Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
O FABRİKA SÖZÜNÜ TUTTU

Üst üste yapılan şikayetler firmayı da zor durumda bırakmıştı...

Okunma: 8545

20.03.2018 14:19

doğalgaz, akmercan, rimaks, rimaks tekstil, bartın, mahmut taş, ergin gök, kadir kara, akmercan, nejat yıldız, ferdi çalık, bartın haber, haber bartın, bartın haberleri, bartın tv, bartın televizyonu
Facebook'ta Paylaş

Bartın ilinde faaliyet gösteren ve çok sayıda kişiye istihdam sağlayan Rimaks Tekstil Fabrikası yetkilileri ile Akmercan BATIKAR Müşteri Hizmetleri Şefi Nejat Yıldız ve Tahakkuk - Tahsilat Sorumlusu Ferdi Çalık tarafından yapılan ziyarette doğalgaz abone bağlantı anlaşmasına ilişkin görüşme gerçekleştirildi.

 

Rimaks Fabrika Müdürü Ergin Gök ve Teknik Hizmetler Müdürü Kadir Kara’ye abone bağlantı anlaşma dosyası teslim edildi.

 

Fabrikanın yakın zaman içerisinde doğalgaz kullanımına başlayacağı kaydedildi.

 

Geçtiğimiz dönemlerde çevre sakinlerince fabrika hakkında üst üste şikayetlerde bulunulmuş ve fabrikanın baca dumanından kaynaklı çevre kirliliğine yol açtığı iddialarında bulunulmuştu.

 

Rimaks Tekstil Fabrikası Yönetimi adına açıklamalarda bulunan İdari Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Taş ise çevre ile ilgili şikayetler nedeniyle yaşanan üretim kaybının kendilerine zarar verdiğini dile getirirken baca dumanı dahil olmak üzere çevresel denetim raporlarını basın mensuplarıyla paylaşarak tüm raporların sınırların altında olduğunu ifade etmişti.

 

Fabrikada kullanılan kömürün TTK’nın kömürü olduğu ve aylık 130 ton kömür tükettiklerini de sözlerine ekleyen Taş, “Doğalgazla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Doğalgaz firması ile temas halindeyiz ve süreci hızlandırmaya çalışıyoruz. Bir an önce doğalgaza da geçeceğiz. Bunun gayretini de gösteriyoruz. Şu an için burada doğalgaz hattı yok. Hattın gelmesi lazım. Kozcağız’ın doğalgaza kavuşması için mücadele ediyoruz. Kozcağız’a geçtiği vakit, bizim burada da hat olacak. Hat geldiği anda doğalgaza geçeceğiz.” açıklamasında bulunmuştu.

 

Taş ayrıca açıklamasının son bölümünde, “Fabrikamızın doğalgaza geçişi konusunda tüm fizibilite çalışmalarımız hazır. Sadece fabrikamız yakınlarından doğalgaz hattının geçmesini bekliyoruz.” demişti.

 

Etiketler: doğalgaz, akmercan, rimaks, rimaks tekstil, bartın, mahmut taş, ergin gök, kadir kara, akmercan, nejat yıldız, ferdi çalık, bartın haber, haber bartın, bartın haberleri, bartın tv, bartın televizyonu
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.12014
0.120512020-02-21 05:19:24