Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
OKULLARA MOBİL TİM GÜVENLİĞİ

...

Okunma: 2728

28.09.2018 18:48

mobil, mobil tim, mobil timler, bartın, okul, okul güvenliği, polis, nusret dirim, ogün vural, emniyet, bartın emniyet, polis, bartın polis
Facebook'ta Paylaş

Bartın’da eğitimdeki güvenliği sağlamak amacıyla il merkezinde oluşturulan 6 motosikletli Mobil Okul Timi devriye gezecek.  

 

Ayrıca Türkiye’de ilk olarak oluşturulan Okul Güvenliği İhbar ve Çağrı Hattına düşen ihbarlara mobil ekipler tarafından müdahale edilecek.

 

Bu kapsamda Bartın Valiliği önünde göreve başlama ve tanıtım töreni düzenlendi.

 

Düzenlenen törene Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb.Yavuz Selim Kapancı, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun,  İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Emniyet personeli, İstiklal İlkokulu öğrencileri ve basın mensupları katıldı.

 

Vural alınan tedbirleri paylaştı

 

Törende konuşan Bartın İl Emniyet Müdürü Ogün Vural yaptığı konuşmada yapılan çalışmalarla ilgili bilgi vererek şunları söyledi, “2018-2019 eğitim-öğretim yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın da 100 günlük eylem planı çerçevesinde yer alan Güvenli Okul Projesi kapsamında Bartın Emniyet Müdürlüğü olarak alınan güvenlik tedbirlerinin tanıtımındayız. Güvenli Okul Projesi kapsamında Bartın il merkezinde bulunan 49 okul ve yurdumuzun yanı sıra ilçelerimizde bulunan 15 okul ve yurdumuza okul ve yurt yöneticileri ile okul aile birlikleri başkanlarının Emniyet Müdürlüğümüzle 24 saat iletişim halinde olmalarını sağlamak amacıyla toplamda 64 okul ve yurdumuza 1’er güvenli eğitim koordinasyon görevlisi görevlendirilmiştir.  Buna ek olarak yurt genelinde sadece ilimizde uygulanmaya başlanan velilerimizin ve vatandaşlarımızın okul güvenliği ile ilgili sorunlarını sesli, yazılı ve görüntülü olarak aktarabileceği okul Güvenliği İhbar ve Çağrı Hattı aktif hale getirilerek afiş ve broşürlerle tanıtımı yapılmıştır. Gençlerimizin ve çocuklarımızın güvenli bir ortamda eğitim alması amacıyla Müdürlüğümüzce ilimiz merkezi 3 bölgeye ayrılarak 1. bölgede bulunan 19 okul ve yurtta 2, 2. bölgede bulunan 15 okul ve yurtta 2, 3. bölgede bulunan 15 okul ve yurtta 2 mobil okul timi olmak üzere toplam 6 adet mobil okul timi görevlendirilmiştir.

 

6 adet motosiklet hibe edildi”

 

Bu timler sadece okul güvenliği ile ilgili olarak çalışmalarını sürdürürken görevli oldukları bölgelerdeki okulların çevresinde bulunan metruk binalar internet kafeler, park ve bahçeler ile umuma açık yerlerin denetimlerini sürekli olarak sağlayacaklardır. Mobil Okul Timlerinde kullanılacak olan 6 adet motosikleti Bartın Emniyet Müdürlüğü Kalkındırma Derneğince Müdürlüğümüze hibe edilmiştir.  Gerek Güvenli Okul Projesi kapsamında ve gerekse Emniyet Müdürlüğümüzün diğer hizmetlerinde bizlerden desteğini esirgemeyen  başta Sayın Valimiz Nusret Dirim’e, Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tunç’a,  Belediye Başkanımız Sayın Cemal Akın’a AK Parti İl Başkanımız Sayın Turhan Kalaycı’ya İl Genel Meclisi Başkanımız Sayın Kenan Dursun’a, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Sayın İbrahim Kayış’a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yaşar Demir’e ve Bartın Emniyet Müdürlüğü Kalkındırma Derneğinin Yönetim Kurulu Üyelerine şükranlarımızı sunarız. Okul güvenliği kapsamında yapılan çalışların milli eğitim camiasına, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı uğurlu olmasını dileriz.”

