Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
OKULDAN BÖYLE ÇIKTILAR...

....

Okunma: 10475

22.02.2017 17:19

AFAD, bartın il afet ve acil durum müdürlüğü, eğitim, deprem,
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından 28 Şubat "Sivil Savunma Günü" ve 1-7 Mart tarihleri arasında "Deprem Haftası" kapsamında 46 okulda verilecek eğitimlere başlanıldı.

 

Bartın Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinliklerinin startı verildi.

 

Etkinlikler kapsamında ilköğretim, lise ve dengi 46 okulda afet ve acil durumlara dair farkındalık oluşturmak ve doğru davranış şekillerini öğretmek amacıyla eğitimler verilecek. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşları ile personel sayısı 100’ü aşan özel sektör kuruluşlarında bilgilendirici afiş, broşür ve el ilanları dağıtımı yapılacak.

Konuya ilişkin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “Ülkemizde 28 Şubat "Sivil Savunma Günü" ve 1-7 Mart tarihleri arasında "Deprem Haftası" nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.Bu kapsamda Müdürlüğümüz'ce afet ve acil durumlara dair farkındalık oluşturmak ve doğru davranış şekillerini öğretmek amacıyla; ilköğretim, lise ve dengi 46 okulda, A/K Teknisyenlerince bilinçlendirme eğitimi verilmesi, yazılı ve görsel yayımların dağıtılması, tahliye tatbikatı yapılması, gençlere yönelik olarak Bartın Gençlik Merkezi'nde öğrenci toplulukları ile beraber toplantılar ve etkinlikler düzenlenmesi, tüm kamu kurum  ve kuruluşları ile personel sayısı 100'ü aşan özel sektör kuruluşlarına afiş, broşür, el ilanları dağıtımının yapılması planlanmıştır. Eğitimlerimize 22.02.2017 tarihi itibariyle başlanmış olup, A/K Teknisyenlerimiz Emre Düzün, Nazlım Bozkurt, Niyazi Demirkıran ve Aziz Tekin; Cumhuriyet Ortaokulu, Gazi Ortaokulu, İstiklal İlkokulu ve Şehit Üsteğmen Aydın Aydoğmuş İlkokulu'nda yapılan planlama kapsamında çalışmalarını gerçekleştirmişlerdir.” Denildi.

Etiketler: AFAD, bartın il afet ve acil durum müdürlüğü, eğitim, deprem,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

2.19563
2.196132020-06-04 11:37:30