Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÖĞRENCİ VE MEZUNLAR İÇİN ÇALIŞMALAR YAPACAK

Bartın Üniversitesi Kariyer Merkezi (BÜKAMER) resmi gazetede yayımlanarak kuruldu. BÜKAMER, öğrenci ve mezunların kariyer planlaması, uygulaması ve geliştirilmesi ile ilgili çalışmalar yapacak.

Okunma: 3611

08.11.2016 18:32

bartın üniversitesi, bükamer,
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın Üniversitesinde kısa adı ‘BÜKAMER’ olan; öğrenci ve mezunların bireysel ile toplumsal gelişimleri üzerinde çalışmalar yürütecek, Kariyer Merkezi açıldı. Resmi Gazetede yayımlanarak kurulan BÜKAMER ile hedef; öğrencilerin gelecek planlarına yardımcı olarak hem öğrencilikte hem de mezun olduktan sonra kullanabilecekleri bilgi, beceri ve donanımları kazandırabilmek.

 

Bartın Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Azize Toper Kaygın, BÜKAMER’in fırsatlar sunan bir rehberlik merkezi olacağını söyledi. Kaygın, “BÜKARMER öğrencilerimize kariyer danışmanlığı yapmayı, öğrencilerimizin kariyer planlamalarına; liseden üniversiteye, üniversiteden çalışma yaşamına uyum sağlayabilmelerine ve mezuniyet sonrasında kendi niteliklerine uygun işlere yerleşmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bunların dışında üniversitemizin kurumsal kimliğini ve bu çatı altındaki herkesin aidiyet hissini pekiştirecek çalışmaların yapılacağı BÜKARMER, öğrencilerimizin mezun olduktan sonra da Bartın Üniversitesi’yle bağlarını koparmayacağı bir yapılanmayı da sistemleştirme hedefindedir.” dedi.

 

BÜKAMER Müdürlüğüne ise Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Haluk Öner’in atandı. 

Etiketler: bartın üniversitesi, bükamer,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.13947
0.139812020-07-06 15:17:31