 

Bartın en huzurlu illerden bir tanesi

 

Bartın Valisi Nusret Dirim ise yaptığı konuşmada Bartın’ın Türkiye’nin en huzurlu illerden bir tanesi olduğunu belirterek şunları söyledi, “Güvenlik her şeyden önemli. Bir ülkenin kalkınması ve gelişmesi güvenliğin üzerinden ancak tesis edilebiliyor. Bir ülkede güvenlik varsa diğer konular konuşulabiliyor. Bartın Türkiye’nin en huzurlu illerinden bir tanesi. Suç ortalaması Türkiye’nin birçok iline göre son derece minimum düzeyde. Bu hem halkımızın bilinçli olmasından hem de emniyet güçlerimizin canla başla çalışmasından kaynaklanıyor.  Okullarımızın güvenliği İçişleri Bakanlığımızın yürüttüğü projelerle en önemli konularımız arasında. Eğitim-öğretimin başlamasıyla güvenli eğitim anlamında birçok çalışmayı koordine ettik. Bu bağlamda Emniyet Müdürlüğümüzün Mobil Timleri de aktif görev alacaklar. Bu Mobil Timler okul güvenliğini sağlamak ve öğrencilerimizin geleceğe daha huzurlu hazırlanmasını sağlama adına hizmet verecekler.

 

Her türlü tedbiri alıyoruz

 

Bartın küçük bir il diye öğrencilerimizin risklerden ve tehlikelerden uzak olduğunu düşünmemeliyiz. Türkiye’de öğrencilerimizi neler tehdit ediyorsa Bartın’da da aynı tehditler var. Bizler de bu tehditlerle mücadele etme durumundayız. Bu minik yavrularımız da yine Bakanlığımızın tüm Türkiye’de başlattığı fahri trafik müfettişlerimiz. Velileriyle birlikte seyahat ederken trafikte yanlış yapıldığında düdüklerini çalarak şoförü uyarıyorlar. Bu trafik bilincini oturtma anlamında önemli bir proje.  Okul güvenliğiyle ilgili olarak kent güvenlik sistemine uyumlu mobeseyle de Emniyet Teşkilatımız gözetleyecekler. Bu süreçte tabi ki zafiyet içerisinde asla olmamız gerekiyor. Emniyet birimlerimizle birlikte her türlü tedbiri alıyoruz. Velilerimizin de bu konuda duyarlılık göstererek çocuklarının okul dışında nerelere gittiğini takip ederek onları kontrol etmesi son derece önemli. Sadece güvenliği Emniyet Teşkilatının bir görevi gibi asla algılamamalıyız. Bu mobil ekibin göreve hazırlanmasında bağışlarıyla emeği geçen işadamlarımıza çok teşekkür ediyorum. Devletimizin gücü elbette ki yetiyor. Ama bunun anlamı devletimizin milletimizin desteğiyle çözümler bulduğunda bu çözümler daha anlamlı ve etkin oluyor.”

 

Toksöz’e teşekkür belgesi

 

Programda daha sonra Bartın Emniyet Müdürlüğü Kalkındırma Derneği’ne hitaben İsmail Toksöz’e Bartın Valisi Nusret Dirim tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.  

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü tarafından alınan tedbirler kapsamında ayrıca İl Merkezinde 43 Okul ve 5 öğrenci yurduna 48 Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi ile okul giriş ve çıkışlarını takip etmek üzere 15 ekip görevlendirildi. İlçelerde bulunan  15 okulda  15 Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi ile  8 ekip okul giriş ve çıkışlarında görevlendirildi. İl Merkezinde  1   Okulda Okul Kolluk Görevlisi görevlendirildi. İl Merkezinde  6   Motosikletli Mobil Okul Timi  kuruldu. Çocuk Şube Müdürlü bünyesinde  1   İhbar ve Çağrı Hattı kurularak,  İhbar ve Çağrı Hattının tanıtımı amacıyla, görsel ve yazılı basınına bilgi verildi. Ayrıca 3500 adet el broşürü bastırılarak okulların açıldığı gün, veli ve öğrencilere dağıtılarak bilgilendirme çalışmaları yapılarak ihbar ve çağrı hattının tanıtılması ile ilgili İl ve İlçelerde 70 Adet A3 boyutunda broşür okul binalarının giriş kapılarına asıldı. Okul önlerinde kullanılmak üzere, Emniyet Müdürlüğü tarafından 6 adet Yamaha Neas-4 marka motosiklet alımı yapılıp, Motosikletli Mobil Okul Timi (M.O.T)  kuruldu.

 

Etiketler: mobil, mobil tim, mobil timler, bartın, okul, okul güvenliği, polis, nusret dirim, ogün vural, emniyet, bartın emniyet, polis, bartın polis
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.10035
0.100752020-05-31 13:32:29