Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Play-Off maçları nasıl oynanacak

Play-Off maçlarında hangi hükümler geçerli olacak

Okunma: 665

19.04.2022 15:00

Facebook'ta Paylaş

Bölgesel Amatör Lig’de 2021-2022 sezonunu şampiyon tamamlayarak 3. LİG’e yükselecek takımların belirleneceği Play-Off maçlarında mücadele etmeye hak kazanan Bartınspor 18 Nisan Pazartesi günü 5. Bölge 1. Grup Şampiyonu Amasyaspor 1968 Futbol Kulübü ile karşı karşıya gelecek. Büyük maç için Bartınspor’a gönül veren taraftarlar Pazar gecesi 03:00’da Valilik önünde buluşarak maçın oynanacağı Kayseri’ye hareket edecek.

Bölgesel Amatör Lig 2021-2022 sezonunda 5. Bölge 2. Grupta şampiyon olan Bartınspor 3. LİG’e yükselme play-off maçlarını Kayseri’de oynayacak. 

 

Bartınspor’un play-off maçlarındaki rakipleri 5. Bölge 1. Grup Şampiyonu Amasyaspor 1968 Futbol Kulübü ile 5. Bölge 3. Grup Şampiyonu Amasyaspor 1968 Futbol Kulübü olacak.

18 Nisan Pazartesi günü ilk maçını oynayacak Bartınspor, Amasyaspor 1968 Futbol Kulübü ile karşılaşacak. 

Kadir Has Stadyumunda oynanacak zorlu mücadele saat 15:00’da başlayacak. Yüzlerce Bartınspor taraftarı tribünlerde yerini alarak takımlarına destek olacak.

Zorlu karşılaşma öncesi Bartınspor Taraftar Sorumlusu Yıldıray Güngörür ve Genç Martılar Taraftar Grubunun liderleri basın açıklamasında bulunarak Bartınlı sporseverleri karşılaşmaya davet ettiler.

Otobüsler ayarlandı 

 

Bartınspor Taraftar Sorumlusu Yıldıray Güngörür maça gidecek taraftarlar için kontenjan olmadığını ve maça gitmek isteyen tüm taraftarlar için otobüslerde yer olacağını ifade etti. 

Herkes için otobüslerde yer var

Genç Martılar Taraftar Grubunun Lideri Ömer Altunsaban’da yaptığı açıklamada otobüs sıkıntısının tamamen çözülmüş durumda olduğunu ve Bartınspor’un Amasyaspor maçından çok iyi bir sonuç alarak avantajla ayrılacağını ifade etti.

Bartın’a mutlaka kupayla döneceğiz

Genç Martılar Taraftar Grubu liderlerinden Murat Öztamur’da play-off maçlarında başarılı sonuçlar alarak 3.LİG’e çıkacaklarına yürekten inandıklarını ifade edip, “Bu meşaketli yolda bizleri yalnız bırakmayan Sn. Valimiz, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Duyuyoruz ki masa oyunları oynanmaya çalışıyor. Bizler inanıyoruz, Bartınspor bu play-off maçlarında her türlü oyunu da yenecek ve 3. LİG’e çıkacak. Hiç kimsenin endişe etmesine gerek yok. Zafer inananlarındır diyoruz. Bartın’a mutlaka kupayla döneceğiz.” Dedi.

Fikstür çekimine göre maç tarihleri

18 Nisan Pazartesi /// Amasyaspor – Bartınspor
20 Nisan Çarşamba /// ANKARA TKİ – Amasyaspor
22 Nisan Cuma /// Bartınspor – Ankara TKİ

NOT: 3 takımlı grupta 1. Müsabakaların berabere bitmesi halinde yukarıdaki fikstür aynen uygulanır.
1.Gün müsabaka berabere bitmez ise 2. Müsabakayı 1. Müsabakanın mağlubu ile BAY kalan takım oynar. 3.Müsabaka 1. Müsabakanın galibi ile BAY takım arasında oynanır.

3 takımlı grupta 3. Müsabakaların sonunda iki veya üç takımın eşitliği halinde 2021-2022 BAL statüsünün Madde 12 BAL’da Müsabaka Sistemi Hükümleri uygulanır.

