Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MİLLİ GÖRÜŞÜN BİR NEFERİ OLARAK...

...

Okunma: 2277

02.12.2017 18:21

saadet partisi, bartın, ünal yurtbay, yaşar sinoplu, emin titiz, mücahit mekeç, fikret ercan, kongre, açıklama, basın, saadet bartın
Facebook'ta Paylaş

TİTİZ: “MİLLİ GÖRÜŞÜN BİR NEFERİ OLARAK HIZLANARAK KOŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

 

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı M. Emin Titiz, Merkez İlçe Başkanlığının 6. Olağan kongresi öncesinde düzenlenen basın toplantısında, “Kongremiz hem bizim açımızdan hem de ülkemiz açısından önemli bir basamak teşkil ediyor. Milli Görüşün bir neferi olarak aynı hızla ve hatta daha da hızlanarak koşmaya devam edeceğiz.” dedi. Titiz ayrıca Pazar günü öğretmenevinde gerçekleşecek Merkez İlçe Kongeresine tüm Bartın halkının davetli olduğunu söyledi.

 

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı M. Emin Titiz ve parti yönetimi Merkez İlçe Başkanlığının 6. Olağan kongresi öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Parti il binasında düzenlenen toplantıye Merkez İlçe Başkanı Titiz’in yanı sıra İl Başkan Yardımcısı Yaşar Sinoplu, Saadet Partisi Merkez İlçe Eski Başkanı Mücahit Mekeç ve partililer katıldı.

 

Titiz: “Dalga dalga büyüyecek”

 

Toplantıda açıklamalarda bulunan Titiz, gerçekleşecek kongrenin önemine değinerek, “Merkez İlçe Kongremizi Genel İdare Kurulu Üyemiz Mustafa Balta’nın katılımıyla birlikte icra edeceğiz. Ve sonrasında yeni bir döneme tekrardan başlayacağız. Kongremiz hem bizim açımızdan hem de ülkemiz açısından önemli bir basamak teşkil ediyor. Çünkü geçtiğimiz yıl yeni genel başkanımızla birlikte yeni bir döneme start vermiştik. İlerleyen süreçte Genel Başkanımızın ortaya atmış olduğu söylemler de Türkiye siyasetine yön veren bir noktaya geldi. Özellikle geçtiğimiz referandumunda da sonucu ciddi anlamda etkileyen bir süreci başlatmıştık. Bundan sonraki süreçte inşallah bu dalga dalga büyüyerek devam edecek. Yapacağımız kongrede buna basamak teşkil edecek.” dedi.

 

“Hızlanarak koşmaya devam edeceğiz”

 

Kongreyle birlikte yeni bir dönemin startını da vereceklerini kaydeden Titiz, “Tek listeyle kongremizi icra edeceğiz. Merkez İlçe kongremizin akabinde İl Kongremizi  gerçekleştireceğiz. Onun içinde ciddi bir hazırlık içerisindeyiz. Genel Başkanımızı Bartın’da hiç ağırlamadık. Genel Başkanımızı burada ağırlamak istiyoruz. Süreç içerisinde bu durumlarda netleşecektir. Sonuç her ne olursa olsun Milli Görüşün bir neferi olarak aynı hızla ve hatta daha da hızlanarak koşmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.            

 

Mekeç: “Çizgi bu şekilde devam etmektedir”

 

Saadet Partisi Merkez İlçe Eski Başkanı Mücahit Mekeç’te açıklamalarında Merkez İlçe Teşkilatlarının aynı zamanda yarının il teşkilatlarının bir hazırlığı olduğunu ifade edip, “Yaşları 20 ila 30’u geçmeyen bir liste ile inşallah seçime gideceğiz. Bu da şu demektir. Bir dahaki döneme Saadet Partisi’nin il teşkilatı yeni isimlerle genç arkadaşlarla yetiştirmiş olacağız. Bu genç arkadaşlar 20 ila 30 yaş arasındaki arkadaşlar. Saadet Partisi’ne bu arkadaşlar niye gelsinler? Bu arkadaşlarda bir dava aşkı var. Türkiye’nin geleceğinin yeniden imar edilmesi noktasında Saadet Partisi kadrolara ihtiyaç duyacaklarının bilinci içerisinde oldukları için bugün bu arkadaşlar Saadet Partisi’ndeler. Ondan dolayı diyoruz ki siyaset günlük politikalar üzerine değil her daim ilelebet devam edecek doğrular üzerine yapılmalıdır. İşte Saadet Partisi’nin çizmiş olduğu çizgi bu şekilde devam etmektedir.” dedi.

