Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MİNİBÜS OLAYINDA FLAŞ GELİŞME...

Kozcağızlı Minibüsçülerden açıklama geldi...

Okunma: 23537

09.02.2017 18:31

kozcağız, kumluca, minibüs,
Facebook'ta Paylaş

Bartın’dan Kumluca’ya seyir halinde olan bir yolcu minibüsü Kozcağız’dan geçerken Kozcağızlı minibüsçülerle durdurulmuş ve yolcu minibüsünde yolcuların korku dolu anları cep telefonları ile görüntülenmişti.

 

Olaya ilişkin Bartın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sinan Amasralı ile bir araya gelen Kozcağızlı minibüsçüler aracı durdurma nedenlerinin farklı olduğunu ve kendilerinin yanlış anlaşıldığını söylediler.

Daha önceki süreçlerde de yolcu alma konusunda Kozcağızlı ve Kumlucalı minibüsçülerle anlaşmazlıklar yaşandığını ifade eden Kozcağızlı minibüs şoförlerinden Alaattin Gökmen, “Biz sadece kendi haklarımızı aramak adına komisyon kararını yolcu minibüsü şoförüne vermek için aracı durdurduk. Oradaki şoför ‘Ben istediğim yerden yolcu alırım istediğim yerde bırakırım’ şeklinde cevaplar vermişti. Biz aracı durdurduğumuzda araç şoförüne söz konusu komisyon kararını göstermek istedik. Aracı durdurmamızdan sonra şoför korkup kapıları kilitledi ve jandarmayı aradı. Hiçbir şekilde temasımız olmadı.” Dedi.

 

Kendilerinin eşkıyalıkla ya da benzer davranışlarla işlerinin olmadığını, sadece ve sadece haklarının peşinde olduklarını kaydeden Kozcağızlı minibüs şoförü Gökmen, “Biz bu arkadaşları defalarca uyarmamıza rağmen, komisyon kararı olmasına rağmen bizim hattımızdan hakkımızı, yolcumuzu çalmaya devam ediyorlar. Biz, o minibüsün içindeki yolcuların hepsinden özür diliyoruz. Korkmalarına sebep olduğumuz için üzgünüz. Onları mağdur ettiğimiz için tekrar tekrar özür diliyoruz. Bu yaptığımız sadece kendi hakkımızı arama çabasıydı ve kesinlikle komisyon kararını göstermekten başka niyetimiz yoktu.  Hakkımızı kanuni yollardan arayacağız. Sayın oda başkanımızda bu konuda tarafsız bir şekilde destek olup yol gösterecektir.  Tekrardan minibüs içindeki tüm yolculardan özür diliyoruz.” Diye konuştu.

 

Bartın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sinan Amasralı’da, "Esnaflarımız arasında yaşanan bu olay çok yanlış ve üzücüdür. Tabi ki olmaması gerekirdi. Maalesef zaman zaman bu tür olaylar yaşanıyor. Arkadaşları bir araya getirip bu olayı tatlıya bağlamak isteriz. Yoldan yolcu alımından dolayı böyle bir olay meydana gelmiştir ancak bu olay Bartın’a yakışmamıştır ve bu konuyu tatlıya bağlamamız gerekmektedir. Biz çift taraflı olarak beraberlik içinde bu konuyu tatlıya bağlamak durumundayız. Her iki tarafında haklarını koruyup gözeterek bu konunun çözümü için çalışacağız. Mülkü amirimiz, belediye başkanlarımız ve diğer yöneticilerle bir araya gelerek söz konusu durumun kesin çözümü için çalışma yapmak istiyoruz. Şoför arkadaşlarımızın da belirttiği üzere kanuni şartlar altında düzeltmeye çalışacağız. Bende tüm yolculardan bu üzücü olay adına özür diliyorum.” Açıklamasında bulundu. 

 

Haber: Bülent BOSTANCI - Kamera: Birkan URAL

 

 

 

Etiketler: kozcağız, kumluca, minibüs,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.12494
0.125292019-10-21 06:21:16