Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
NURSAÇAN BARTIN'A GELDİ...

Kutlu Doğum Haftası kapsamında Bartın Müftülüğü tarafından düzenlenen programda Diyanet İşleri Eski Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” konulu konferans verdi. Bartın halkı programa büyük ilgi gösterdi.

Okunma: 5993

18.04.2017 17:35

kutlu doğum haftası, bartın kutlu doğum, bartın müftülüğü, necmettin nursaçan,
Facebook'ta Paylaş

 

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Bartın Müftülüğü organizesi ile Bartın’a gelen Diyanet İşleri Eski Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan, “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” konulu konferans verdi.

 

Bulut Düğün Sarayında gerçekleşen programa Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Osman Arslan, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Müftüsü Mahmut Gündüz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başlayan etkinlikle İl Müftüsü Mahmut Gündüz, “1989 yılına kadar Efendimiz Hz. Muhammed (Aleyhi salatu vesselam) ’in doğum günü camilerde sohbetlerle ve mevlitlerde kutlanırdı. Ancak 1989 yılında Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Diyanet Vakfımız bir karar alarak alemlere rahmet olarak gönderilen o güzel insanı sadece bir günde anlatmanın yeterli olmayacağını dile getirdiler. Cami dışı mekanlara insanlarımızı taşımaya karar verdiler. Allah Resulünü daha güzel anlatabilmek için böyle bir uygulamaya geçildi. Allah o kararı alan hocalarımızdan razı olsun. Ahirete intikal edenleri rahmetle anıyorum. Sağ olan hocalarımıza sağlık ve afiyetler diliyorum.” Dedi.

 

Diyanet İşleri Eski Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın umreden yeni gelmesine rağmen Bartın’a gelip programa katılmasının kendilerini mutlu ettiğini de ifade eden Müftü Gündüz programa katılımlarından dolayı tüm katılımcılara da teşekkür etti.

 

Bartın Valisi Nusret Dirim’de Kutlu Doğum Haftası programlarının her yıl çok daha güzel şekilde hazırlandığını ifade edip, “Peygamber Efendimizin anlatıldığı topluluklarda bulunmak ve hayatını öğrenip, örnek almak önemli. Peygamberimizin hayatından kendimize hisse alabilirsek ne mutlu bize.” dedi.

 

Program Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” konulu konferansı ile devam ederken ayrıca programda Türk Tasavvuf Musiki dinletisi icra edildi. Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullarda düzenlenen Kutlu Doğum Haftası ile ilgili şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere de ödüllerinin verildiği etkinlikte salonu dolduran davetlilere gül hediye edildi.

Etiketler: kutlu doğum haftası, bartın kutlu doğum, bartın müftülüğü, necmettin nursaçan,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.25054
0.251092019-09-23 11:55:10