Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
PTT TAM 16 NOKTADA HİZMET VERİYOR

Hizmet çeşitliği her geçen gün artırılıyor...

Okunma: 2619

06.03.2018 16:57

ptt, ptt bartın, halit taşpınar, mobil, ptt mobil, mobil araç, atm, ptt ödeme, ptt hizmet, bartın ptt baş müdürü
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın PTT Başmüdürü Halit Taşpınar kurumun ülke genelinde ve Bartın’da verdiği hizmetlere ilişkin açıklamalarda bulunurken Bartın ilinde hizmet veren mobil aracın yakın bir tarihte daha modernize ve içerisinde ATM’de yer alan Bir araçla değiştirileceğini o tarihe kadar mevcut mobil aracın ihtiyaç bölgelerinde hizmet vermeye devam edeceğini söyledi.

 

Hizmet çeşitliği artırılıyor

 

Bartın PTT Başmüdürü Halit Taşpınar kurumun ülke genelinde ve Bartın’da verdiği hizmetlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Taşpınar açıklamasında, “Ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasındaki önemine paralel olarak hizmetlerini sürdüren ve 178 yıllık geçmişle köklü bir geleneğe sahip Teşkilatımızın 2004 yılında uygulamaya koyduğu PTT Bank projesi ile işyerlerimiz yeni bir görünüm kazanmış olup, aynı zamanda sürekli yapılan yeniliklerle de hizmetin kalitesi ve standardı yükseltilmektedir. Bu bağlamda özellikle bankacılığın olmadığı kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın finansal alandaki ihtiyaçlarının karşılanması için işyerlerimizde verilen hizmet çeşitliği her geçen gün artırılmaktadır.” dedi.

 

İşlemler saniyeler içerisinde yapılmakta

 

Teşkilatın 2013 yılındaki statü değişikliği sonucu Anonim Şirket olarak hizmete devam ettiğine ve bugüne kadar yapıldığı gibi bundan sonra da yapılacak atılımlarla hizmetlerin en iyi şekilde yürütüleceğini kaydeden Taşpınar, “İşyerlerimizin daha modem duruma getirilmesi için yürütülen PTT Bank konsepti çalışmaları son hızla sürdürülmekte olup, otomasyon sistemi üzerinden gerçekleştirilen on­line hizmet çeşitlerimiz vatandaşımızın ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda sunulmakta ve artık tüm merkez, şube ve acentelerimizde parasal iş ve işlemler saniyeler içerisinde yapılmaktadır. Ayrıca ihtiyaç duyulan kasaba ve köylerde de otomasyon ortamında hizmet verebilen acentelikler açılmakta olup, şu anda Kayıtlı Posta Gönderilerinin kabul ve sevk işlemleri bilgisayar ortamında yerine getirilmekte olup, postaya verilen kayıtlı tüm posta gönderilerinin her aşaması gönderilerin barkod numaraları ile Kurumumuzun internet adresinden takip edilebilmektedir.” diye konuştu.

 

Bartın’da 16 noktada hizmet

 

Yeniden yapılanma süreci içerisinde teşkilatın kar eder hale geldiğini de sözlerine ekleyen Taşpınar, “İşletmemizin otomasyon sistemleri sürekli olarak modernize edilmekte, ATM’den cep telefonuna MOBIL HAVALE, kayıtlı elektronik posta(KEP), E-İMZA(elektronik imza), e-telgraf, pttmatik, hızlı tebligat, PttAVM, PttSigorta Yeri ve HGS gibi yeni projelerin geliştirilmesi sonucu hizmetlerimizin dünya ile entegrasyonu sağlanmıştır. Edirne'den Kars'a kadar yurdumuzun her noktasını hizmet ağı ile ören ve 1840 yılından bu yana kesintisiz olarak halkımıza hizmet veren Kuruluşumuzun hizmet kervanı içerisinde yer alan Bartın PTT Başmüdürlüğümüz, il sınırları genelinde toplam 16 ayrı noktada hizmet vermektedir. Müşterilerimizin memnuniyeti ve çalışanların motivasyonu açısından hizmet verilen mekanların fiziki şartları son derece önemli olduğundan daha ferah ve modem ortamlarda hizmet verilebilmesi amacıyla tüm iş yerlerimiz PTT Bank konseptine uygun hale getirilmiş olup, PTT hizmetleri artık çok daha nezih ve modem bir ortamda verilmektedir.” dedi.

