Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
REFERANDUMDAN YÜZDE 70 EVET ÇIKAR

Bartın'a bağlanmak isteyen Karapınar Belediye Başkanı Ahmet Aydın iddialı... Bartın İl Genel Meclisinden çıkan 'olumlu' kararının beldede sevinçle karşılandığını ifade eden Başkan Aydın "Referandumdan da yüzde 70 evet çıkar." dedi.

Okunma: 4945

02.06.2017 16:04

karapınar, ahmet aydın, karapınar bartına bağlanacak, karapınar bartına bağlanırmı, karapınar belediyesi, zonguldak, bartın, çaycuma
Facebook'ta Paylaş

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Karapınar beldesinin Bartın’a bağlanıp bağlanmayacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Belde Belediye Başkanı Ahmet Aydın belde halkının büyük çoğunluğunun Bartın’a bağlanmayı istediğini ifade edip Bartın’a bağlanmak için yapılacak referandumdan yüzde 70 oranında evet çıkacağını tahmin ettiklerini söyledi.

 

Komşu ilimiz Zonguldak’ın ilimize en yakın ilçesi Çaycuma’ya bağlı Karapınar Beldesi Bartın’a bağlanmak  için resmi başvurularını yaptı. Karapınar Belediye Başkanı Ahmet Aydın belde halkının büyük çoğunluğunun Bartın’a bağlanmak istediğini ve konuyla ilgili referandum yapılması durumunda yüzde 70 oranında evet çıkacağını tahmin ettiklerini söyledi.

 

Göç sorunuyla karşı karşıyayız

 

Karapınar halkının yüzde 80 oranında ihtiyaçlarını Bartın’da karşıladığını dile getiren Başkan Aydın, “Belde halkımız başta sağlık hizmetleri, tarım hizmetleri olmak üzere ihtiyaç duydukları birçok alanda hizmeti Bartın’da ki kurumlardan alıyorlar. Karapınar beldesinin Bartın’a bağlanması başta ticareti olumlu yönde etkileyecektir. 87 yıllarında Bartın yolu Karapınar’dan geçiyordu. Yol yeni güzergaha kayınca Karapınar’da ticaret hacmi zayıfladı. 90’lı yıllarda Karapınar Belediyesi kuruldu ve ticaret belediyenin kurulmasıyla bir ivme kazandı. Belediye kurulurken TTK’ya 200 işçi alındı. Bu unsurlar ekonomimizi bu zamana kadar ayakta tuttu. Şu anda beldemiz sürekli göç sorunuyla karşı karşıya. 90’lı yıllarda belediye kurulduğunda Karapınar beldesinin nüfusu 4 bin 500 civarındaydı. Şu anda ki nüfusumuz ise 2 bin 500’ün altına düştü.”  dedi.

 

Bana sınır düşmanı olarak bakıyorlar

 

Karapınar beldesine yatırım alamadıklarını ve bu nedenle beldede ticaretin zayıfladığını, göçünde arttığını söyleyen Başkan Aydın, “Biz Zonguldak’ın son beldesiyiz. Genele baktığımızda AK Parti yüzde 70 oy alıyor. Biz farklı bir partiyle seçimi kazandık ama partinin önemi yok biz her kesime hizmet ediyoruz ve bunu parti ayrımı gözetmeksizin yapıyoruz. Maalesef Zonguldak’ta ki siyasetçilerden hiçbir yatırım alamıyoruz. Zonguldaklı siyasiler bana esprili de olsa sınır düşmanı olarak bakıyorlar. Ne derlerse desinler biz Karapınar’da ki ticareti ve Karapınar halkının mutluluğunu düşünüyoruz. Önceliğimiz Karapınar’da ticaretin hareketlenmesi, göçün durması, bölgenin yatırım alması. Karapınar halkı zaten bu konuda oldukça istekli. Karapınar’dan sabahları Çaycuma’ya bir minibüs giderse Bartın’a 5 tane geliyor. Çünkü beldede yaşayan vatandaşlarımız işlerini Bartın’da hallediyorlar.” diye konuştu.

 

Yüzde 70’in üzerinde evet çıkar

 

 Bartın’a bağlanma konusunda Karapınar Belediye Meclisi olarak eksiksiz karar aldıklarını da kaydeden Başkan Aydın, “Beldedeki siyasetçilerinde desteğini almış durumdayız. Referanduma gitmemiz durumunda Karapınar halkı yüzde 70’in üzerinde Bartın’a bağlanmak için evet diyecektir. Biz tabi Karapınar halkına anlatacağız, çalışmalar yapacağız. Bu çalışmalarla yüzde 80’e çıkacağı düşüncesindeyiz. Bartın’la Çaycuma arasında yer alan Akmanlar rampasına yapılması planlanan tünel çalışması da beldemize mutlaka fayda sağlayacaktır.” Dedi.

Etiketler: karapınar, ahmet aydın, karapınar bartına bağlanacak, karapınar bartına bağlanırmı, karapınar belediyesi, zonguldak, bartın, çaycuma
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.16318
0.16372019-09-23 10:36:36