Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MÜKEMMEL BAŞARI MÜKEMMEL...

Bu mükemmel başarıya şapka çıkarılır...

Okunma: 4480

01.03.2018 13:31

bartın, üniversite, bartın üniversitesi, sıralama, akademik performans, devlet üniversiteleri, bartın tv, orhan uzun, rektör, bartın haber
Facebook'ta Paylaş

Bartın Üniversitesi Akademik Performans Sıralamasında 18’inci sıraya yükseldi

 

Bartın Üniversitesi, öğretim elemanlarının 2017 yılında gösterdiği akademik performansına göre düzenlenen “Devlet Üniversiteleri Genel Sıralaması”nda 18’inci sırada yer alarak birçok üniversiteyi geride bıraktı.

 

Bartın Üniversitesi, Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜniAr) tarafından akademik personelin performansı ölçüt alınarak yapılanan “Devlet Üniversiteleri Genel Sıralamasında” 108 üniversite arasında 18’inci sırada yer aldı.

 

Önceki akademik yıl “Devlet Üniversiteleri Genel Sıralaması”nda 26’ıncı sırada olan Bartın Üniversitesi bu yıl 8 basamak yukarıya çıkarak, aralarında köklü üniversitelerin de olduğu birçok üniversiteyi geride bıraktı. Ayrıca Bartın Üniversitesi “2006 Yılından Sonra Kurulan Devlet Üniversiteleri Sıralaması”nda ise 10’uncu sıradan 5’inci sıraya yükseldi.

 

BESYO alanında birinci sırada

 

ÜniAr tarafından “Devlet Üniversitelerindeki Fakülteler Genel Sıralaması”nda ise Bartın Üniversitemisi’nin performansının bir önceki yıla göre artırdığı görüldü. Sıralamalarda Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) spor alanındaki akademik birimler arasında birinci sırada yer aldı.  

 

Fakülteler sıralamasında Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi 7’inci, Eğitim Fakültesi 9’uncu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 10’uncu, Mühendislik Fakültesi 13’üncü, Bartın Meslek Yüksekokulu (MYO) 17’inci, Fen Fakültesi 20’inci, Edebiyat Fakültesi 27’inci ve İslami İlimler Fakültesi 30’uncu sırada yer aldı.    

 

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun üniversite olarak niteliksel büyümeye önem verdiklerini kaydederek, Fakülteler Genel Sıralamasında ilk sırada yer alan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğretim elemanlarını gösterdikleri gayretlerden dolayı kutladı.

 

Her günün bir önceki günden daha iyi olması için gayret gösterdiklerini ifade eden Rektör Uzun, “Ülkemizin genç üniversitelerinden biri olarak öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için gayret sarf ederken, bilimsel anlamda büyümeyi de önceliyoruz. Son günlerde yoğun bir şekilde gerçekleştirmeye çalıştığımız gayretlerle ulusal ve uluslararası proje, yayın ve atıflarla daha iyi noktalara ulaşma gayretindeyiz. İnanıyorum ki kısa sürede Bartın Üniversitesi çok daha iyi yerlerde olacak, potansiyelini kullanarak başta bölgesi olmak üzere ülkemize ciddi katma değerler sunacaktır.” dedi.  

 

Etiketler: bartın, üniversite, bartın üniversitesi, sıralama, akademik performans, devlet üniversiteleri, bartın tv, orhan uzun, rektör, bartın haber
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.16106
0.16142020-02-28 11:50:36