 

“Paranın, ordunun ve gıdanın sahibi değiliz”

 

Mekeç açıklamasının devamında 1969 yılından itibaren siyasi hayata başlayan Saadet Partisi’nin her alanda söylediklerinin haklılığının kitleler tarafından teyit edildiğini de sözlerine ekleyerek, “Eğer bugün bizler yeniden kendimizi yeni bir Türkiye’ye adapte edeceksek üç tane noktada kendimizi yenilememiz gerekiyor. Devlet yönetimi olarak yenilememiz gerekiyor. Bunlardan bir tanesi devlet paraya sahip olmalıdır. Bu çok önemlidir. Devlet paraya sahip olduğu zaman dışarıya karşı ekonomik anlamda bir güçlülük formatıyla çıkarsınız. İkinci olarak ise devlet orduya sahip olmalıdır. Bu da dışarıya karşı psikolojik bir gücümüzdür. Üçüncü olarak da devlet gıdaya sahip çıkmalıdır. Bu da bizim onursal gücümüzdü.  Bu üç noktada bu ülke bugün zafiyetler yaşıyor. Çünkü bugün paranın sahibi değiliz, ordunun sahibi değiliz ve gıdanın sahibi değiliz. Olmadığımızdan dolayıdır ki bugün gelinen noktada ülkemizin üzerinde çok büyük oyunlar oynanmaktadır. Ondan dolayı Saadet Partili kadrolar yarının kadroları bu hazırlığın içerisindedir. Biz yarın iktidara geldiğimiz zaman paranın da ordunun da aynı zamanda gıdanın da sahibi olacağız inşallah. Saadet Partisi’nin temel hedefi budur.” şeklinde konuştu.

 

Sinoplu: “Bin 404 TL’nin fedakarlığı mı olur?”

 

Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Yaşar Sinoplu ise açıklamasında asgari ücret görüşmelerine değinip, “Refah yol döneminde kalkınmanın nasıl olduğunu milletimize gösterdik. Bugünlerde görüşmeleri yapılan asgari ücret zammı ile ilgili konunun gündemde olması nedeniyle bunu söyledim. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Jülide Sarıeroğlu’nun açıklamalarına bir bakın. Sayın Bakan, patronlardan ve asgari ücretlilerden fedakarlık beklediğini açıkladı. Bin 404 TL’nin fedakarlığı mı olur? Bir çalışanın sadece karnını doyurabilmek için 2 bin TL’nin üzerinde para alması gerekirken neyin fedakârlığı bu? Biz bu düşüncelerimizi kalpten söylüyoruz. Hiçbir Milli Görüşçü dilden konuşmaz, kalpten konuşur. Allah’ın izniyle biz iktidara geldiğimizde bugün aldığınız aylığın 2 katını alacağınızın taahhüdünü veriyoruz. Bizi milli gelirimizden fazla borçlandırdılar. Vatandaşlarımızın çoğu gelirinden fazla borçlu. Halkımızın borçlarından dolayı hiçbir şey düşünemez hale geldi. Tek derdi ev geçimi oldu. Fert olarak bu hale getirildik. Devleti de milli gelirinden fazla borçlandırdılar. Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin 738 milyar dolar borcu olduğu söyleniyor. Devasa adliye binaları, garajlar, barajlar, yollar veya köprüler yapmak çözüm değil. Bu yapılanlara ekmek banılmıyor. Vatandaşların durumu içler acısı. Vatandaş kendi kendine konuşur hale geldi.” dedi.

 

“Asıl sallanan vatandaş oluyor”

 

İnsanların psikolojilerinin bozulduğunu kaydeden Sinoplu, “Biz her zaman söylüyoruz. Söylemeye de devam edeceğiz. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan bizim eski siyasi arkadaşımız. Bir muhalif siyasetçiye ‘Manda derisi yüzlü’ denir mi? Siyasetin seviyesine bakın. Öteki de evrak buldum deyip sallıyor. Arada asıl sallanan vatandaş oluyor. İlk seçimlerde mutlaka Saadet Partisi’ni iktidara getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm vatandaşlarımızdan önlerine şapkalarını koyup düşünmelerini rica ediyorum. Milli Görüş geldiği zaman herkesin aldığı ücretin 2-3 katını alacağını tekrar yinelemek istiyorum” dedi.

Etiketler: saadet partisi, bartın, ünal yurtbay, yaşar sinoplu, emin titiz, mücahit mekeç, fikret ercan, kongre, açıklama, basın, saadet bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04105
0.041432020-05-30 05:32:05