Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
SAADET ADAY ADAYLARIYLA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

...

Okunma: 4907

01.05.2018 14:34

saadet partisi, bartın, ünal yurtbay, zehra gizli, merve tuba ercan, selami ünsal, talha gizli, mücahit mekeç, ömer keleş, emin titiz, fikret ercan, 24 haziran, genel seçim, bartın, milletvekili, aday adayları
Facebook'ta Paylaş

Saadet Partisi Bartın teşkilatı 24 Haziran’da gerçekleşecek genel seçim öncesinde milletvekili aday adaylarını kamuoyuna duyurarak adeta gövde gösterisi yaptı. İl Başkanı Ünal Yurtbay’da aday adaylığı için görevinden istifa ettiğini duyurdu.

 

24 Haziran’da gerçekleştirilecek erken genel seçim öncesinde Saadet Partisi Bartın teşkilatı milletvekili aday adaylarının kamuoyuna duyurulduğu toplantıda 9 milletvekili aday adayının isimlerini kamuoyu ile paylaştı.

 

İşte Saadet Partisi aday adayları

 

Çok sayıda basın mensubunun takip ettiği toplantıda açıklamalarda bulunan İl Başkanı Ünal Yurtbay kendisinin de milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa ettiğini duyurdu. İl Başkanı Yurtbay kendisinin dışındaki diğer milletvekili aday adaylarını da açıklayarak bu isimlerin Zehra Gizli, Merve Tuba Ercan, Selami Ünsal, Talha Gizli, Mücahit Mekeç, Ömer Keleş, Emin Titiz ve Fikret Ercan olduğunu söyledi.

 

Yurtbay: “Ülkemizin sorunları hepimizin sorunları”

 

Yurtbay açıklamalarında 9 milletvekili aday adayı arasından genel merkezin seçimi ile 2 milletvekili adayının belirleneceğini ifade edip, “İnşallah önümüzdeki süreçte aday adaylığı listesindeki arkadaşlarımızın arasından 2 arkadaşımız milletvekili adayımız olacak. Genel Merkezimizde belirlenecek ve belirlendiği zaman bizlerde milletvekili adaylarımızı sizlerle birlikte paylaşacağız. Her şeciim döneminde yaptığımız gibi bu seçim döneminde de kardeşlik içinde projelerini anlatarak bir seçim kampanyası yürütülmesini temenni ediyoruz. Her dönem bunu söylüyoruz ama maalesef yukarıdaki siyasi gerginlik aşağılara kadar iniyor. Bartın küçük bir yer. Her gün birbirimizin yüzünü görüyoruz. Birbirimizi kırmaya gerek yok. Kardeşlik havası içinde insanlar yapacaklarını ve projelerini anlatsınlar. İnsanların birbirlerini karalamasına ya da kavga etmeye gerek yok. Ülkemizin sorunları hepimizin sorunları. Yıllardır bunu hep deklare ediyoruz ama maalesef buna uyulmuyor. Ama biz inşallah biz bu seçim kampanyasını kavga etmeden bir kardeşlik havası içerisinde projelerimizi, hedeflerimizi anlatarak geçireceğiz.” dedi.

 

“Saadet Partisi’nin projeleri hazır”

 

24 Haziran seçimlerinin erken değil baskın bir seçim olduğunu da sözlerine ekleyen Yurtbay, “Bu seçim malumunuz erken seçim değil baskın bir seçim oldu. Hepiniz bunun farkındasınız. Çünkü bundan 20, 25 gün öncesine kadar iktidar kanadında olsun MHP kanadında olsun erken seçim isteyenleri vatan hainliğiyle itham etmeye gidecek kadar söylemler ifade ediliyordu ama biranda ülke baskın bir seçim sürecine girdi. Zaman o kadar dar ki insanlar projelerini ve hedeflerini nasıl anlatacak bunu bilemiyoruz. Ama Allah’ın izniyle bizlerin yani Saadet Partisi’nin projeleri hazır. Her zaman diri bir teşkilat olarak buradayız. Halkımızın önüne çıkacağız.” diye konuştu.

 

“Ülke dar boğaza girmiş durumda”

 

