Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MUHTARLARA SMS GÖNDERİLECEK

46.500 muhtara SMS gönderme uygulamasına geçildi...

Okunma: 3069

01.11.2016 16:40

Facebook'ta Paylaş

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) hava tahminlerinde her il için saatlik tahmin uygulamasına geçti.

 

MGM’nin her il için saatlik tahmin uygulamasına geçtiğini vurgulayan Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Bu uygulama ile vatandaşlarımız günlük işlerini planlarken zamanı daha iyi kullanarak meteorolojik olaylardan kaynaklı problemlerin önüne geçebilecek” diye konuştu.

 

Hazırlanan Uyarılar ile Vatandaşlar ve İlgili Kurumlar Uyarılıyor

 

MGM tarafından 3’er saatlik ve günlük tahminlerle sıcaklıkların ve beklenen hava olaylarının vatandaşların istifadesine sunulduğunu belirten Prof. Dr. Eroğlu “Ayrıca can ve mal kayıplarını en aza indirmek gayesi ile hazırladığımız uyarıları ve değerlendirmeleri web sitesi, mobil uygulamaları, sosyal medya, Meteorolojinin Sesi Radyosu, televizyon, gazeteler vasıtasıyla vatandaşlarımız ve ilgili kullanıcılarla paylaşıyoruz” dedi.

 

 46.500 Muhtara SMS Gönderme Uygulamasına Geçildi

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, toplumsal farkındalığı artırmak ve vatandaşların uyarılara en yüksek seviyede ulaşmasını sağlamak maksadıyla Türkiye çapında yaklaşık 46.500 muhtara SMS gönderme uygulamasına da geçildiğini sözlerine ekledi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1.68126
1.685492020-07-06 15:06:54