Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÖĞRENCİLERDEN MEHMETÇİĞE 101 MEKTUP

Duygulandıran mektuplar Afrin'e gidecek... VİDEO HABER

Okunma: 3084

02.03.2018 14:34

bartın, ulus, abdipaşa, çok programlı lise, abdipaşa lisesi, öğrenci, mektup, asker, afrin, zeytin dalı, recep hasar, levent ok, yaşar dönmez, berker dongul, abdullah muhammet aydın, serdar yavuzaslan, mihriban kocamanel, zeytin dalı
Facebook'ta Paylaş

Bartın’ın Ulus ilçesine bağlı Abdipaşa beldesinde Çok Programlı Lise öğrencileri Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de görev yapan Mehmetçiklere gönderilmek üzere ‘Mehmetçiğe 101 Mektup’ projesi düzenlediler. Lise öğrencileri tarafından yazılan duygu yüklü satırlarla dolu 101 adet mektup Ulus İlçe Kaymakamı Recep Hasar tarafından Ulus İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Berker Dongul’a teslim edildi. Mektuplar Afrin’de ki Mehmetçiğe ulaştırılmak üzere postalanacak.

Bartın’ın Ulus ilçesine bağlı Abdipaşa beldesinde Çok Programlı Lise öğrencileri Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de görev yapan Mehmetçiklere gönderilmek üzere ‘Mehmetçiğe 101 Mektup’ projesi düzenlediler.

 

Proje kapsamında öğrenciler tarafından Mehmetçiklerimize her satırı duygu dolu mektuplar yazıldı. Mektupların Afrin’e gönderilmek üzere teslim törenine Ulus İlçe Kaymakamı Recep Hasar, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Berker Dongul, İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Muhammet Aydın, Abdipaşa Çok Programlı Lisesi Müdürü Serdar Yavuzaslan, Türk Dili Edebiyat Öğretmeni Mihriban Kocamanel ile öğrenciler katıldı.

 

Aynı özveri aynı inanç var

 

Ulus Kaymakamı Recep Hasar törendeki konuşmasında gençlerin gelecekte devlete ve millete sahip çıkacaklarını ifade ederek, “Söz konusu vatansa gerisi gerçekten teferruat oluyor. Dünde şehit haberleri aldık. 20 Ocak’ta başlayan operasyonda 42 gün geride kaldı. Tabi biz devlet olarak devlet olarak keyfi bir şekilde Afrin’e girmedik. Vatanımızı koruyalım diye girdik. Kimsenin toprağında gözümüz yok. Bunu devleti yönetenler en tepede Cumhurbaşkanından başlamak üzere herkes ifade ediyor. Bizim güneyimizde bir terör koridoru oluşturulmuştu. Ve biz bu terör koridorunu bertaraf etmek istiyoruz. Suriye ile 919 kilometrelik sınırımız var ve en uzun sınırımız. Güneyde sınırımız tehlike altındaysa, size karşı terör odakları yuvalanmışsa kendi bekanız için devlet refleksi olarak müdahale etmek gerekiyor. En başından beri askerlerimizden kimisi “İstikamet Kızılelma” dedi. Kimisi “Beklemesinler” dedi. En son Muş’ta bölgeye gidecek Özel Harekatçılara “Kim gönüllü?” diye sorulduğunda hepsinin birden gönüllü olduğu görüldü ve ardından kura çekilerek gidecekler belirlendi. Çanakkale’de ne olduysa bugünde aynısı, aynı özveri aynı inanç var. İşte bizi biz yapan ve bir arada tutan milli şuur bu.” dedi.

 

Fotoğraf gayet net

 

Kaymakam Hasar konuşmasının devamında gençlerin sergiledikleri duruşun bayrağımızın ilelebet göklerde dalgalanmasının teminatı olacağını ifade ederek, “1071’den beri bu topraklardayız ve bizi bu topraklara bağlı tutan milli bilinç, vatana olan bağlılık, bağımsızlığımıza olan düşkünlük. Tarihe baktığımızda bir hiçbir devletin esareti altına girmedik sürekli kendi devletimizi yaşattık. Bu bizim genlerimizde olan bir şey. Sizlerin bu hassasiyeti de bizleri fazlasıyla memnun ve bahtiyar etti. Bu onuru bize yaşattığınız için hepinize tek tek ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Okul Müdürümüze, okul idarecilerimize ve öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum. Elbette her şey matematik, kimya ve fizik değil. Özellikle bu konuda ki hassasiyet bizim size olan inancımızı daha da uç noktalara taşıdı. Mehmetçiklerimiz bu mektupları okuduklarında bugün bizim yaşadığımız manevi yoğunluğun belki onlarca katını yaşayacaklar. Sınır ötesindeler, onların gönül dünyalarının coşkunluğu eminim ki bizden daha fazla olacak. Allah yar ve yardımcıları olsun. Hiçbirinin tırnağı dahi kanamadan ailelerinin yanlarına dönmesi nasip olsun. Ordumuz canla başla mücadele ediyor bizim için. Kelimeler kifayetsiz kalıyor. Selametle dönmelerini istiyoruz. Türk gençliği de tavır ve davranışları ile rüştünü ispat etmekten geri durmuyor. Sizlerin bu sağlam duruşu bayrağımızın ebediyen göklerde dalgalanmasının teminatı olacaktır. Biz diğer milletlere göre çok şanslıyız ve ileri noktadayız. Fotoğraf gayet net. Gençlerimize şükran ve teşekkürden başka söylenebilecek hiçbir şey yok.” diye konuştu.

 

Çanakkale ruhunu yeniden yaşıyoruz

 

Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez’de törendeki konuşmasında, “Allah askerlerimize ve ordumuza güç versin. Çanakkale ruhunu yeniden yaşıyoruz. Atalarımız Çanakkale’de bu toprakları kanları ile yoğurdular. Şu an devam eden Zeytin Dalı harekatının da başarı ile tamamlanacağına gönülden inanıyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet ve gazilerimize de şifalar diliyorum. Gençlerimize de bu şekilde dik bir duruş sergiledikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Abdipaşa Çok Programlı Lise öğrencilerinin yazdıkları mektuplar Kaymakam Hasar tarafından İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Dongul’a teslim edildi.  Üsteğmen Dongul çok duygulandığını ifade ederek, “Böyle gençlik, böyle bir millet olduğu müddetçe bu ordunun sırtı yere gelmez. Gerçekten çok duygulandırdınız. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Ulus İlçe Milli Eğitim Müdürü Levent Ok ise Mehmetçiğe 101 Mektup projesi gibi Mehmetçik Vakfına Yardım projesinden de çok güzel geri dönüşler almaya devam ettiklerini belirtti.

 

Programda gençler kendi yazdıkları bir şiiri de okudular. Duygu dolu anların yaşandığı törende mektuplarını zarflara yerleştiren bazı öğrencilerin zarfların içerisine ay-yıldızlı kolye gibi bazı hediyelerde yerleştirdikleri görüldü.

 

BARTIN TV

Etiketler: bartın, ulus, abdipaşa, çok programlı lise, abdipaşa lisesi, öğrenci, mektup, asker, afrin, zeytin dalı, recep hasar, levent ok, yaşar dönmez, berker dongul, abdullah muhammet aydın, serdar yavuzaslan, mihriban kocamanel, zeytin dalı
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.14695
0.147292020-02-28 10:53:23