Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
PAYLAŞIM ENGEL TANIMIYOR

Umut Özel Eğitim Okulu öğrencileri “Paylaşım Engel Tanımaz” projesi Kumluca Atatürk Yatılı Bölge Okulunda öğrenim gören öğrencilere hediyeler verdiler.

Okunma: 6054

20.11.2017 17:57

bartın, umut özel eğitim, umut özel, paylaşım engel tanımaz,
Facebook'ta Paylaş

 

Umut Özel Eğitim Okulu öğretmenlerinden Ercan Önder ve Betül Şahin’in önderliğinde gerçekleştirilen “Paylaşım Engel Tanımaz” projesine okul öğretmenleri, öğrencileri, veliler ve esnaflarda destek verdi.

 

Bartın’dan Kumluca’da ki  Atatürk Yatılı Bölge Okuluna hareket eden Umut Özel Eğitim Okulu öğretmen ve öğrencileri, burada Atatürk Yatılı Bölge Okulu öğrencilerine hediyeler takdim ettiler.

 

Her iki okul öğrencilerine de büyük heyecan yaşatan proje Atatürk Yatılı Bölge Okulu öğrencilerinin yüzünü güldürdü.  Umut Özel Eğitim Okulu öğrencilerinden hediyelerini alan Atatürk Yatılı Bölge Okulu öğrencilerinin büyük sevinç yaşadıkları görüldü.

Atatürk Yatılı Bölge Okulu’nun ardından Kumluca Lisesi’ne de giden Umut Özel Eğitim Okulu öğrencileri burada da özel eğitim öğrencilerine hediyeler verdiler.

 

 Projenin ortaya çıkması ve hayata geçmesinde önderlik eden Umut Özel Eğitim Okulu özel eğitim öğretmenlerinden Ercan Önder, “Öğretmen arkadaşım Betül Şahin’le birlikte bu projeyi hazırlayarak hayata geçirdik. İlkini geçen yıl gerçekleştirdiğimiz projenin ikinci yılında da öğrencilerimizin hep alan el olmasından çok birazda yardım eden ve akranlarıyla paylaşımda bulunabilen bireyler olmasını amaçladık. Projemizde bu temel esaslara dayanarak ortaya çıktı. Öğrencilerimiz hediye vererek akranlarıyla iletişime geçmenin ve paylaşmanın mutluluğunu yaşarlarken diğer öğrencilerde özel eğitim gerektiren bireylerin yardımda bulunabildiğini gördüler ve birlikte kaynaşmış oldular. Projeye katılan öğrencilerimizin motivasyon ve mutluluklarının üst düzeye yükseldiğini gözlemlemek bizleri de çok memnun etti. Gelecek dönemlerde de projemiz devam edecek.” dedi.

 

 Umut Özel Eğitim Okulu öğretmen ve öğrencileri daha sonra Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can’ı makamında ziyaret ettiler. Öğretmen ve öğrenciler, okulda el işi ile yaptıkları tel kırma tepsiyi Başkan Can’a armağan ettiler.

 

Başkan Can’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederken “Paylaşım Engel Tanımaz” projesini hayata geçirdikleri ve sürdürdükleri için Umut Özel Eğitim Okulu öğretmen ve öğrencilerini tebrik edip öğrencilere hediye takdiminde bulundu.

Etiketler: bartın, umut özel eğitim, umut özel, paylaşım engel tanımaz,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00832
0.009572024-07-24 02:07:44