Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MİLLETVEKİLİ TUNÇ: “YAZIK DEĞİL Mİ BARTIN’A”

Bartın Belediyesini işte böyle eleştirdi...

Okunma: 15896

06.05.2017 17:22

yılmaz tunç, bartın belediyesi eleştiri, ak parti bartın milletvekili yılmaz tunç, yılmaz tunç haberleri
Facebook'ta Paylaş

 

AK Parti Bartın Teşkilatı Mayıs Ayı Genişletilmiş İl Danışma Meclis Toplantısında konuşan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç Bartın’da devam eden 4 milyar TL’lik hükümet yatırımı olduğunu ancak hepsinde gecikme yaşandığını ifade ederek, “Hastane kavşağından Çatmaca’ya kadar olan yolun ihalesi yapılalı 3 sene oldu. AK Partili bir belediye olsaydı imar planı 3 yıl bekler miydi? 2 ayda biterdi. Belediye başkanı dosyayı alırdı kendisi getirirdi. 3 yıl bekledik. Yazık değil mi Bartın’a? Çaydüzü Mahallesi’ne doğalgaz 10 yıl sonra gelir mi? Olur mu böyle bir şey?” şeklinde konuştu.

 

AK Parti Bartın Teşkilatı Mayıs Ayı Genişletilmiş İl Danışma Meclis Toplantısını Yaşam Park tesislerinde gerçekleştirdi.AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Başkanı Hüseyin Manav, Merkez İlçe Başkanı Ali Eyüp Ustaoğlu, Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, Gençlik Kolları Başkanı Orhan Ağdacı, AK Parti 22. Dönem Bartın Milletvekili Asım Kulak, Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Amasra Belediye Başkanı Emin Timur ve çok sayıda partili katıldı.

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç  referandum sonuçlarını değerlendirdiği konuşmasında hem CHP’nin referandum tutumunu hem de Bartın Belediyesi’nin hizmet vizyonunu eleştiri yağmuruna tuttu.

 

Halkı kandırmaya çalıştılar

 

Milletvekili Tunç halk oylamasının sonunda Türkiye genelinde başarılı olan iller arasına girildiğini kaydederek, “Bu başarıda emeği olan başta il başkanımız olmak üzere tüm teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Bu halk oylamasının önemini halkımıza en güzel şekilde anlatmak için gayret gösterdik. Türkiye için 16 Nisan’ın çok önemli bir tarih olduğunu, Türkiye demokrasi tarihinde bir dönüm noktası olacağını, Türkiye’nin güçlenmesini, büyük devlet olabilmesini, Türkiye’nin istikrarlı bir yönetime kapı aralaması, bundan sonra koalisyon dönemlerinin terk edilip halkın hükümetleri doğrudan doğruya sandıkta belirleyeceği ve demokrasi çıtasının cumhuriyetin çıtasının çok daha yükseklere çıkacağını halkımıza anlatmaya çalıştık ve anlattık. Hayır cephesi farklı şeyler söyledi. Halkı kandırmaya çalıştılar. Cumhuriyet elden gidecek dediler. Dikta rejimi gelecek dediler. Cumhuriyet elden gitti mi? Gitmedi tam tersi daha da güçlendi. Sonuçta halk bir karar verdi. Halkın bu kararına demokrasilerde saygı duyulur. Bu ülkenin ana muhalefet partisi olan CHP “Halkın verdiği bu kararı kabul etmiyoruz” dedi. “Halkın verdiği bu karar meşru değildir” dedi. Adında cumhuriyet yazan bir parti ki cumhur halk demektir. Bunu da tabelasına yazan bir parti halkın kararının meşru olmadığını hala söylemeye devam ediyor.” Şeklinde konuştu.

 

Muharrem İnce 13 olağanüstü kongre çağrısı yaptı

 

Milletvekili Tunç referandumdan çıkan sonuçla artık Türkiye’de yüzde 50’nin üzerinde oy almadan ülkenin yönetilemeyeceğini kaydederek, “Halkın yarıdan fazlasının oyunu almadan cumhurbaşkanlığı yok. Eski sistemde yüzde 20’yle bile ülke yönetme hakkını elde edebiliyordunuz. Artık 20’yle değil yüzde 49.9’la bile ülke yönetme hakkı elde edemeyeceksiniz. Bundan sonra Türkiye’yi yönetecek, hükümeti kuracak olan cumhurbaşkanı yüzde 50’den fazla oy alarak işe başlayabilecek. Bu CHP için kolay bir şey mi? Bunun için şimdi ne yapıyorlar? Sayın Baykal çıktı “Kılıçdaroğlu’yla 2019’a gidersek cumhurbaşkanlığı seçimlerini kaybederiz. Ona göre kendimizi ayarlamamız lazım” dedi. “Cumhurbaşkanı olacak kişinin partinin başına geçmesi lazım” diyor. Hani bunlar Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine hayır diyorlardı? Şimdi “Cumhurbaşkanı olacak kişinin partinin başına geçmesi lazım” diyor. Muharrem İnce 13 tane milletvekilini yanına aldı olağanüstü kongre çağrısı yaptı. Yanın da Bartın Milletvekili de var. 13 kişinin arasına girdi. “Olağanüstü kongre yapmamız lazım. Bunun adı da cumhurbaşkanlığı kurultayı olması lazım” diyor. Daha Avrupa’ya itiraz etmeden çok çabuk alıştılar. Demek ki alışmak zor değilmiş. Mecburen alışacaklardı. Milletin kararının üstüne başka bir karar yoktur. Sen istediğin kadar Avrupa’ya git, itiraz et, “milletin kararı meşru değildir” de o zaman bu çabalar ne?” Dedi.

