Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MİLLİ SPORCUDAN KANSER ÇIĞLIĞI

Ailesinden en az 10 kişi kanser hastalığına yakalandı. Hepsi de Bartın'ın o köyünde yaşıyordu...

Okunma: 16564

24.10.2016 19:48

Facebook'ta Paylaş

ŞAMPİYONDAN KANSER ÇIĞLIĞI

 

Dünya Boks Şampiyonası'nda Dünya 3’cülüğü elde eden Demir Leydi lakablı Bartınlı milli boksçu Şennur Demir’in sosyal medya hesabından paylaştığı kanser çağrısı yürek burktu.

 

Demir Leydi doğduğu köy olan Bartın’ın Amasra ilçesine bağlı Mevren Köyü’nde kanser hastalığının yaygınlığına dikkat çekip ailesinden en az 10 kişinin kanser hastalığına yakalanarak hayatını kaybettiğini ifade etti.

 

Kazandığı madalyalarla Bartın’ın gururu olan milli boksör paylaşımında yetkililere seslenerek  onlarca kişinin ölümüne neden olan kanser hakkında araştırma yapılmasını istedi.

 

İşte milli sporcunun sosyal medya hesabından yaptığı o paylaşım;

 

“Bartınlı yetkililere sesleniyorum!!!

 

Mevren’de daha fazla ölüm olmasın. Lütfen bu yazımı dikkatlice okuyun ve elinizden ne geliyorsa bir an önce yapın. 
 

Sayın Valim Nusret Dirim, Sayın Bartın Milletvekilim Yılmaz Tunç, Sayın İl Sağlık Müdürüm, Sayın yetkililer ve sivil toplum kuruluşları. 
 

Ben Amasra'ya bağlı genel adı Mevren olan 5 muhtarlığın bulunduğu köylerin birinde doğdum. Bulunduğumuz merkezde öyle bir illet var ki yıllarca bizi birbirimizden aldı gitti, bu illetin adı KANSER!!!

 

Yalnızca benim ailemden bildiğim en az 10 kişi bu lanet hastalık yüzünden vefat etmiştir. Bugün halamın kızını toprağa verdik. Daha 38 yaşında, onun babası, amcam, amcamın eşi, dedem, ninem, amcamın kız daha 13 yaşında. Eniştem 37 yaşında ve daha sayamadıklarım bu lanet hastalığın pençesinden kurtulamadılar.

 

Yetkililerin bir an önce bir ekip oluşturarak bulunduğumuz bölgede araştırma yapmasını, toprak analizi, su analizi, gıda analizi yaparak bu gölgedeki hastalıkların araştırılmasını istiyorum.

 

Lütfen bu konuda bölge halkına yardımcı olun bir an önce önlemler alınsın. Ben sonuna kadar bu işin takipçisi olacağım.”

 

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.23958
0.239972020-01-19 10:33:46