Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÖZEKİN: KURUCAŞİLE’Yİ HAK ETTİĞİ NOKTAYA TAŞIYACAĞIZ...

ÖZEKİN: KURUCAŞİLE’Yİ HAK ETTİĞİ NOKTAYA TAŞIYACAĞIZ.

Okunma: 584

20.02.2019 11:46

Facebook'ta Paylaş

MHP Kurucaşile Belediye Başkan Adayı Sinan Özekin Kurucaşile ilçesinde yaşayan vatandaşların artık değişim ve gelişim istediğini söyledi. MHP Kurucaşile Başkan Adayı Özekin bir köy statüsündeki Çakraz’ın her yıl on binlerce turist ağırlayıp bu alanı kazanç kapısına dönüştürdüğünü ancak ilçe statüsündeki Kurucaşile’nin ise yıllardır turizmden yeterli payı alamadığını belirterek, “Biz hayata geçireceğimiz projelerle Kurucaşile’yi turizm başta olmak üzere her alanda hak ettiği noktaya taşıyacağız.” dedi.


Çakraz başarabiliyorsa Kurucaşile’de başarabilmeli

MHP Kurucaşile Başkan Adayı Özekin Kurucaşile ilçesinin uzun yıllardır turizm hamlesi yapamadığını, turizmde bir köy statüsünde olan Çakraz’ın dahi çok gerisinde kaldığını ifade ederek, “Kurucaşile ilçemizin 25 km gerisinde Çakraz Köyü var. Çakraz bir köy olmasına karşın Ankara’nın arka balkonu olmuş durumda ve her yıl on binlerce turist ağırlıyor. Çakraz’a baktığımızda esasında bir köy. Özel İdarenin yatırımlarıyla ayakta durabilen, alt yapısını, üst yapısını ve plaj düzenlemesini Özel İdare çalışmalarıyla yapabilen bir köy. Sadece muhtarlığı  olan bir köyün Ankara’nın arka balkonu olduğunu ve her yıl on binlerce turist ağırladığını görüyoruz. Çakraz yaz mevsiminde olduğu gibi sonbahar ve ilkbaharda da özellikle hafta sonlarında yüzlerce, binlerce turist ağırlıyor. Restaurantları, pansiyonları ve otelleri doluyor. Bu durum sadece konaklama ve yiyecek sektörünü değil aynı zamanda çay bahçelerinden bakkalına ve marketine kadar tüm esnaflara kazanç kapısı aralıyor. Eğer bunu Çakraz başarabiliyorsa Kurucaşile’de başarabilmeli. Bu da Kurucaşile Belediyesinin elinde olan bir şey. Eğer çalışır ve turist çekme konusunda gerekenleri yaparsanız Kurucaşile tıpkı Amasra ve Çakraz gibi turizm merkezine dönüşebilir.” diye konuştu.

 

İlçemizde turizm alt yapısı oluşturmakla işe başlayacağız

 

Ankara ve çevre illerden Cide’ye turist akını olduğunu ancak Kurucaşile’nin geçiş güzergahında olmasına karşın turist çekemediğini sözlerine ekleyen MHP Kurucaşile Başkan Adayı Özekin, “30 km ilerimizde Kastamonu’nun Cide ilçesi var. Son 10 yılda Cide’de yapılanları takdirle izliyoruz. Özellikle turizm alanında yapılan çalışmalar gerçekten takdir görüyor. Belediyecilik, dışarıda gördüğünüz ve başarıya ulaşmış çalışmaları şehrinizde, ilçenizde ve beldenizde uygulamaya geçirmektir. Lakin biz bu konuda yıllardır hiçbir çalışma yapmadık ve yapmıyoruz. Kurucaşile’nin turizmden payına düşeni alabilmesi için ne tür çalışmalar yapılması gerektiğini ve nelere ihtiyaç olduğunu çok iyi biliyoruz. Her şeyden önce, “İnsanlar neden Kurucaşile’ye gelmeli?” sorusunu kendimize sormalı ve yanıtlarını bulmalıyız. Ankara’dan ve farklı illerden insanlar Çakraz’a, Cide’ye tatile geliyorsa neden Kurucaşile’ye gelmesin? Biz Kurucaşile halkının güveni ve desteği ile göreve geldiğimizde ilçemizde turizm alt yapısı oluşturmakla işe başlayacağız. Turizm için otel, pansiyon, restaurant, mesire alanı, temiz ve düzenli bir plaj lazım. İlçemizde bir düğün salonu dahi yok. Günümüzde köylerden ilçe ve belde merkezlerine düğün için gelen insanlar var. Eğer iyi bir salonunuz ve hizmetiniz olursa bu bile bir turizm parçası olabilir.” dedi.

 

Taşın altına elimizi koyacağız

 

Kurucaşile halkının 7’den 70’e artık değişim beklediğini kaydederek konuşmasını sürdüren MHP Kurucaşile Başkan Adayı Özekin, “Bizlerin, “İlçemize insanlar neden gelir?” ve “Neden gelmeli?” sorusuna yanıt vermesi gerekiyor. Bununla birlikte turizm alanında hayata geçireceğiniz projeler olmalı. İşte biz halkımızın da desteği ile Kurucaşile’yi bir turizm merkezine dönüştürmek için göreve geliyoruz. Halkımızda bunun bilincinde. Kurucaşile’de yaşayan herkes artık değişim istiyor. Değişimle birlikte gelişme istiyor. Bizde bu uğurda taşın altına elimizi koyacağız ve halkımızın desteğiyle Kurucaşile’yi turizmde hak ettiği noktaya taşıyacağız.” dedi.

 

Güven ve inanca layık olacağız

 

MHP Kurucaşile Başkan Adayı Özekin açıklamasının son bölümünde ise Kurucaşile için hayalleri ve idealleri olduğuna vurgu yaparak, “Bizim mutlu bir Kurucaşile hayalimiz var. Çoluk çocuğumuzun yaşayacağı bir Kurucaşile adına ideallerimiz var. Kurucaşile’nin hem turizm konusunda hem de ahşap tekne imalat konusunda en iyi yerlerde olmasını istiyoruz. Türkiye çapında ve dünya çapında bir marka olmasını istiyoruz. Bunun için projelerimiz var. Kurucaşile bizim yaşadığımız ve yaşamak istediğimiz yer. Bir insanın yaşamak istediği ilçede güzellikler olmasını istemesi ve bunun için mücadele etmesi kadar doğal bir şey olamaz. Kurucaşile halkının güvenini ve desteğini arkamızda hissediyoruz. Halkımız bize inanıyor ve güveniyor. Bizde o güven ve inanca layık olacağız. 5 sene içinde yapacağımı projelerle, çalışmalarla ve diyaloglarla bu gün verdiğimiz sözlerin arkasında duracağız. Kurucaşile kısa sürede değişimi ve gelişmeyi hissedecek. Kurucaşile’yi hep birlikte güzel günlere ve güzel yarınlara taşıyacağız.

 

 

https://www.facebook.com/bartintv/videos/298614190851357/

 

https://www.facebook.com/bartintv/videos/536681750171167/  

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.05923
0.059662020-05-27 01:29:06