Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MİLLETVEKİLİ TUNÇ TTK KURA ÇEKİMİ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI...

MİLLETVEKİLİ TUNÇ TTK KURA ÇEKİMİ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI.

Okunma: 697

06.03.2019 11:56

Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç bugün gerçekleştirilen TTK İşçi Alım Kurasının noter huzurunda, basının ve yüzlerce kişinin gözleri önünde tamamen şeffaf bir şekilde gerçekleştiğini belirtti. 
 
Milletvekili Tunç, sosyal medyada yaygınlaştırılmaya çalışılan “kurada şike oldu” söylemlerinin seçimi kaybedeceğini anlayan siyasi kanadın bir algı çalışması olduğunu söyledi.
 
Milletvekili Tunç yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Türkiye Taş Kömürleri İşletmesinin maden işçisi alımı kura çekimi programı Bartın Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yrd. Ahmet Koca’nın da katılımlarıyla gerçekleştirilen kura programı noter huzurunda, basının ve yüzlerce kişinin gözleri önünde tamamen şeffaf bir şekilde gerçekleştirildi.
 
Kura çekimi sırasında salonda hazır bulunan işçi adayı kardeşlerimizde numaralı topların yer aldığı kürelerden çekiliş yaparak bizzat  kura çekimine ortak oldular. 
 
Kura çekimiyle ilgili şike söylemleri 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimleri kaybedeceğini anlayan siyasi kanadın çırpınışlarından ibarettir. 
 
Ayrıca TTK’nın kura sıralamasının yer aldığı nihai liste günler öncesinden kurumun resmi internet sayfasından yayınlanmış ve bu listeler yerel basınımızda da hem yazılı hem de görsel olarak haberleştirilip kamuoyuna duyurulmuştur.
Sosyal medyada yürütülmeye çalışılan algı seçilememe kaygısı ve kaybetme korkusuyla yüz yüze gelmiş bazı kesimlerin AK Parti’ye zarar verme çabasından başka bir şey değildir.
 
Noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimi sırasında basın mensupları kesintisiz canlı yayınlar gerçekleştirmişler ve bu yayınlara istenilen zamanda sosyal medya üzerinden ulaşmak mümkündür. Ayrıca salonda bulunan işçi kardeşlerimizin de gözleri önünde ve hatta bizzat kendilerinin de kura çekimine katıldıkları bir ortamda siyasi hesaplar uğruna “şike” iddialarında bulunmak ancak zavallılıktır. 
 
Halkımız bu söylentileri yayarak siyasi algı oluşturmaya çalışanlara 31 Mart’ta gereken cevabı sandıklarda verecektir”

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.06572
0.066182020-05-26 01:42:45