Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MODERN BARTIN BU MU?

Bartın Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan Atatürk Anıtının hemen arkasındaki boşluğun güpegündüz tuvalet olarak kullanılması tepkilere neden oluyor.

Okunma: 445

06.02.2019 15:36

Facebook'ta Paylaş

Bartın Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan Atatürk Anıtının hemen arkasındaki boşluğun güpegündüz tuvalet olarak kullanılması tepkilere neden oluyor.

 

Çevredeki vatandaşlar ve esnaflar benzer durumun hemen her gün yaşandığını ifade ederlerken Cumhuriyet Meydanı, Kapalı Pazar Yeri, Salı ve Cuma günleri kurulan açık pazar, Postane ve Telekom binaları gibi birçok unsurun yer aldığı bölgede halka açık tuvalet bulunmayışını gündeme getirdiler.

 

Bölgede halkın kullanabileceği en yakın tuvaletin eski Belediye Binası arkasında olduğunu ifade eden esnaflar, “Biz işyerlerimizin tuvaletlerini ihtiyacı olan vatandaşlarımızın kullanımına sunuyoruz. Ancak bu bölgede her gün binlerce insan vakit geçiriyor. Sabahtan akşama kadar fotoğraftaki manzara ile çok kez karşılaşıyoruz. Bu gerçekten utanç verici bir durum. Yıllardır bu bölgede insanların tuvalet ihtiyacını karşılayabileceği bir alan yapılmaması da çok ilginç. Erkekler bir şekilde kahvelere girip tuvalet kullanabiliyorlar ama kadınların durumu daha da zor.” şeklinde görüş belirttiler.

 

Bazı vatandaşlarda, “Bu bölgede hem pazarlar kuruluyor hem de insanlar buraları vakit geçirmek, çocuklarını oynatmak için kullanıyorlar ama yakın bir noktada kullanabilecekleri tuvalet yok. Tuvalet olmayınca ister istemez böyle görüntüler ortaya çıkıyor. İsterdik ki Bartın Belediyesi bu bölgede tüm vatandaşların kullanabileceği bir tuvalet oluştursun. Kimsede bu hallere düşmesin. Birçok proje vaat eden belediye her halde bunu da yapabilir.” dediler.

 

Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtının arka kısmında kalan boşluğun tuvalet olarak kullanılması Bartın’da halka açık tuvaletlerin yetersizliğini ortaya koymasının yanı sıra Belediye tarafından  ihale edilen tuvaletlerin yüksek ücretlerle çalıştırılmasını da gündeme getirdi.

 

Vatandaşlar ayrıca, “1 liraya su ve çay içerken tuvalete verdiğimiz paranın daha yüksek olmasına anlam veremiyoruz.” dediler.

 

Bartın Belediyesi Basın Servisinden yapılan açıklamaya göre kent merkezindeki umumi tuvaletler şu şekilde;

Yukarı Cami altı(Karakaş Caddesi tarafı),
Müezzinoğlu Hanı yanı,
Belediye Bahçesi,
Kapalı Pazaryeri yanı,
Toksözler Karşısı Belediye Otopark girişi,
Şadırvan Madeni Eşya Odası girişi yanı,
Aşağı Cami (şadırvan) altı,
Belediye Halk Otobüs Durağı yanı,
Kemerköprü Camii,
Kemerköprü Köprü Başı

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04614
0.046582020-02-29 12:18:05