Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
PARSEL PARSEL SATILMAK İSTENİYOR

Milletvekili Yalçınkaya TTK’ya ait maden sahalarının bölünerek parsel parsel satılmak istendiğini söyledi.

Okunma: 3573

02.11.2017 22:58

rıza yalçınkaya, chp, bartın, zonguldak, ttk, ttk özelleştirme, torba yasa, bartın tv
Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın Milletvekili M. Rıza Yalçınkaya, hükümetin Torba Kanun’un içine koyduğu ve Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun özelleştirilmesinin kapısını açacak düzenlemeyi asla kabul etmeyeceklerini söyledi. Yalçınkaya, “Bu maddenin tasarıdan çıkarılmasının maden emekçisine ve bölge insanına olan bir sorumluluk ve vefa borcu olduğunu hatırlatmak istiyorum” dedi.

 

TTK İŞ, AŞ VE EKMEK KAPISIDIR

 

Meclis İçişleri Komisyonu Üyesi ve CHP Bartın Milletvekili M. Rıza Yalçınkaya TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, ülkemizde taş kömürü deyince ilk akla gelen kurumun Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) olduğunu vurguladı. Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun ülkemizdeki taş kömürü üretiminin en köklü kurumu ve madencilik sektörünün en önemli değeri olduğunu vurgulayan Yalçınkaya, hükümetin “Torba Kanun” olarak getirdiği tasarının içinde yer alan bir düzenlemeyle TTK’nın özelleştirilmesinin yolu açıldığını ve TTK’ya ait maden sahalarının bölünerek parsel parsel satılmak istendiğini söyledi.

 

ASLA KABUL ETMİYORUZ

 

TTK’nın Cumhuriyetimizin ilanından bugüne kadar ülkemizin sanayisi ve ekonomisine çok önemli katkılar sağladığını, bölge için iş, aş ve ekmek kapısı olduğunu vurgulayan Yalçınkaya, Torba Kanun’daki bu düzenlemeye karşı bölgede yoğun bir tepki oluştuğunu belirtti. Yalçınkaya, “Halkın bu haklı tepkisine karşı, iktidarın vurdumduymaz ve aldırış etmeyen tavrını ve TTK’nın özelleştirilmesini asla kabul etmeyeceğimizi belirterek, bu düzenlemenin tasarıdan çıkarılmasının maden emekçisine ve bölge insanına olan bir sorumluluk ve vefa borcu olduğunu hatırlatmak istiyorum” dedi.

 

Yalçınkaya, tasarıdaki bu maddenin hükümet tarafından geri çekilmesi için Meclis’te mücadele etmeye kararlı olduklarını vurguladı.

Etiketler: rıza yalçınkaya, chp, bartın, zonguldak, ttk, ttk özelleştirme, torba yasa, bartın tv
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00561
0.006212024-07-24 03:26:16