Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ÖZEKİN: KURUCAŞİLE’Yİ TURİZM MERKEZİNE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ...

ÖZEKİN: KURUCAŞİLE’Yİ TURİZM MERKEZİNE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ.

Okunma: 553

06.03.2019 11:37

Facebook'ta Paylaş

MHP Kurucaşile Belediye Başkan Adayı Sinan Özekin gazetemize yaptığı açıklamada, “Kurucaşile’yi bölgemizin turizm merkezlerinden birine dönüştürmek için projelerimiz hazır. Biz, Kurucaşile ilçemizi Kurucaşile halkının beklentileri doğrultusunda geleceğe taşıyacağız. Kurucaşile halkının desteği ile ilçemizi hak etiği noktaya hep birlikte ulaştıracağız.” dedi.
 
MHP’li belediyeler örnektir
 
MHP Kurucaşile Belediye Başkan Adayı Sinan Özekin, “Türkiye’nin en köklü partilerinden biri olan Milliyetçi Hareket Partili belediyeler projeleri ve çalışmalarıyla her zaman örnek belediyeler arasında yerini almıştır. Var olan projelerimiz ve hedeflerimiz de Kurucaşile ilçemizin tüm tatil bölgeleri gibi turizmden yeterli payı almasına yöneliktir. Bunun için yeterli donanıma sahibiz, gerekli proje çalışmalarını da zaten yaptık. Biz, Kurucaşile’yi Kurucaşile halkının beklentileri doğrultusunda geleceğe taşıyacağız. Kurucaşile halkının desteği ile ilçemizi hak etiği noktaya hep birlikte ulaştıracağız.” dedi.
 
Kurucaşile geçiş güzergahı olmaktan çıkacak
 
Turizmden ahşap tekne imalatına, sosyal belediyecilikten girişimci belediyeciliğe kadar tüm alanlarda hedeflerinin belli olduğunu ve projelerinin de hazır olduğunu da söyleyen MHP Kurucaşile Belediye Başkan Adayı Sinan Özekin, “Kurucaşile’de turizm potansiyelini yükseltmek için projelerimiz hazır. Bunlardan biri şu anda faal olmayan otelimizin restaurantı ve çay bahçesi ile birlikte modern bir şekilde hizmete kazandırmaktır. Bu sayede ilçemizi tercih edecek tatilcilerin konaklayıp vakit geçirebilecekleri alanlar yaratırken aynı zamanda istihdama da katkı sunacağız. Elbette Kurucaşile ilçemizdeki turizm hedeflerimiz bununla sınırlı kalmayacak. Kristal Teras projemizle de Kurucaşile’yi bölgenin en dikkat çekici noktalarından birine dönüştüreceğiz. Yapacağımız çalışmalarla birlikte Kurucaşile bir geçiş güzergahı olmaktan çıkacak. Ankara ve çevre illerden turist çekebilen potansiyele kavuştuğumuz gibi gelen misafirlerimizin günü birlik değil konaklamalı bir şekilde Kurucaşile’yi tercih etmelerini sağlayacağız. Yine tatil için ilçemizi tercih eden misafirlerimizin tatillerini en konforlu ve en rahat şekilde geçirebilmeleri adına önemli çalışmalara imza atacağız. Kurucaşile olarak birlikte çalışacak, birlikte büyüyecek ve hep birlikte kazanacağız.” diye konuştu.
 
Ev pansiyonculuğunu yaygınlaştıracağız
 
Kurucaşile beldemizde mutlaka liman düzenlemesi yapacağız. Çevre düzenlemesi, peyzaj çalışması gibi çeşitli çalışmaların yanı sıra limanımızın ticaret hacmini de mutlaka artıracağız. Beldemizde ev pansiyonculuğunu da yaygınlaştıracağız. Bu kültürü Kurucaşile’ye yaymamızla birlikte konaklamalı turist sayımızda üst düzey artış sağlanacaktır. Ev pansiyonculuğunun yaygınlaşması konusunda gerekli eğitimler, belgeler ve çalışmalar belediyemizin öncülüğünde gerçekleştirilecektir. Tüm projelerimiz hayata geçtiğinde Kurucaşile Türkiye’nin konuştuğu ilçelerden birisi olacak.” dedi.
 
 
 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.24049
0.240852020-05-25 10:32:31