Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Müteahhitler isyanda

Okunma: 1333

23.11.2022 13:03

Facebook'ta Paylaş

Müteahhitler isyanda

Türkiye'nin en pahallısı Bartın’da

%100 yerli üretim ama %40 daha pahallı.

Bu faiş fiyatlara kim dur diyecek?

Bartın Valiliği duruma el atacak mı?

Rekabet kurumu tekelleşmenin önüne gececek mi?

Ticaret ve Sanayi Odası Girişimlerde bulunacak ?

 

Müteahhitler rahat bir nefes alıp vatandaşlara daha ucuz daire satabilecek mi?

Bilindiği üzere Bartın boğaz yolunda kum, çakıl ve çimento üretimi için birçok taş ocağı bulunuyor.

Hergün binlerce tonluk kaya parçaları, ilgili tesislerde dönüşüme uğradıktan sonra; kum, çakıl ve çimento yada Hazır Beton olarak piyasaya satışa sunuluyor. 

Türkiye'nin en pahallısı Bartın’da

inşaatlarda kullanılan en büyük yüksek kalemli üretim malzemesinden biri olan Hazır Beton fiyatlarındaki artış bir türlü durdurulamazken müteahhitler bu duruma isyan ediyor.

Başka şehirlerde 1.180 TLBartın'da 1.650 TL

100 metrekare bir daire için bodrum kat dahil ortalama 100 metreküp Hazır Beton harcadıkları belirten müteahhitler, başka şehirlere ortalama 1.180 TL'ye satılan 1 metreküplük C25 Hazır betonun Bartın’da şehir içi nakliye dâhil 1.650 TL fiyatlardan satıldığını belirtiler.

Demir fiyatları düşüyor beton fiyatları çıkıyor.

Demir fiyatlarında hızlı bir düşüşün olduğunu belirten müteahhitler, demir fiyatı düşüyor ama Hazır Beton her geçen gün artıyor diyerek duruma tekpi gösterip yetkililerinin Hazır betondaki bu fahiş fiyatlara el atmasını istiyorlar.

%100 yerli üretim ama %40 daha pahallı

Hazır beton için kullanılan tüm ürünlerin hammadesinin Bartın’da üretildiğini belirten muteahhitler diğer illere göre %40 daha ucuz almamız gereken Hazır betonu en az %40 daha pahallıya alıyoruz. Bu fiyatlar direkt İnşaat maliyetimize yansıyor. Bizlerde daha uygun fiyatlarla daire satmak istiyoruz ama ne yazikki Hazır Beton fiyatları nedeniyle daire fiyatlarımıza zam yapmak zorunda kalıyoruz. Diğer illere göre aradaki fiyat farkı kapanmadıkça belkide Türkiye'nin en pahallı daireleri Bartın’da satılmaya başlanacak. 

Müteahhitler, Bartın Valiliğinine, Bartın Sanayi ve Ticaret Müdürlüğüne, Bartın Ticaret ve Sanayi odası ve Rekabet kurumu başkanlığına çağrıda bulunarak Bartın'da ki kum, çakıl, çimento ve Hazır betondaki fahiş fiyatlara acilen bir el atılmasını istiyoruz' dediler.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.02418
0.025332024-06-15 13:44:40