Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MÜFTÜ OKUYAR GÖREVE BAŞLADI

...

Okunma: 4741

09.03.2017 13:40

ulus, müftü, murat okuyar,
Facebook'ta Paylaş

Diyanet İşleri Başkanlığı 2. İl Müftü Yardımcıları ve İlçe Müftü Atamalarını geçtiğimiz Şubat ayında gerçekleştirmişti.

 

Kırklareli ili Kofçaz ilçe Müftüsü Murat Okuyar, Bartın ili Ulus İlçe Müftülüğü'ne atanmıştı.

 

1981 Giresun-Şebinkarahisar doğumlu, evli ve iki çocuk babası Müftü Okuyar Ulus ilçesindeki görevine başladı.

 

Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 2004 yılında mezun olan ve 3 yıl ihtisas eğitimi aldıktan sonra yüksek lisansını da tamamlayan Okuyar’ın İslam Hukuku üzerine yaptığı doktora çalışmaları devam ediyor.

 

Kars Kağızman İlçe Vaizliği, Tirebolu İlçe Vaizliği, Giresun İl Vaizliği, Kofçaz İlçe Müftülüğü görevlerinde bulunan ve son olarak Ulus İlçe Müftülüğüne atanan Okuyar ilçedeki görevine başlaması münasebetiyle yayınlandığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

 

Rahman ve Rahim olan Allah'ın Adıyla

 

Yüce Mevlâ'ya hamd, Allah'ın Resulü'ne sonsuz salat ve selam olsun.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın uhdeme tevdi etmiş olduğu Ulus İlçe Müftülüğü görevime 08.03.2017 tarihi itibariyle başlamış bulunuyorum. Din-i Mübin-i İslâma ve Aziz Müslümanlara hadim (hizmetkâr) olmayı bizlere nasib eden Mevlâya şükürler olsun. Doğal bir güzelliğe, sıcak kanlı insanlara sahip olan Ulus İlçemize atanmamın bahtiyarlığını yaşıyorum. Zengin din gönüllüsü kadrosu ile güzel bir ekip çalışması yaparak halkımızla birlikte din hizmeti adına güzel çalışmalar yapacağımızı ümid ediyorum. Başta İlçe merkezi olmak üzere belde ve köylerimizde yoğun programlar yaparak halkımızın dini bilgilerini en doğru kaynakları kullanarak Diyanet İşleri Başkanlığı'mız ve Türkiye Diyanet Vakfı imkanları ile artırmaya, soru ve sorunlara çözüm üretmeye gayret edeceğiz. Bu konuda en önemli kaynağımız Kur'an-ı Kerim ve Peygamberimizin sahih sünneti olacaktır. Görevime başlarken muhterem din gönüllüsü meslektaşlarımı, Ulus'ta ikamet eden vatandaşlarımızı muhabbetle selamlıyor, Rabbimizin Kur'an-ı Kerim'de bizlere öğrettiği şu dua ile niyazda bulunuyorum:

 

"Rabbim! Gireceğim yere doğruluk ve esenlik içinde girmemi sağla, çıkacağım yerden de beni doğruluk ve esenlik içinde çıkar. Katından bana yardımcı bir kuvvet ver"(İsra/80)

 

Etiketler: ulus, müftü, murat okuyar,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04952
0.049862019-10-21 05:11:30