Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
REFERANDUMDA OY KULLANACAK ÖĞRENCİLER DİKKAT

Üniversite öğrencileri 16 Nisan'da ki referandumda öğrenim gördükleri şehirlerde nasıl oy kullanabilecekler? İşte yanıtı...

Okunma: 5037

15.02.2017 21:31

Facebook'ta Paylaş

16 Nisan’da gerçekleşecek Anayasa değişiklik referandumunda öğrenciler öğrenim gördükleri şehirlerde oy kullanabilecek.

 

Milyonlarca öğrencinin memleketlerine gitmesine gerek kalmadan yapacakları bir başvuru ile öğrenim gördükleri illerde oy kullanabilmek için son başvuru tarihi 26 Şubat olacak.

 

Öğrenciler nereye nasıl başvuru yapacak?

 

16 Nisan 2017’de gerçekleşecek referandumda öğrenim gördükleri şehirde oy kullanmak isteyen öğrenciler yurtta ya da kiralık bir evde kalıyorlarsa bunu belgeleyecek kira sözleşmesi, elektrik, su, telefon gibi abonelik faturasıyla birlikte Nüfus Müdürlüğüne başvuracak.

 

Nüfus Müdürlüğünden alınacak adres değişikliği belgesi ile 18-26 Şubat tarihleri arasında İlçe Seçim Kuruluna başvuru yapılacak ve böylece öğrenciler öğrenim gördükleri şehirlerde oy kullanabilecek.

 

Bir akrabasının ya da yakınının yanında kalan öğrencilerde oturdukları evin sahibiyle birlikte nüfus müdürlüğüne giderek adres değişikliği yapıp belgesini alacak ve bu belge ile İlçe Seçim Kuruluna başvuru yaparak öğrenim gördükleri şehirlerde oy kullanabilecekler.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.11226
0.112612019-10-23 06:21:25