Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
PARLAMENTODA PKK DESTEKÇİSİ BİR PARTİ İSTEMİYORUZ!

...

Okunma: 1446

02.08.2018 16:24

terör, saldırı, şehit, nurcan karakaya, mustafa bedirhan, hakkari, yüksekova, pkk, bartın, cenaze, gıyabi cenaze, şehit aileleri, bartın haberleri, bartın haber
Facebook'ta Paylaş

Yüksekova’da astsubay eşini ziyaretten dönen Nurcan Karakaya’nın otomobilinin geçişi sırasında PKK’lı hainlerin yola tuzakladıkları bombayı patlatması sonucu Karakaya ile yanındaki 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan şehit olmuştu. Tüm Türkiye’yi acıya boğan olayın ardından Bartın’da astsubay eşi Karakaya ve 11 aylık bebeği için gıyabi cenaze namazı kılındı. Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ekrem Altunok düzenlediği basın açıklamasında terör olaylarını lanetlerken, “Bizler Şehit Aileleri ve Gaziler olarak parlamentoda PKK destekçisi bir parti istemiyoruz” dedi.

 

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde geçtiğimiz gün meydana gelen acı olayda eşini ziyarete giden astsubay eşi Nurcan Karakaya’nın kullandığı otomobile bombalı tuzak kurulmuştu. PKK’lı teröristlerce gerçekleştirilen hain saldırı sonucu astsubay eşi Nurcan Karakaya ile otomobilde bulunan henüz 11 aylık Mustafa Bedirhan hayatlarını kaybetmişlerdi.

 

Türkiye’yi yasa boğan olayın ardından Bartın Şehit Aileleri ve Yardımlaşma Derneği tarafından Bartın Arap Cami önünde basın açıklaması düzenlendi. Açıklama yapılmadan önce anne Nurcan Karakaya ve 11 aylık evladı Mustafa Bedirhan için gıyabi cenaze namazı kılındı.

 

Bartın Şehit Aileleri ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ekrem Altunok ve dernek üyelerinin yanı sıra AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, 22. Dönem Bartın Milletvekili Asım Kulak, Bartın Müftüsü Mahmut Gündüz, Bartın Gazeteciler Derneği Başkanı Güngör Yavuzaslan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de katılımlarıyla gerçekleştirilen basın açıklamasında terör olayları lanetlendi.

 

Gündüz: “Haklı nedenleri yok”

 

PKK’nın bombalı saldırısında hayatını kaybeden astsubay eşi Nurcan Karakaya ve 11 aylık evladı Mustafa Bedirhan için kılınan gıyabi cenaze namazları öncesinde açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Mahmut Gündüz, “Şehitlerimize rahmet dilemek için bugün buradayız. Camide tüm şehitlerimizin ruhlarına gönderilmek üzere Yasin- Şerifler okundu. Gerçekten insan demek olmuyor bunlara. Bunlara insan denemez. Yunanistan’da çıkan yangınla ilgili bir haber vardı. Ben insanlığımdan utandım. Bir köpek, hakir gördüğümüz bir köpek yanmasın diye bir kediyi ısırmış yangından kaçırıyor. Hayvan diye tabir ettiğimiz bir canlının merhametine şefkatine bak ama yeryüzünde insanız diye gezen kalleşçe günahsız insanları öldüren zalimlere bak. Milletin varlığına birliğine kast eden bu hainlerin hiçbir haklı gerekçeleri olamaz. Bunlar bizim birliğimize dirliğimize imanımız düşman olan hainlerdir. Onların maşalarıdır. Bunlara en ufak bir sempati ile bakmak bunlar işte aç susuz türünden bakmak o öldürülen bebeğin günahına ortak olmaktır. Bunların hiçbir haklı nedenleri ve sebepleri asla yok. Sadece ülkemizin kalkınmasını ve güçlenmesini istemeyen hainlerin arzuları doğrultusunda yaptıkları cinayetlerdir. Ben tekrar yavrumuza ve annesine Allahtan rahmet diliyorum. Onların şahsında bu vatan için bu millet için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ahirete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”dedi.

 

Altunok: “PKK destekçisi bir parti istemiyoruz”

 

Kılınan gıyabi cenaze namazlarının ardından açıklamalarda bulunan Bartın Şehit Aileleri ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ekrem Altunok ise Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinde PKK'lı teröristlerin yola döşediği patlayıcının patlaması sonucu şehit olan Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan'ın acısı içimize ateş gibi düşmüştür. Bizler şehit aileleri ve gaziler olarak diyoruz ki PKK dün bebek katiliydi. Bugün de bebek katilidir. Bir annenin ve 11 aylık bir yavrunun katledilmesine sessiz kalan tüm kesimleri kınıyoruz. Bizler şehit aileleri ve gaziler olarak parlamentoda PKK destekçisi bir parti istemiyoruz.” dedi.

 

“Karşılığını fazlasıyla alacaktır”

 

Başkan Altunok açıklamasının devamında Türk milletinde kahramanların bitip tükenmeyeceğini ifade ederek, “Şu çok iyi bilinsin ki, terör ve destekçileri aziz milletimizden hainliklerinin karşılığını fazlasıyla alacaktır. Bu milletin kahraman evlatları ve aileleri gökte yıldız yerde kum taneleri kadar çokturlar. Türk milletinde kahramanlar bitmez ve tükenmez. Bizler kahramanlığın tarihini yazan bir milletiz. Buradan Hakkâri'deki kahramanlara sesleniyorum. Ey Peygamberin müjdesine nail olmuş asker! Senki Bedrin aslanı, senki Medine'nin muhafızı, sen ki El Bab'ta ve Afrin'de kahraman ey şanlı asker. Gazan olsun daima muzaffer. Çanakkale seninle geçilmez. Sen varken ezan dinmez. Bayrak inmez. Ey şanlı asker, sen Metehanlar, Fatih'ler nesli. Sen ki Mustafa Kemal'in askeri. Dualarımız sanadır. Sanadır seslenişimiz. Yalnız değilsiniz.” diye konuştu.

 

“Katiller için idam istiyoruz”

 

Altunok idam vurgusu da yaptığı konuşmasında, “Bebek katillerini lanetliyoruz. Anne katillerini lanetliyoruz. İdam istiyoruz. Katiller için idam istiyoruz.” dedi.

 

“Terörü destekçilerini lanetliyorum”

 

Konuşmasının son bölümünde ise, “Bugüne kadar vatanımız için canını veren tüm kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabırlar diliyorum. Yaralanan gazilerimize de Allah'tan şifa niyaz ediyorum. Katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ederken, bir kez daha terörü ve teröre destek olan destekçilerini lanetliyorum.” şeklinde konuştu.

 

Etiketler: terör, saldırı, şehit, nurcan karakaya, mustafa bedirhan, hakkari, yüksekova, pkk, bartın, cenaze, gıyabi cenaze, şehit aileleri, bartın haberleri, bartın haber
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04089
0.04142019-09-20 21:04:34