Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
PAYLAŞIM ENGEL TANIMADI

Umut Özel Eğitim Okulu Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek özel eğitim gerektiren öğrencilerin alan el değil veren el olmasını sağladılar...

Okunma: 5768

09.12.2016 13:10

bartın, umut özel eğitim okulu, paylaşım engel tanımaz,
Facebook'ta Paylaş

 

Umut Özel Eğitim Okulu öğrencileri “Paylaşım Engel Tanımaz” projesi ile Türkiye’de bir ilke imza attılar. Umut Özel Eğitim Okulunda eğitim gören öğrenciler Kumluca Atatürk Yatılı Bölge Okulunda öğrenim gören öğrencilere atkı, bere ve eldiven takımlarını hediye ettiler.

 

Umut Özel Eğitim Okulu öğretmenlerinden Ercan Önder ve Betül Şahin’in önderliğinde gerçekleştirilen “Paylaşım Engel Tanımaz” projesine okul öğretmenleri, öğrencileri, velileri ve esnaflarda destek verdi.

 

Bartın’dan Kumluca’da ki  Atatürk Yatılı Bölge Okuluna hareket eden Umut Özel Eğitim Okulu öğretmen ve öğrencileri burada ihtiyaç sahibi öğrencilere atkı, bere ve eldiven takımlarından oluşan hediyelerini takdim ettiler.

 

Her iki okul öğrencilerine de büyük heyecan yaşatan proje Atatürk Yatılı Bölge Okulu öğrencilerinin yüzünü güldürdü. Proje kapsamında kendilerine hediye edilen atkı, bere ve eldiven takımlarını alan öğrenciler Umut Özel Eğitim Okulu öğrencilerine teşekkür ederlerken “Bizlerde onları ziyaret edeceğiz. Bizleri çok mutlu ettiler. Çok teşekkür ediyoruz.” Şeklinde düşüncelerini ifade ettiler.

 

Umut Özel Eğitim Okulu Müdürü Yıldırım Toper “Paylaşım Engel Tanımaz” projesi ile engelli öğrencilerin alan el değil veren el olduklarını kaydederken, “Bu proje ile Türkiye’de bir ilk gerçekleşmiş oluyor. Engelli öğrencilerimiz alan el değil veren el oluyorlar. Bugün Kumluca Atatürk Yatılı Bölge Okulunda eğitim-öğretim gören çocuklar içinde bu proje mutluluk kaynağı oldu. Projemiz ilerleyen günlerde ihtiyaç sahibi öğrencilerin yoğun olduğu okullarda da devam edecek. Projenin hayata geçmesinde katkıları büyük olan öğretmenlerimiz Ercan Önder ve Betül Şahin’e ayrıca projeye destek veren tüm öğretmen, öğrenci, veli ve esnaflarımıza teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

Projenin ortaya çıkması ve hayata geçmesinde önderlik eden Umut Özel Eğitim Okulu özel eğitim öğretmenlerinden Betül Şahin, “Öğretmen arkadaşım Ercan Önder’le birlikte bu projeyi hazırlayarak hayata geçirdik. Amacımız öğrencilerimizin hep alan el olmasından çok birazda yardım eden ve akranlarıyla paylaşımda bulunabilen bireyler olmasını istedik. Projemizde bu temel esaslara dayanarak ortaya çıktı. Umut Özel Eğitim Okulu öğrencileri proje kapsamında atkı, eldiven ve bere takımlarını Kumluca Atatürk Yatılı Bölge Okulunda öğrenim gören öğrencilere birlikte teslim ettik. Bizim öğrencilerimiz hediye vererek akranlarıyla iletişime geçmenin ve paylaşmanın mutluluğunu yaşarlarken diğer öğrencilerde özel eğitim gerektiren bireylerin yardımda bulunabildiğini gördüler ve birlikte kaynaşmış oldular. Projemizi ilerleyen günlerde de farklı okullarda sürdürmeyi planlıyoruz.” Şeklinde konuştu.

 

Umut Özel Eğitim Okulu öğretmen ve öğrencileri daha sonra Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can’ı makamında ziyaret ettiler. Öğretmen ve öğrencilerin Filografi Sanatı ile okulda yaptıkları Türk Bayrağı tablosunu Başkan Can’a armağan ettiler.

 

Başkan Can’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederken “Paylaşım Engel Tanımaz” projesini hayata geçirdikleri için Umut Özel Eğitim Okulu öğretmen ve öğrencilerini tebrik etti.

Etiketler: bartın, umut özel eğitim okulu, paylaşım engel tanımaz,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.0659
0.066262020-06-07 11:08:27