Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MİLLETVEKİLİ TUNÇ TOKİ YAPILACAK DEDİ...

...

Okunma: 6504

28.01.2017 18:36

toki, bartın, bartın belediyesi, çevre ve şehircilik bakanlığı, görüş yazısı, yılmaz tunç, toki başkanı ergun turan,
Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’da emeklilere ve diğer vatandaşlara yönelik inşa edilecek olan toplu konutlar için arsaların belirlendiğini, tapularının TOKİ’ye devredildiğini belirterek, imar ve proje çalışmalarının ardından konutların yapımı için ihaleye çıkılacağını söyledi.

 

Bartın Belediyesi’nin imar ile ilgili olumsuz görüşü engel değil

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç,  Toplu Konut İdaresi’nin Bartın Merkez Dallıca köyü sınırlarında yapılması planlanan toplu konutlar için Bartın Belediyesine görüş sorduğunu belirten Milletvekili Tunç, bunun üzerine Bartın Belediyesinin plan müellifinden gelen cevapta “söz konusu alan için 1/25000 ölçekli planda konut alanın gösterilmediği bu nedenle plan bütünlüğüne aykırı olduğu gerekçesi ile talep uygun görülmemiştir”  şeklinde beyanda bulunulmuşsa da bu görüş yazısı imar değişikliğine engel bulunmamaktadır. Toplu Konut İdaresi, Dallıca’da inşa edilecek konutların yapılacağı arsanın imar çalışmalarını tamamlayacak ve proje çalışmalarının ardından konutların yapım ihalesine çıkacaktır. Bu nedenle emeklilerimizin herhangi bir endişeye kapılmalarına gerek bulunmamaktadır." dedi.

 

Milletvekili Tunç, Dallıca konutlarının inşa edileceği alana ulaşım imkanlarının da artırılabileceğini belirterek, Uzunöz köyünden Dallıca’ya alternatif bir yol çalışmasının da ileride planlanabileceğini, hükümet olarak, TOKİ köprüsünü de yapacaklarını bu nedenle bölgeye ulaşımı da rahatlatacaklarını sözlerine ekledi. 

Etiketler: toki, bartın, bartın belediyesi, çevre ve şehircilik bakanlığı, görüş yazısı, yılmaz tunç, toki başkanı ergun turan,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.32037
0.320732020-02-20 20:16:33