Play-Off maçlarının merak edilen detayları

Bölgesel Amatör Lig’den TFF 3.Lig’e her bölgeden 1 (bir) olmak üzere toplam 9 takım yükselir. 

Grup Müsabakaları: Grup müsabakaları her bölgede 3 grupta olmak üzere 9 Bölgede toplam 27 grupta oynanır. 9 takımlı, 10 takımlı ve 11 takımlı fikstüre göre çift devreli lig ve puan usulüne göre deplasmanlı olarak oynanacak olup grup müsabakaları sonunda gruplarının birincisi olan takımlar Bölge birinciliği müsabakalarına katılma hakkı kazanır.

Bölge Birinciliği Müsabakaları: Her Bölgede bulunan 3 grup birincisinin, kendi bölgesinde grup birincisi olan diğer takımlarla oynayacakları müsabakalar sonunda Bölge Birincisi olan 9 takım TFF 3.Lig’e çıkar.

Bölge Birinciliği müsabakaları fikstüre göre tek devreli lig ve puan usulüne göre oynanacaktır. 

Birinci müsabakanın berabere bitmesi halinde yukarıda yazılı fikstür aynen uygulanacaktır.

Birinci müsabaka berabere bitmez ise, ikinci müsabaka birinci müsabakanın mağlubu ile (BAY) kalan takım arasında oynanır. 

Üçüncü müsabaka, birinci müsabakanın galibi ile (BAY) kalan takım arasında oynanacaktır. 

Üç gün süresince tek devreli lig ve puan usulüne göre oynanan 3 takımlı grup müsabakaları sonunda puan farkı ile birinci olan takım Bölge Birincisi olarak TFF 3. Lig’e çıkmaya hak kazanır. 

Müsabakalar sonunda 2 veya 3 takım arasında puan eşitliği olduğu takdirde, derecelerin belirlenmesi aşağıdaki esaslara göre yapılır. 

Aynı puana sahip 2 takım olduğunda: Puan eşitliği grup birincisi ve ikincisi olan takımlar arasında ise, genel averaja bakılmaksızın eşitliğin söz konusu olduğu bu 2 takım arasında penaltı atışları ile grup birincisi belirlenir. 

Eşitlik, 3. maçı oynayan iki takım arasında ise bu maçın hakemi tarafından müsabakadan makul bir süre sonra uzatma yapılmaksızın penaltı atışları yaptırılarak sonuca ulaşılır. 

Eşitlik 3 takımlı gruplarda BAY olan takımı da ilgilendirebileceği için bu tür bir olasılığı bekleyen takım grubunda oynanacak son maçın bitiminde statta bulunmak zorundadır.

Müsabakanın sonunda eşitlik müsabaka oynayan takımlardan biri ile BAY takım arasında söz konusu olursa, oynanan müsabakanın hakemi, makul bir süre aranın ardından bu iki takıma penaltı atışları yaptırarak sonuca ulaşılır. 

Aynı puana sahip 3 takım olduğunda: Genel averaja bakılmaksızın 3 takım arasında yapılacak penaltı atışları ile grup birincisi belirlenir. 

Bölge Birinciliği müsabakaları sonucunda 3 takımın aynı puana sahip olma ihtimalinde son müsabakada BAY olan takımın grubunda oynanacak son maçın bitiminde statta bulunması zorunludur. 

Müsabakanın bitiminde 3 takım arasında kura çekilir; öncelikle kurada 1 ve 2 numarayı çeken takımlar arasında yapılacak penaltı atışları sonucunda galip gelen takım ile kurada 3 numarayı çeken takım arasında penaltı atışları yapılarak grup birincisi belirlenir. 

Tek devreli lig usulüne göre oynanan 3 takımlı gruplarda penaltı atışları ister 3. müsabakanın takımları arasında yapılsın, ister BAY olan takım penaltı atışı yapsın, takımlar penaltı atacaklar listesini kulüpte lisanslı olan, ihraç cezası almayan futbolculardan oluşur. 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00757
0.008162022-05-19 21:53:19