Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Ne kadar ödeme yaptığını çok merak ediyoruz?

CHP Ulus İlçe Başkanı Yaşar Yıldırım, Ulus Belediye Başkanı Uzun’un aldığı ‘Spora En Fazla Destek Veren Belediye Başkanı Ödülü’ hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Okunma: 321

06.02.2019 15:23

Facebook'ta Paylaş

CHP Ulus İlçe Başkanı Yaşar Yıldırım, Ulus Belediye Başkanı Uzun’un aldığı ‘Spora En Fazla Destek Veren Belediye Başkanı Ödülü’ hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

Geçtiğimiz günlerde ‘Spora En Fazla Destek Veren Belediye Başkanı’ seçilerek ödül alan Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun’un aldığı ödüle ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Ulus İlçe Başkanı Yaşar Yıldırım, “Ankete katılan projeler arasında adı bile olmayan bir projeden nasıl oldu da ödül aldı?” bunu çok merak ediyoruz.” dedi.

 

Ankete koymayı unutmuşlar

 

Ödül haberiyle Ulus adına sevindiklerini ancak yaptıkları araştırmalarda derginin sitesinde ankete katılan projeler arasında Ulus’u göremediklerini ve dergiyi arayıp bilgi istediklerinde, “Son anda katıldıkları için ankete koymayı unutmuşuz” cevabı aldıklarını söyledi.

 

Ödülün dergiye abone kriteriyle verildiğini gördük

 

Yıldırım açıklamasının devamında, “Belediye Başkanımız Hasan Hüseyin Uzun’un Kayseri merkezli olarak çıkan dergiden, Beypazarı Belediyesi organizasyonu ile düzenlenen törende almış olduğu ödülün, ankete katılıp, gerekli inceleme ve yarışma kriterleri oluşmadan ve sadece bu dergiye abone olma kriteri ile verildiğini üzülerek görüyoruz. Nedenlerine gelince, “Derginin internet sitesinde spora destek veren belediyeler anket listesinde Ulus belediyesi yer almadı.  Ödül ile ilgili dergiyi arayıp sorduktan ve ödül verildikten sonra Ulus belediyesi ankete dahil edildi. (Not: Bununla ilgili ekran görüntüleri elimizdedir)” dedi.

 

Ankete dahil etmeyi unutmuşuz

 

Son anda yarışmaya katılan ve ankete bile dâhil edilmeyen bir proje ile Belediye Başkanının ödül almasını çok manidar olarak yorumlayan Yıldırım, “Ankete katılan belediyelerin aldığı oy dağılımının nasıl olduğu, incelemede baz alınan kriterlerin neler olduğu ve değerlendirme ve inceleme komisyonunda kimlerin olduğu meçhuldür. Biz dergiyi arayıp bilgi istediğimizde “Ulus belediyesi ankete son dakika katıldı, dosyaları profesörler inceledi ödülü onlar verdi, son dakika katıldıkları için ankete dahil etmeyi unutmuşuz” şeklinde komik cevaplar verildi ve biz aradıktan sonra Ulus Belediyesi ankete dahil edildi.” diye konuştu.

 

Ne kadar ödeme yaptığını çok merak ediyoruz?

 

Başkan Uzun’un ödül için ne kadar ödeme yaptığını da merak ettiklerini söyleyen Yıldırım, “Böyle bir ödül aldığını beyan etmesi etik olmamış ve bu ödülü almak için ne kadar ödeme yaptığını çok merak ediyoruz. Eğer böyle bir ödüle ihtiyacı varsa biz ona zaten 31 Mart sonrasında giderken güzel bir plaket takdim edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.07388
0.074312019-09-19 05:34:01