Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE 23 NİSAN ŞOKU

...

Okunma: 8991

23.04.2018 11:33

chp, yaşar demir, milli eğitim, bartın, il milli eğitim müdürü, çelenk koyma, valilik, tören, atatürk anıtı, protesto, sırtlarını döndüler, bartın haber, bartın haberleri, bartın tv
Facebook'ta Paylaş

23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de törenlerle kutlandı.

Bartın Valiliği önünde gerçekleşen törende ilk olarak Atatürk Anıtına İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir tarafından çelenk sunuldu.

 

Milli Eğitim Müdürü Demir’in çelengi anıta sunması sırasında törene katılan CHP İl Başkanı İlknur Erkan, Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı ve partililer sırtlarını dönerek Demir’i sessiz bir şekilde protesto ettiler.

 

Bu sessiz bir direnişti

 

CHP İl Başkanı İlknur Erkan protesto ile ilgili açıklamasında, “Yaptığımız sadece Atatürk'e saygısı olmayan bir insanın Atatürk'ün karşısına geçip çelenk koymasını protesto etmekti. Bu sessiz bir direnişti. Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.” dedi.

 

Valimize de buradan soruyoruz

 

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı ise, “Bu güne kadar Sayın Milli Eğitim Müdürünün görevden alınması için çok uğraş verdik. Bunun sebebi de Atatürk'e olan düşmanlığıydı. Bugünde Atatürk'ün düşmanı olan bir kimsenin Atatürk'ün önüne çelenk koymasını biz protesto ettik. Buna görev verenleri de aynı şekilde kınıyoruz. Daha önce Kumluca'daki öğrencilerin namaza gitmedikleri için dayak yemesi olayını kapatan, öğrenciler yemekten zehirlenmesine rağmen aynı firmaya yeniden ihale verilmesini sağlayan, yönetmelikten Atatürk'ün ismini kaldıran ve en son gelen bu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tören davetiyesinde dahi Atatürk'ün adını bir kez dahi kullanmayan bir kişiye bizim en ufak bir saygımız olmaz. Bunun için burada sessiz bir protesto yaptık. Bu inşallah Bakanlık nezdinde duyulur. Bu insanın artık görevde kalmasını istemiyoruz. Sayın Valimize de niye hala soruşturma açmadığını buradan soruyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Etiketler: chp, yaşar demir, milli eğitim, bartın, il milli eğitim müdürü, çelenk koyma, valilik, tören, atatürk anıtı, protesto, sırtlarını döndüler, bartın haber, bartın haberleri, bartın tv
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.80956
0.810082020-06-03 03:30:46