Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MUAYENE İSTASYONUNA 2’İNCİ KANAL

...

Okunma: 3672

27.09.2017 17:42

tüv türk, bartın, tüv, bartın araç muayene, araç muayene istasyonu bartın
Facebook'ta Paylaş

 

TÜVTÜRK Bartın Merkez İstasyonunda 2’inci kanal inşa çalışmaları devam ediyor. 2’inci kanalın tamamlanması ve hizmete alınmasıyla beraber araç muayenelerinde ki bekleme sürelerinin de kısalması hedefleniyor.

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın denetiminde ülkemizde periyodik araç muayenesinde yetkili ve görevli tek kuruluş olan TÜVTÜRK, bu hizmeti Türkiye’nin 81 kentinde 205 sabit, 5 motosiklet, 76 gezici istasyon ve 13 gezici traktör istasyonuyla veriyor.

 

3 bin 500’den fazla çalışana sahip TÜVTÜRK, yılda 8 milyonu aşkın aracın periyodik ve yola uygunluk muayenelerini, 3 milyonu aşkın aracın ise egzoz gazı emisyon ölçümünü gerçekleştiriyor.

 

Ücretsiz muayene tekrarları ve tespitlerle birlikte muayene sayısı 14 milyona erişiyor. Periyodik araç muayenesinin yanında TÜVTÜRK, istasyonlarında egzoz gazı emisyon ölçümü, yola elverişlilik muayenesi ve tespit muayenesi de yapıyor.

 

TÜVTÜRK, Bartın’da araç muayenesi hizmetini, 1 sabit ve Bartın sabit araç muayene istasyonuna bağlı 1 gezici araç muayene istasyonu ile Amasra, Kurucaşile, Ulus ilçelerini ve Kozcağız beldesini periyodik olarak ziyaret ederek araç muayene hizmeti veriyor. İstasyonda sadece randevulu hizmet verilirken, egzoz gazı emisyon ölçüm hizmeti de yer alıyor.

 

Tek kanallı Bartın Merkez İstasyonu’nda ek kanal inşa çalışmaları devam ediyor. Çalışmaların hızla sürdüğü ve 2017 yılının son aylarında hizmete girmesi beklenen ek kanal ile birlikte kapasitenin de iki katına çıkması bekleniyor.

 

Şu anda tek kanalda verilen araç muayene hizmetlerinde; kamyon, çekici, otobüs gibi büyük araçların muayene kanala girmesi nedeniyle ortalama hizmet süresi olan 30 dakikanın çok üzerine çıkmasına ve vatandaşların uzun süreler beklemesine neden oluyordu.

 

TÜVTÜRK Bartın Merkez İstasyonunda çalışmaları devam eden 2’inci kanal inşa çalışmalarının tamamlanması ve 2‘inci kanalın hizmete alınmasıyla beraber araç muayenelerinde ki bekleme sürelerinin de kısalması hedefleniyor.

Etiketler: tüv türk, bartın, tüv, bartın araç muayene, araç muayene istasyonu bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

16.05984
16.060962020-06-03 02:28:57