Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
OKULLARA ÖZEL GÜVENLİK

ÖZ-İŞ Sendikası'da aynı fikirde...

Okunma: 7793

12.10.2016 17:53

Facebook'ta Paylaş

 

HAK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı ÖZ-İŞ Sendikası Başkanı Murat Eryiğit okullarda özel güvenlik görevlisi olması gerekliliği konusunda bir basın açıklaması yaptı.

 

Geçtiğimiz günlerde Bartın TV Genel Müdürü Hasan Camcı’nın sosyal medya hesabından gündeme taşıdığı ‘Okullarda Özel Güvenlik’ konusu başta öğrenci velileri olmak üzere toplumun tüm kesimlerince gerekli bulunmuştu.

 

Çok sayıda vatandaşın ve öğrenci velisinin okullarda özel güvenlik görevlisi olmayışından rahatsızlık duyması, okullara giriş ve çıkışların yeterli derecede kontrol altında olmadığının gözler önüne serilmesinin ardından ÖZ-İŞ Sendikası Başkanı Murat Eryiğit’de açıklamalarda bulunarak konunun önemine dikkat çekti.

 

Eryiğit yaptığı açıklamada, artan terör olaylarına ve ilkokul çağına gelen çocukların sağlığını ve can güvenliğini tehdit eder hale gelen uyuşturucu madde kullanımlarının altını çizerek, “Özel güvenlik personelleri bulunduğu yerin ya da kurumun asayişini sağlayan kolluk kuvvetleridir. Bu çerçevede birçok kamu kurum ve kuruluşlarımızda ve özel sektör kuruluşlarında olduğu gibi okullarımızda da özel güvenlik görevlilerinin bulunması gerektiğine inanıyoruz.” Dedi.

 

Özellikle son zamanlarda artan terör olaylarının okulları hedef aldığına da vurgu yapan Eryiğit, “Dolayısıyla eğitimi de hedef alması, güvenlik tedbirlerinin arttırılması noktasında özel güvenliğe ne derece ihtiyaç olduğunu göstermektedir. Bununla beraber daha ilkokul çağındaki çocukları hedef alarak uyuşturucu madde kullanımını özendiren kötü amaçlı girişimlerinde önüne geçmek için gerekli tedbirlerin alınası anlamında da özel güvenlik görevlileri gerekmektedir.” Diye konuştu.

 

Bu konuda devletin ve ilgili kurumların gerekli hassasiyeti göstereceğini düşündüklerini de ifade eden Eryiğit, “Her zaman, sorumluluk aldığımız her yerde olduğu gibi okullarımızda da özel güvenlik tedbirleri alarak asayişin sağlanması için can siperane şekilde gerekeni yapmaya devam edeceğimizi herkesin bilmesini istiyoruz. Bu sayede anne babaların gözü arkada kalmayacak her zaman huzur içerisinde olacaklardır” dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.81274
0.813162020-07-04 03:18:23