Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
NALBANT SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Nalbant'ın vefatı İstanbul medyasında da geniş yer aldı...

Okunma: 3938

09.10.2017 17:16

hasan basri nalbant, hasan basri nalbant cenaze, hasan basri nalbant vefat, istanbul, barfed, ak parti
Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Teşkilatı Kurucu Başkanı ve Bartın Dernekler Federasyonu (BARFED) önceki dönem başkanlarından Hasan Basri Nalbant,  İstanbul’da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Nalbant’ın cenazesi İstanbul Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.

 

AK Parti Bartın Teşkilatı Kurucu Başkanı ve Bartın Dernekler Federasyonu (BARFED) önceki dönem başkanlarından Hasan Basri Nalbant,  geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Nalbant’ın vefat haberi Bartın’da deprem etkisi yarattı. Geçtiğimiz haftalarda AK Parti Bartın İl Başkanlığı Aday Adaylığına da müracaatta bulunan Nalbant, İstanbul’da ki Bartınlıların bir araya gelmesi, sorunların çözüme kavuşması adına sürdürdüğü dernek faaliyetleri ve gösterdiği mücadeleler ile birçok insanın gönlünde taht kurmuştu. Nalbant’ın ölüm haberi hafta sonunda sosyal medyada en çok paylaşılan konulardan biri oldu. Yüzlerce kişi Nalbant’a ait fotoğraflar paylaşarak haberi duyururken binlerce kişide yorumlarıyla başsağlığı dileklerinde bulundu.

Nalbant için dün Üsküdar Altunizade'de bulunan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Caminde cenaze töreni düzenlendi.  Hasan Basri Nalbant’ın naaşı, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından ailesinin ve sevenlerinin gözyaşları arasında Karacaahmet Mezarlığı'nda defnedildi.

 

Cenaze töreninde Hasan Basri Nalbant’ın oğulları taziyeleri kabul ederken aile cenazeye katılanlar Nalbant ailesine başsağlığı dileğinde bulundular.

 

Cenazeye AK Parti Bartın Milletvekili Av. Yılmaz Tunç’un yanı sıra İstanbul Milletvekili Metin Külünk, 22. Dönem Bartın Milletvekili Asım Kulak, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, BARFED Yönetim Kurulu, BARFED’e bağlı Dernek Başkanları ve temsilcileri, Bartınlı işadamları ile çok sayıda kişi katıldı.

 

BARFED Başkanı Zeynel Özsoy, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve AK Parti İl Başkanlığınca taziye mesajları yayınladı.

 

Özsoy taziye mesajında "Değerli Başkanımız Hasan Basri Nalbant'ın vefatını derin bir üzüntü içinde öğrendik. Kendini Bartın ve hemşehrilerine vakfeden biri olarak her zaman hayırseverliği, dostluğu, Bartın sevdalısıyla tanındı. Özellikle İstanbul'da yaşayan Bartınlıları bir çatı altında birleştirerek BARFED'in kurulmasında öncülük eden Nalbant, geride bıraktığı mirasla her zaman hayırla yad edilecektir. BARFED ailesi adına ailesine, yakınlarına ve tüm Bartınlılara baş sağlığı dileklerimi sunuyorum. Mekanı cennet olsun” dedi.

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da mesajında, “AK Parti Bartın eski il Başkanımız, İstanbul eski İl Genel Meclisi Üyemiz, AK Parti Ümraniye ilçe kurucularından, Bartın Dernekler Federasyonu (BARFED) kurucu başkanımız Hasan Basri Nalbant abimizin kalp krizi neticesinde vefatını derin bir üzüntü İle öğrendik.  Hasan abimiz, teşkilatçılığı, hayırseverliği, babacanlığı, dostluğu ve dava adamlığı ile hepimizin gönlünde taht kuran bir abimizdi. Bartınlıların birlik ve beraberliği için gösterdiği çabalar, AK Parti’nin kuruluşundan itibaren milletimize hizmet yolunda son ana kadar gösterdiği gayretler unutulmaz.  Çok üzüldük ama Takdir-i ilahi böyle imiş. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.  ailesinin, sevenlerinin ve tüm Bartınlı hemşerilerimizin, hepimizin başı sağ olsun” ifadelerinde bulundu.

 

AK Bartın Parti İl Başkanlığınca yayımlanan taziye mesajında ise, “Partimizin Kurucu İl Başkanlarından ve teşkilatların her kademesinde büyük bir onurla görev yapan Hasan Basri Nalbant’ı kaybetmenin acısı içerisindeyiz. Değerli yol arkadaşımız Hasan Basri Nalbant, siyasi faaliyetlerinin yanı sıra dernek faaliyetleriyle de yaşamı boyunca başta İstanbul’da yaşayan Bartınlı hemşerilerimize önemli hizmetlerde bulunmuştur. Bartın Dernekler Federasyonu (BARFED) kuruluşunda önemli bir görev üstlenen, Başkanlık görevini sürdürdüğü süreçte takdire şayan hizmetlerde bulunan, Bartın’da olduğu gibi İstanbul’da da bulunduğu her ortamda sevilen bir sima olan Hasan Basri Nalbant’ın zamansı ölümü hepimizi derinden etkilemiştir. Bartın ve bölgenin kalkınması yönündeki çabaları ve çalışmaları, İstanbul’da ki Bartın derneklerinin bir çatı altında toplanması ve ticari girişimlerinin yanı sıra herkese aynı mesafede ve hizmet odaklı yaklaşımı, saygın ve mütevazi kişiliğiyle siyaset, ticaret ve dernekçilik hayatında önemli bir yer edinen merhum Hasan Basri Nalbant’a Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.” denildi.

 

Nalbant’ın vefatı İstanbul medyasında da yer buldu. Birçok haber sitesinde yer alan vefat haberlerinde Nalbant’ın hizmet sever ve sevilen bir sima olduğunun altı çizildi.

Etiketler: hasan basri nalbant, hasan basri nalbant cenaze, hasan basri nalbant vefat, istanbul, barfed, ak parti
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.64403
0.64452020-05-25 03:46:31