 

Müşteri memnuniyeti ilkesi ön planda

 

Başmüdürlüğe bağlı tüm işyerlerinin otomasyona açık olduğunu da kaydeden Taşpınar, “İşyerlerimizde; Yurtiçi ve Yurtdışı Mektup, Pul, Posta ve Tebrik Kartı, Telgraf, Faks, Tebligat , Kargo ve VIP Kargo kabul işlemleri, Yurtiçi ve Yurtdışı Havale İşlemleri, Posta Çeki İşlemleri, Efektif İşlemleri, Western Union ( TL ve Döviz cinsinden) işlemleri, Anlaşmalı Bankalar adına Kredi kartı tahsilatı. Nakit Yatırma ve Bireysel Kredi Tahsilatı, Elektrik, su, doğalgaz, Türk Telekom ve Cep Telefonu Faturası Tahsilatları, SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı emeklilerinin maaş ödemeleri ile Sosyal yardım Ödemeleri ve 2022 sayılı kanuna göre yapılan ödemeler. Sigorta işlemleri, Filateli malzemesi satışı, UPT (Ucuz Para Transferi TL, Döviz ) hizmeti, Kayıtlı Elektronik Posta(KEP) hizmeti, HGS etiketi satış işlemleri, Pttcell hizmetleri, GSM kontör ve Arama Kartı satış hizmetleri, Kişisel pul hizmetleri, PttKitap hizmetleri, e-Ptt AVM hizmetleri, Mektup Sepeti ve Birleşik Posta(Dijital Baskı) hizmetleri, MOBIL HAVALE(Ptt ATMTerinden herhangi bir cep telefonuna 1 TL. masraf karşılığı havale gönderme) hizmeti ve diğer Kurumsal hizmetlerimiz ve Pttmatik(ATM) hizmetleri kesintisiz olarak verilmektedir. Halkımızın sürekli yükselen beklentileriyle birlikte müşteri memnuniyeti ilkesi ön planda tutularak ve çağdaş teknolojinin imkanlarından faydalanmak suretiyle daima kaliteli ve süratli şekilde hizmet sunan Şirketimiz her kademedeki personelimizin özverili çalışmaları ve olağanüstü gayretleri ile sunulan hizmetleri en iyi şekilde aralıksız olarak vatandaşlarımıza sunmaya devam edecektir.” diye konuştu.

 

Mobil araç yenilenecek

 

Bartın ilinde hizmet veren mobil aracında yakın bir tarihte daha modernize bir araçla değiştirileceğini ve içerisinde ATM’de yer alacak yeni aracın hizmete gireceği tarihe kadar mevcut mobil aracın ihtiyaç bölgelerinde hizmet vermeye devam edeceğini kaydeden Taşpınar, “Bartın ilinde 74 kadrolu ve 23 taşeron olmak üzere çalışanımızla Merkez ve ilçeler, belde ve köylerdeki PTT hizmetleri en iyi şekilde yürütülmektedir. Ayrıca mobil aracımızla ihtiyaç duyulan her noktada hizmet vermekteyiz. Mevcut aracımız yakın bir zamanda daha modern ve teknolojik donanımlı, aynı zamanda ATM cihazı da bulunan yeni bir araçla değiştirilecektir. Böylelikle PTT mobil hizmetlerinde daha aktif hale getirilecektir. Yeni mobil araç hizmete girinceye kadar mevcut araç ile ihtiyaç bölgelerinde mobil hizmetler sunulmaya devam edilecektir.” dedi.

 

Etiketler: ptt, ptt bartın, halit taşpınar, mobil, ptt mobil, mobil araç, atm, ptt ödeme, ptt hizmet, bartın ptt baş müdürü
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

2.10564
2.106082020-02-28 12:35:06