 

Tek adamlığı önleyen bir sistem

 

Yeni sistemde cumhurbaşkanın artık hükümetin başı olduğuna da dikkat çeken Milletvekili Tunç, “AK Parti tüm partilere şunu gösterdi “Anayasa değişti, Resmi Gazetede yürürlüğe girdi ve uygulaması böyle oluyor”  dedi ve Sayın Cumhurbaşkanımız törenle Genel Merkezimize geldi ve üyelik beyannamesini imzaladı. Diğer partiler de 2019’a kadar kendi cumhurbaşkanları adaylarını partilerin başına getirmek zorunda. Getirmek mecburiyeti yok. Yine birleşip başka bir aday üstünde anlaşabilirler. Bunu yapma hakları var. 100 bin kişi imza toplar o imzalarla başka bir kişi de aday olabilir. Sadece siyasi partiler değil. Her türlü kanal yolu açık. Mecliste bulunmayan partiler de yüzde 5’i bulur aday gösterebilir. Tüm bunlar açık. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde adayı sadece Mecliste grubu bulunan partiler göstermiyor. Dışarıdaki partilerde birleşip gösterebilir. Cumhurbaşkanı adayı bir partinin mensubuysa elbette o partinin politikalarına uygun davranacak. Dolayısıyla siyasi partisi onu denetleyecek. Bu tek adamlığı önleyen bir sistem. Partisiyle irtibatını kestiğiniz zaman bazı şeyleri eksik kalmaz mı? Şimdi Sayın Cumhurbaşkanımız her ay il başkanlarıyla toplantı yapacak. İl başkanımız Bartın’daki problemi direk cumhurbaşkanımıza aktarabilecek. Ama şimdi partisiyle irtibatı kesik olduğu için aktarabiliyor mu? Sadece valiler aktarabiliyor. Tabi valiler de aktarsın ama sürekli halkla irtibatı olan kimler? Bizleriz tabi ki. Biz sizlerden edindiğimiz bilgileri, sorunları direk Ankara’da cumhurbaşkanımıza aktarabileceğiz. Yani partinin ayrıca bir denetimi, cumhuriyeti ve demokrasiyi zayıflatmaz aksine cumhuriyeti güçlendirir.” Diye konuştu.

 

İlk hedefimiz Bartın’da AK Partili belediye

 

Belediye seçimlerinin cumhurbaşkanlığı ve milletvekilleri seçimleri öncesinde çok büyük önem taşıdığına da vurgu yapan Milletvekili Tunç, “Bartın bir hazine. Bartın bir kıymet. Türkiye’de denizden ırmak içine doğru 14 kilometre gemilerin girebildiği bir ırmağa sahip olan başka il var mı? Bartın şuanda şehirleşmesiyle hak ettiği noktada mı? O zaman bizim ilk hedefimiz Bartın’da AK Partili bir belediyeye sahip olmak. Bunun için canla başla çalışacağız. Kadrolarımızı en iyi şekilde oluşturacağız. Şimdiden hazırlıklarımızı, planlarımızı yapacağız.” Dedi.

 

Yazık değil mi Bartın’a?

 

Bartın’da gerçekleşmesi gereken birçok proje olduğunu da söyleyen Milletvkeili Tunç, “Bartın’da 4 milyar TL’lik yatırım gerçekleştirdik. Şuanda devam eden 4 milyar TL’lik yatırımımız daha var. Ama hep gecikmeyle oluyor. Niye? Hastane kavşağından Çatmaca’ya kadar olan yolun ihalesi yapılalı 3 sene oldu. AK Partili bir belediye olsaydı imar planı 3 yıl bekler miydi? 2 ayda biterdi. Belediye başkanı dosyayı alırdı kendisi getirirdi. 3 yıl bekledik. Yazık değil mi Bartın’a? Çaydüzü’ne doğalgaz 10 yıl sonra gelir mi? Olur mu böyle bir şey? Bartın’a doğalgaz 2010’da geldi. 2017’de değil miyiz? Aradan 7 yıl geçti. Bartın’ı her şeyiyle ırmağıyla, şehirleşmesiyle, üniversitesiyle geliştirmeliyiz.” Şeklinde konuştu.

Etiketler: yılmaz tunç, bartın belediyesi eleştiri, ak parti bartın milletvekili yılmaz tunç, yılmaz tunç haberleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.30634
0.306842019-09-19 05:55:37