Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÖĞRENCİLERİ FİRMALARLA BULUŞTURUYOR

Kariyer ve İstihdam Günleri programına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi...

Okunma: 4583

08.12.2016 20:44

kariyer ve istihdam günleri, bartın,
Facebook'ta Paylaş

 

Üniversite ve öğrencilerini iş piyasası ile buluşturmayı amaçlayan ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Kariyer ve İstihdam Günleri” Bartın Üniversitesi’nde düzenlenen açılış programıyla start aldı.

 

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği programda Bartın’ın yerli firmaları da yerini alırken 2 gün sürecek program kapsamında öğrenciler ildeki yerli firmalarla doğrudan iletişime geçme şansı bulacak.

 

Bartın Valiliği, Bartın Üniversitesi, İş Kur İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve HD Kalite Mühendislik ve Danışmanlık tarafından organize edilen ve bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen “IV. Bartın Kariyer ve İstihdam Günleri” başladı. Programın açılış töreni Bartın Üniversitesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

 

Açılış törenine Bartın Vali Yardımcısı Murat Karasu, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, Bartın İŞ Kur İl Müdürü Ramazan Erdim, KOSGEB Bartın İl Müdürü Abdurrahman Usta,  İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, SGK İl Müdürü Ekrem Öztekneci, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulsettar Bayram, İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, İl Müftüsü Mahmut Gündüz, Bartın Türk Telekom İl Müdürü Süleyman Rıfkı Acar, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Mustafa Zengin, Yusuf Aldatmaz, İş Adamları, Akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 

Bartın’da istihdam yaratan firma temsilcilerine teşekkür belgelerinin takdim edildiği programda İş Kur ve KOSGEB tarafından düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Kursunu başarıyla tamamlayan girişimci adaylarına da belgeleri protokol üyelerince takdim edildi.

 

 

Program kapsamında ilk gün Yazar, Kitap Çevirmeni ve Girişimci Najla Tammy Kepler tarafından Kişisel Gelişim Eğitimi, Bartın Üniversitesi Akademisyeni, Eğitim Yönetimi ABD Sorumlusu ve Kişisel İletişim Eğitimcisi Yrd. Doç. Dr. Seçil Eda Kartal tarafından “Etkili İletişim ve Beden Dili” sunumu, UNDP Regiol Centre For Europe and The Commanweath of Independent States (CIS)’ten UNDP Faik Uyanık’ın “Girişimciliğin Yolları” sunumu, İstanbul Start-up Mentornity, COO-ISangels, Mentornity Kurucusu Girişimci Serkan Kağan Çelik’in  “Kariyer Basamakları” sunumu gerçekleşti.

 

Bartın Kariyer ve İstihdam Günleri programının 2’inci gününde ise Bartın Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Konferans Salonu’nda 13.30- 15.30 arasında Meslek Tanıtım Eğitimleri verilecek.

 

Ardından girişimci Hüseyin Duran tarafından Makine Mühendisliğinin İnce Detayları ve Fikirlerini Hayata Geçir Eğitimi ve Avukat Göksel Candan’ın Hukuk Eğitimi adlı sunumu gerçekleşecek.

Etiketler: kariyer ve istihdam günleri, bartın,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

4.34309
4.343562020-06-01 16:55:34