Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MUHTARLARA “KAN” ZİYARETİ

...

Okunma: 4453

22.02.2017 19:19

bartın, kızılay,
Facebook'ta Paylaş

 

Türk Kızılayı Bartın Şubesi, Bartın Turgut Işık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kan Bağışı Kulübü’ne üye öğrencilerle birlikte Bartın Muhtarlar Derneği’ne ziyarette bulundular. Ziyarette Nisan ayı içerisinde düzenlenecek olan kan bağışı kampanyası için muhtarlardan destek istenildi.

 

Bartın Turgut Işık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kan Bağışı Kulübü tarafından organize edilen “Damar Yolundan Hayat Yoluna” isimli projenin tanıtımı amacıyla kulüp üyesi öğrenciler ve Türk Kızılayı Bartın Şubesi temsilcileri Muhtarlar Derneği’ne ziyarette bulundular. Proje hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı ziyarette muhtarlarında projeye desteği istenildi.

Türk Kızılayı Bartın Şube Denetçisi Rıza Çakın, Türk Kızılayı Bartın Şube Yöneticisi Rabia Yıldız ve Kulüp Danışman Öğretmeni Songül Sarıtaş ile öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen ziyarette Bartın Muhtarlar Derneği Başkanı Reşat Günay ve çok sayıda muhtar hazır bulundu.

 

24-29 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilecek proje faaliyetleri kapsamında bilgiler veren Türk Kızılay Bartın Şubesi Denetmeni Rıza Çakın Bartın’a kan merkezi kazandırmak istediklerini ifade edip, “Sizlerden destek bekliyoruz. Köylerimizde ve beldelerimizde projenin tarihinin ve içeriğinin duyurulması adına sizlere büyük iş düşüyor. Bu konuda sizlerden destek bekliyoruz. Nisan ayının son haftasında meydanı Sayın Valimizin ve Belediye Başkanımızın desteğiyle Kızılay Köyüne dönüştürmek istiyoruz. Tabii asıl amacımız belirli bir ünitede kan sayısını Bartın’da sağlayıp, yılsonundaki toplam rakama göre Bartın’a Kan Toplama Ünitesini kurabilmek. Hedefimizi gerçekleştirmek için projemize herkesin destek vermesini istiyoruz.” Dedi.

 

Turgut Işık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kan Bağışı Kulübü Danışman Öğretmeni Songül Sarıtaş’ta proje kapsamında festival havasında bir etkinlik düzenleyeceklerini belirterek,  “Bizim öğrencilerimiz tarafından yürütülecek olan proje kapsamında hazırladığımız sloganımız ve broşürümüz Kızılay Genel Merkezi tarafından onaylandı. Tescilli hale geldi. Bu projeyi başlattık ama sadece bir kan kampanyası yapıp bırakmayacağız ve belli aralıklarda devamı gelecek. Proje ortağımız Kızılay. Dikkat çekmek amacıyla bin ünite kan almayı hedefliyoruz. Sahada öğrencilerimiz de görev alacaklar.” Dedi.

 

Bartın Turgut Işık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kan Bağışı Kulübü öğrencilerden Özge Güler’de muhtarların projeye verecekleri desteğin önemine dikkat çekerek, “Ülkemizdeki kan bağışı oranını artırmak amacıyla bu projeyi geliştirdik. Düzenli kan bağışçı sayısını artırmayı amaçlıyoruz. Bartın’da da kan merkezi kurmayı hedefliyoruz. Hedefimiz bin ünite. Bu projeyi sadece bir kez yapıp bırakmayacağız. Devam ettirteceğiz. İnsanları gerekirse tek tek arayacağız. Hedefimize ulaşabilmek için sizlerin desteğiniz çok önemli.” Diye konuştu.

 

Bartın Muhtarlar Derneği Başkanı Reşat Günay ise projeyi gerçekten önemli bulduğunu ifade ederek destek olacaklarının sözünü verip projede emeği geçenleri kutladı.

Etiketler: bartın, kızılay,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.19636
0.196872020-02-20 20:21:30