Yurtbay açıklamasının devamında Milli Görüşün iktidarında halkın yüzünü güldüreceklerini de söyleyerek, “Her dönemde olduğu gibi bu ülkenin bu bozuk düzenin Ortadoğu’da ve etrafımızda gelişen olayların düzelmesi içim projelerimizle halkımızın karşına çıkacağız. Ülke ekonomik bir dar boğaza girmiş durumda. Bunun çözümü Allah’ın izniyle elimizde var. Manevi olarak kötü bir gidişata gidiyoruz. Eğitim sistemimiz çökmüş durumda. Tarımı zaten anlatmaya gerek yok. Kendileri dahi tarımın ne  halde olduğunu söylüyor. İnşallah bunların çözümü için projelerimiz hazır.  Bizler sadece halkımıza “İktidara gelince yaparız” demiyoruz. Nasıl yapacağımızı da sahaya indiğimizde halkımıza anlatacağız. Bugün asgari ücretliye ve emeklimize nasıl yaşanabilir seviyede bir maaş verilebileceğini anlatacağız. Ramazan ayı yaklaştı. Diyanet İşleri Başkanlığı fitre miktarını açıkladı ve asgari ücretle fitre arasındaki uçurumu herkes gördü. Ama biz 1996 yılında iktidara geldiğimizde emeklimize, asgari ücretlimize, çalışanımıza verdiğimiz para bugünün parasının belki de 4-5 katı ediyordu. İnşallah Milli Görüşün iktidarında halkın yüzü gülecek. Ülke kalkınmış refah bir seviyeye kısa sürede ulaşacak.” dedi.

 

Oylarımız bize geri dönmeye başladı

 

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Yurtbay AK Partili seçmenler tarafından sosyal medyada hedef alınmalarının nedenine ilişkin yöneltilen soruya, “Ülkede son noktaya geldiler. Ekonomik manada ve diğer manada artık yürütemeyeceklerini gördüler. Genel Başkanımızın son 6 ayda sergilediği performans ve tavır gerçekten ülkenin özlediği bir tabloydu. Bunlar bunu fark ettiler. Soldan AK Parti’ye oy gelmez. Bize bugüne kadar gittiğimiz her yerde biz size güveniyoruz ama oyumuz boşa gidecek düşüncesi taşıyorlardır. Ulusal medyada bize sürekli uygulanan bir ambargo vardı. Bu ambargo nedeniyle insanlar bize verecekleri oyların boşa gideceğini düşünüyorlardı. AK Parti’nin dışında bir partiye oy vermeleri durumunda sol bir partinin başa geleceği korkusuyla hep AK Parti’ye oy verdiler. Bu gelişen süreçte baktılar ki 16 yıldır ekonomik manada bir düzelme olmadı. Ahlaki yönde olmadı, tarımda olmadı, eğitimde olmadı ve bir sona doğru gidiyoruz. Sıfır sorun deniliyordu etrafımız ateş çemberine döndü. İnsanlar bir şeyleri fark ettiler. Genel başkanımızın söylemleri ile AK Parti’nin içindeki oylarımız bize geri dönmeye başladı. Bunu fark eden AK Parti bir an önce baskın seçime giderek bu açığı kapatmak istedi ve sosyal medyada ki saldırılar bunun neticesi. Biz bir şey yapmıyoruz. Biz iktidara gelirsek asgari ücreti yükselteceğiz diyoruz altına ahlaksızca yorumlar yapılıyor. Bunlara hayret ediyoruz.  Bu yorumları yapan arkadaşlara ne anlatalım, ne yorum yazalım? Korkunun ecele faydası yok. Artık son çırpınışları. Bu derece, ahlaki yönden edepleri aşan saldırılarla  bunu yapıyorlar. Bunlara cevap vermiyoruz. Türkiye’de bir erken seçim bekleniyordu ama bu kadar baskın bir seçim beklenmiyordu. Bu erken seçimin bu kadar öne alınmasının sebebi Saadet Partisindeki yükseliş.” diyerek yanıt verdi.

 

Sanayileşmemiz lazım

 

En başlıca kalkınma hamlelerinin sanayi atılımları olacağına da vurgu yapan Yurtbay, “Bartın’a da Saadet gelecek Türkiye’ye de saadet gelecek. Biz diyoruz ki herkes doğduğu yerde doyacak. Bizim evlatlarımız neden Ankara’da İstanbul’da ve farklı şehirlerde çalışıyorlar. Neden Bartın’da iş bulamıyorlar. Herkes doğduğu yerde doysun istiyoruz. Bu neyle olur? Sanayi ve üretimle olur. Sanayileşmemiz lazım.  Kendi kendimize yeten tarım politikamızın olması lazım. Biz bu bahsettiklerimizi daha önce yaptık. Bugün AK Parti’nin satıp satıp bitiremediği fabrikalar rahmetli Erbakan’ın kurduğu fabrikalardı. En son şeker fabrikaları kalmıştı onları da sattılar. Biz bu ülkeyi baştan başa, sadece İzmir’e Bursa’ya değil Türkiye’nin her yerine bu sanayiyi yayarak ülkemizin kalkınmasını başlatacağız.” şeklinde konuştu.

 

Etiketler: saadet partisi, bartın, ünal yurtbay, zehra gizli, merve tuba ercan, selami ünsal, talha gizli, mücahit mekeç, ömer keleş, emin titiz, fikret ercan, 24 haziran, genel seçim, bartın, milletvekili, aday adayları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

4.0393
4.039812020-05-26 02:10:29