Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
REVİZYON ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

...

Okunma: 3135

05.05.2017 13:05

bartın kamu hastaneleri, genel sekreterlik, bartın kadın doğum ve çocuk hastanesi
Facebook'ta Paylaş

 

ÇOCUK ACİL SERVİSİ YENİ HALİYLE HİZMETTE

 

Yaklaşık bir ay önce başlanılan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ek binası Çocuk Acil Servisi yenileme çalışmaları tamamlandı. Bartın Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ek binası Çocuk Acil Servisi revizyon ve konfor artırma çalışmaları kapsamında yenilenerek Bartın halkımızın hizmetine sunuldu.

 

Bartın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından yapılan açıklamada, “Bilindiği gibi hastanemizin farklı alanlarında daha modern bir görünüm ve daha rahat çalışma ortamı oluşturulmaya devam edilmektedir. Bu kapsamda çalışmaları tamamlanan Çocuk Acil Servisi,yedi yataklı çocuk müşahede, dört yataklı bayan müşahede,  resüsitasyon odası, hasta muayene odası, hekim ve hemşire dinlenme odası, acil laboratuvar, hasta kayıt birimi ve depo alanlarının da mevcut olduğu daha modern ferah olacak şekilde tasarlanmıştır.” Denildi.

 

Daha kapsamlı yapılan fizibilite çalışması ileacil servise yeni bir poliklinik odası, depo, bayan müşahede odası kazandırıldığına da değinilen açıklamada, “Müdahale odası ile poliklinik odasının birbirinden ayılmasıyla, acil müdahale gerektiren vakalara yaklaşım konusunda daha efektif bir çalışma ortamı oluşturuldu. Ayrıca ambulans ile gelen hastaların giriş alanı ile ayaktan gelen hastaların giriş alanını ayrılmıştır. Hasta karşılama alanının genişletilerek acil servisin ilk giriş alanına konumlandırılması ile servisimize başvuran hastalarımıza daha etkin tiriaj yapılabilmektedir. Böylelikle fiziksel ortamdan kaynaklanan iş akışı aksaklığının önüne geçilmiş oldu.” ifadelerine yer verildi.

 

Yeni birimin yaklaşık otuz bin TL’ye mal olduğuna da vurgu yapılarak, “daha önce 200 metrekare kullanım alanına sahipken revizyon ve konfor artırma çalışmalarımız sonucunda 300 metrekare kullanım alanı elde edilerek,  hem çalışanlarımız hem de hastalarımız için rahat ve konforlu bir ortam oluşturulmuştur. Özellikle çocuk hastalarımıza yönelik hastane görüntüsünden uzak ortamların yaratılmaya çalışıldığı yataklı servislerimizden sonra,  acil servisimizin dizaynında da çocuk hastalara hitap eden resimlendirme çalışması, duvar kağıdı ve bordür kullanılarak ünitemiz daha renkli hale getirilmiştir.” Denildi.

 

Hastaların konforunu artıracak ve hizmete erişimlerini kolaylaştıracak bölümlerden olan acil serviste, hasta başvurularının her geçen gün arttığına da değinilerek şu ifadelere yer verildi, “Genel Sekreterliğimizin kurulduğu 2012 yılından bu yana, acil servis hasta başvuru sayısı günlük ortalama 150 iken şu anda yaklaşık 250'e ulaşmıştır. Sevk sayımızın da % 70'lere varan oranda azalması ile beraber, Bartın halkına sunulan sağlık hizmetlerinde memnuniyetin artması ile doğru orantılı olarak, her geçen gün hizmetin genişletilmesi gerekliliği ortaya çıkmaktadır. Yapılan çalışmalarda önceliğimiz; hastaların tedavisinin sürdürülmesi olup,  teşhis ve tedavileri boyunca mağduriyet yaşatılmadan çalışmalara devam edilmesidir.” 

Etiketler: bartın kamu hastaneleri, genel sekreterlik, bartın kadın doğum ve çocuk hastanesi
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.09864
0.099142019-09-18 10:18:26