise 323 KM uzaklıkta. 
Bartın-Kayseri arasındaki mesafe ise 623 KM.

Bu durum play-off maçlarına gitmek isteyen taraftarlar göz önüne alındığında Bartınspor taraftarları için büyük bir adaletsizlik ortaya koydu.
Rakip taraftarlar kendi şehirlerinden 4 ila 4,5 saat gibi sürelerde Kayseri şehrine ulaşabilecek ancak Bartınspor taraftarları rakip taraftarlardan iki kat fazla zamanı yolculuk için harcayacak.

Sadece zaman değil aynı oranda maliyetlerde Bartınspor taraftarları için 2 ile çarpılacak.

Bu durum sosyal medyada büyük yankı uyandırırken Bartınsporlu taraftarlar maçın 3 takıma da eşit mesafede yer alan bir şehirde oynanmasını istedi.
Tunç, Düşmez ile görüştü

Kararın açıklanmasının ardından TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, ASKF Başkanı TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez ile görüşmede bulunarak müsabakaların her üç takıma eşit mesafede bir şehirde yapılması gerektiğini iletti.

 

Milletvekili Tunç yapılan görüşmenin detaylarını  ve maç bölgesinin neden Kayseri olarak belirlendiğine dair açıklamalarda bulunarak şunları söyledi; “Bartınspor’umuz 18-20-22 Nisan tarihlerinde Kayseri’de Play-Off müsabakalarına katılacak. Rakiplerimiz Amasya Spor ve Ankara TKİ Spor.  İnşallah müsabakalar sonucunda Bartınspor 3. Lige yükselecek. Biz takımımıza güveniyoruz ve her daim destekçisiyiz. 

Federasyonun müsabakaların Kayseri’de yapılması yönündeki kararı yerel basınımızda ve sosyal medyada eleştiri konusu yapılmaktadır.  Bu konuda ASKF Başkanı TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez ile yaptığım görüşmede müsabakaların her üç takıma eşit mesafede bir şehirde yapılması gerektiğini ilettim. 

ASFK Başkanı TFF Yönetim Kurulu üyesi Ali Düşmez de yaptığı açıklamada Play-Off müsabakaları için, her üç takımın gruplarında mücadele eden takımların bulunduğu şehirlerin dışında tarafsız saha belirlenmesi gerektiğini, o nedenle; Kastamonu, Çankırı, Sinop vb. illerin her üç takıma da yakın uzaklıkta olmasına karşın bu illerin takımları ile aynı gruplarda mücadele edildiği için en yakın tarafsız saha olarak Kayseri’ye karar verildiğini belirtti. 

Bartınspor’umuz oynayacağı son iki maçı da kazanarak hakkıyla 3. Lige çıkacaktır. 
Takımımızın her daim yanındayız. Bartınspor sahipsiz değildir. Gerek Spor Toto’dan sağladığımız parasal destekleri, gerekse işadamlarımızı teşvik ederek gerçekleştirdiğimiz maddi yardımları önceki yıllarda olduğu gibi bu sezonda da devam ettirdik. Yapılan destek miktarını açıklamadığımız için destek olmadığımız algısı oluşmasın. Kulüp yöneticilerimiz bunu bilmekte ve herkes imkanları ölçüsünde destek oluyor. Ve şehrimizin takımına sahip çıkıyor. Çünkü Bartınspor bizim ortak değerimiz, şehrimizin markası.

Herkesin emeğine katkısına teşekkür ediyoruz. 

Grubunda şampiyon olan Bartınspor’umuz Kayseri’de göstereceği performansla 3. Ligi en çok hak eden takım olduğunu gösterecektir. Buna yürekten inanıyoruz. Şimdiden tüm futbolcularımıza, teknik ekibe, yöneticilerimize ve taraftarımıza başarılar diliyorum.”

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.01037
0.011672022-08-09 01:03:09