Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
PROGRAMA ALINDI...

4 yıl önce fırtına ve yoğun dalgalarda hasar görmüştü...

Okunma: 5725

17.01.2017 18:03

amasra, mendirek, onarım, yılmaz tunç, ak parti,
Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra Limanı Mendirek Onarımı’nın 2017 yılı yatırım programına alındığını belirterek, onarımın bu yıl içerisinde ihalesinin yapılarak iki yıl içerisinde tamamlanacağını söyledi.

 

4 yıl önce fırtına ve yoğun dalgalarda hasar görmüştü

 

Milletvekili Tunç, 2012 yılının ocak ve şubat aylarında Karadeniz’de meydana gelen fırtınalarda Amasra limanı ana mendireğinde yoğun dalga aşınmaları meydana geldiğini ve mendireğin büyük hasar gördüğünü belirten Milletvekili Tunç, sonrasında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 13. Bölge Müdürlüğünce yapılan etüd çalışmaları neticesinde mendireğin onarımı ile ilgili proje çalışmasının yapıldığını söyledi.

 

45 milyon lira proje maliyeti

 

Tunç, 45 milyon lira proje maliyeti bulunan mendirek onarımının 2017 yılı yatırım programına alınarak, 4,5 milyon lira başlangıç ödeneği öngörüldüğünü söyledi.

 

Amasra limanı risk altında olmaktan kurtulacak

 

Milletvekili Tunç, Bu alanda, Amasra limanı yolcu iskelesi ve küçük tekne yanaşma iskelelerinin yapımını 2013 yılında tamamladıklarını belirterek, yoğun dalgalar nedeniyle hasar gören ana mendireğin onarımının yapılmaması durumunda Amasra yolcu limanı ve küçük tekne yanaşma iskelelerinin her zaman risk altında olacağını bu nedenle mendirek onarımının önemli olduğunu söyledi.

Etiketler: amasra, mendirek, onarım, yılmaz tunç, ak parti,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.12106
0.121382020-01-19 10:43:30