Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MÜDÜR VURAL'DAN ÖNCELİKLİ HEDEF AÇIKLAMASI

...

Okunma: 2287

10.04.2018 19:23

polis, bartın, emniyet, emniyet teşkilatı, türk polis, türk polis teşkilatı, 173, yıldönümü, ogün vural, bartın emniyet, bartın polis, bartın haberleri, bartın polis haberleri, bartın emniyet haberleri, bartın tv
Facebook'ta Paylaş

Türk Polis Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıldönümü kapsamında Bartın’da kutlama programı ve şehitlik ziyareti gerçekleştirildi. İl Emniyet Müdürü Vural törendeki konuşmasında, “Polis olarak dürüst, tarafsız, meslek etiği çerçevesinde, temelinde vatan, millet ve insan sevgisi bulunan bir anlayışla halkımıza en iyi hizmeti sunmak, halkımızla bir ve beraber olabilmek öncelikli hedefimizdir.” diye konuştu.

 

Türk Polis Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıldönümü yurdun dört bir yanında olduğu gibi ilimizde de gurur ve onurla kutlandı. Bartın’da kutlama programı kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunulurken şehitlik ziyareti de gerçekleştirildi.

 

Bartın Valiliği önünde gerçekleşen çelenk sunma törene Bartın İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, Bartın İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yavuz Selim Kapancı, Bartın Belediyesi Başkanvekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Tosun, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, CHP Bartın İl Başkanı İlknur Erkan, CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, KOSGEB İl Müdürü Abdurrahman Usta, Bartın Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Sinan Amasralı, Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok, İl Müdürleri, Jandarma ve Polis teşkilatı üyeleri katıldı.

 

Vural: “Bir ve beraber olabilmek öncelikli hedefimizdir”

 

İl Emniyet Müdürü Ogün Vural günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, “Bugün halkımızın sevgi ve güvenini kazanmış, milletimizin huzuruna, birlik ve beraberliğimize kast eden, tüm saldırıları kahramanca önlemiş, bu uğurda canları pahasına mücadele eden, hukukun üstünlüğü, insan haklarına saygılı ve demokratik toplum ilkelerinden ödün vermeden, anayasa ve yasalara sadakatle görev yapan polis teşkilatımızın 173. kuruluş yıldönümünü sizlerle kutlamaktan büyük onur ve mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Kıymetli misafirler; Polis olarak dürüst, tarafsız, meslek etiği çerçevesinde, temelinde vatan, millet ve insan sevgisi bulunan bir anlayışla halkımıza en iyi hizmeti sunmak, halkımızla bir ve beraber olabilmek öncelikli hedefimizdir. Görevimizi yerine getirirken, milletimizden aldığımız güçle, Bartın halkının huzur ve güvenliği için yasaların bize vermiş olduğu yetkiyi doğru, yerinde ve zamanında kullanacağımızın ve bu görevler uğruna hiçbir fedakârlıktan asla kaçınmayacağımızın bilinmesini isterim.” dedi.

 

“İşbirliğini gerektirmektedir”

 

Müdür Vural konuşmasının devamında polis teşkilatı ile sivil toplum örgütlerinin ve vatandaşların işbirliğinin önemine değinerek, “Modern devletin en önemli görevi, kamu düzenini korumak ve yönetim yetkisini aldığı toplum ile bireylerin güvenliğini sağlamaktır. Suç ya da kabahatlerin işlenmeden önlenmesi, halkın ırz, can ve mal güvenliğinin sağlanması, toplum ve toplum düzenine yönelik mevcut ya da muhtemel tehlikelerin bertaraf edilmesi tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin ve vatandaşlarımızın işbirliğini gerektirmektedir. Bartın polisi olarak bu çalışmalarda bizlerden desteğini esirgemeyen başta Sayın Valimiz olmak üzere iş birliği içerisinde olduğumuz tüm kamu kurum ve kuruluşlarının değerli yöneticileri ile çalışanlarına, sivil toplum örgütlerine ve Bartın halkına şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

 

“Aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz”

 

Şehitlerimizi de anan Müdür Vural, “15 Temmuz darbe girişiminde ve Zeytin Dalı Harekâtında Vatanımızın milletiyle bölünmez bütünlüğüne yönelik devam eden saldırılar karşısında gece gündüz demeden sürdürülen operasyonlarda, göğüslerini silah ve bombalara siper ederek şehadet mertebesine ulaşan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Kahraman gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Bu duygu ve düşünceler ile Polis Teşkilatımızın 173. Kuruluş Yıldönümü etkinliklerinde mesaj, telgraf ve çiçek göndermek suretiyle veya bizzat gelerek bizi eri yalnız bırakmayan ve hissiyatımıza ortak olan tüm misafirlerimize şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.” şeklinde konuştu.

 

Şehitlerimiz için dualar edildi

 

Bartın Valiliğinde gerçekleşen çelenk sunma töreni ve konuşmaların ardından İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, protokol üyeleri ve emniyet teşkilatı mensupları tarafından Bartın Şehitliği ziyaret edildi. Şehitlikte Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından protokol üyeleri, emniyet mensupları ve aileler, şehit mezarlarına karanfil bırakarak aziz şehitlerimiz için dualar ettiler.

 

Etiketler: polis, bartın, emniyet, emniyet teşkilatı, türk polis, türk polis teşkilatı, 173, yıldönümü, ogün vural, bartın emniyet, bartın polis, bartın haberleri, bartın polis haberleri, bartın emniyet haberleri, bartın tv
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04088
0.04152020-05-26 05:37:54